טירת כרמל  – מובייל

אלימות קשה בבית ספר אלכרמה יסודי בחיפה | וועד ביתה ספר הכריז על השבתה ליום אחד

ניידת משטרה (צילום: ירון כרמי)

היום, ה', 17/1/2019, בשעה 13:15, התפרץ לשער בית הספר אלכרמה בחיפה הורה של תלמידה. הוא הצליח להיכנס עד לחדר המנהל ותקף את מנהל בית הספר. המנהל לא הבין מדוע הותקף. צוות המורים ניסה להגן על המנהל מפני התוקף ולהרחיק את אותו. תוך כדי ניסיון להרחיק את התוקף נפגעה אחת המורות.

למקום הוזמנה משטרה והוגשה תלונה.


ההורים זועמים שאין בטחון בבית הספר, זו לא הפעם הראשונה שהורה נכנס לבית הספר ומכה את הצוות. לחי פה נודע כי בוועד בית הספר התקבלה החלטה שמחר משביתים את בית הספר.

יו"ר בית הספר אלכרמה ב' (כיתות א-ח)  בחיפה מסרה לחי פה:

ועד הורים בבית-ספר אל-כרמה החליט להשבית את הלימודים מחר יום שישי 18/01/18, ועד הורים החליט להשבית את הלימודים מחר לכל היום בעקבות האלימות בבית-הספר ותקיפת מנהל בית-הספר.
ועד ההורים רואה בעניין חציית קווים אדומים לכן החליט להשבית את הלימודים לכל היום. בנוסף לכך, הסתדרות המורים החליטה להשבית את הלימודים משעה 8-10 בבקר.

זו לא הפעם הראשונה שהורים מתנהגים באלימות בתוך בית הספר אלכרמה ב', בעבר וגם היום. הרוטינה הקבועה: מגיעה משטרה ומלבד תלונה לא נעשה כלום.

כל הילדים מבוהלים וב"סטרס" , מכיוון שבתוך מתחם בית הספר, המקום שאמור להגן עליהם, הם לא מרגישים מוגנים והאלימות מגיעה מצד ההורים, שאמורים להיות סמכות שפויה ומגוננת.

ועד ההורים החליט שמחר יום ו' (18/1/19) בית הספר יושבת ליום מלא והילדים לא יגיעו לבית הספר, סיבת ההשבתה כי צריך לכבד את המורה ומעמדו, והעדר בטחון הילדים בתוך מתחם בית הספר.

תגובת פליסין נאור יו"ר הנהגת הורים יישובית חיפה:
"מרגע קבלת הידיעה על האירוע פעלנו בשיתוף עם עדנה דוד סגנית מזכ"ל הסתדרות המורים ומינהל חת"ר בעיריית חיפה.  אנו תומכים בהחלטת ועד ההורים בבית הספר להשבית מחר את הלימודים במחאה על העדר ביטחון לתלמידים ולמורים.
הנהגת ההורים היישובית חיפה מחזקת את ידי ההורים והתלמידים בבית הספר בשעה זו וקוראים לגורמים הרלוונטיים בעיריית חיפה לעשות מעשה ולנקוט בכל הצעדים הנדרשים למתן מענה ביטחוני ראוי לתלמידים והמורים בתחומי בית הספר. "

ממשרד החינוך נמסר: במשרד החינוך ציינו, כי הם רואים בחומרה כל אירוע של אלימות ופגיעה בעובדי הוראה.

כדי להעניק גיבוי לעובדי ההוראה, העביר המשרד תיקון לחוק העונשין, לפיו פגיעה בעובד הוראה עלולה לגרור מאסר של 5 שנים.

אשר למקרה הנדון, הוא הועבר לחקירת המשטרה.

 

מזכ"לית הסתדרות המורים: עוד מקרה אלימות חמור: הורה תקף מנהל בית ספר בחיפה. האלימות כלפי עובדי הוראה גואה במשרד החינוך חייבים להתעורר

היום (ה') בשעה אחת ושלושים לערך התפרץ הורה לתוך ביה"ס אל כראמה שבעיר חיפה ותקף פיזית ומילולית את מנהל ביה"ס. אחת המורות שהייתה בקרבת הארוע ספגה גם היא מכה כתוצאה מהשתוללות האב. למקום הוזעקה משטרה.
בעקבות האירוע הודיעה הסתדרות המורים כי תשבית את הלימודים לשעתיים מחר בבית הספר והם יחלו בשעה 10:00.

מזכ"לית הסתדרות המורים יפה בן דויד:  "עוד מקרה אלימות חמור שמצטרף לסדרה ארוכה של אירועי אלימות כלפי עובדות ועובדי הוראה רק בחודשים האחרונים. אני מתריעה השתיקה של משרד החינוך ואי המענה שהם נותנים לעובדי ועובדות ההוראה עוד תוביל אותנו חלילה לאסון ולאבידות בנפש. הסתדרות המורים תשבית מחר את הלימודים בביה"ס לשעתיים והם יחלו בשעה 10:00

מעיריית חיפה טרם נמסרה תגובה:

 

תגובה
  1. חבקה סמאהר אמר/ה

    לא ניתפלא הרי החינוך מגייע מהבית שההורה מתנהג כך איזה דוגמא נון לילד אלימות ועוד אלימות רק חבל שהמשטרה וביתי המשפט לא מענישים ביד קשה כל אלימות מכל סוג שהיא לכן המדינה נראית איך שהיא אלימות ועוד אלימות אם זה יפסק לא חושבת כי החוק אדיש מידיי מאשה טובלו יום טוב לו??

לא ניתן להגיב