“בא מהשכונה בחור חדש” מכבי חיפה בכדורגל פותחת בסערה את חלון ההעברות • מכבי חיפה – כדורגל

תאטרון חיפה – רחב

ביממה האחרונה גועשת הרשת כשאתמול (ג’, 8/1/2019) בשעות הערב, דווח על אחת ההעברות המשמעותיות בעונת המלפפונים של חלון ההעברות הנוכחי – ירדן שועה מבני יהודה, חתם במכבי חיפה ל-5 שנים תמורת 1.4 מיליון אירו וקניית 60 אחוז מכרטיס השחקן שלו.

ירדן שועה – המחטף של יענקל’ה שחר

יום אחרי שהרוחות מנסות להירגע מהחתמתו של החלוץ, אפשר לשבת ולהסתכל על המחטף שביצע יענקל’ה שחר בחלון ההעברות מכמה כיוונים – מצד אחד, החלוץ הכי לוהט בליגה, נער פלא, בן 19, שמוביל בעונת הבכורה שלו בבוגרים, את טבלת כובשי השערים עם 9 כיבושים. כששאר הקבוצות התעסקו בשחקנים חמים אחרים בשוק ההעברות, יענקל’ה התנהל בחשאיות מול בני יהודה והחתים מתחת לאף שלהן את אחד השחקנים הכי חמים בליגה.

קניון שער הצפון – מתחלף – רחב

אך ישנו עוד צד לעסקה, שלא ניתן להתעלם ממנו, מחאת האוהדים, אליה שחר לא נשאר אדיש, מחאה שבה האוהדים הפגינו שהם מאסו בדרך בה מכבי חיפה הולכת בשנים האחרונות ובראשה יעקב שחר, דרך שבה מחתימים שחקנים בינוניים על חשבון שחקנים מובילים שפעם היו מתחננים לשחק בירוק והיום אפילו לא מסתכלים לכיוון הכרמל. דרך שבה שחקנים, מאמנים ובעלי תפקידים במועדון באים והולכים, דרך שבה מכבי, מאימפריית הכדורגל של ישראל, לקבוצה שיכולה להפסיד לכל יריבה בליגה, עם סף לחץ בלתי אפשרי וכר פורה לכישלון של שחקנים שמגיעים ומשחקים כאילו יש להם משקולות על הרגליים.

יענקל’ה, רצה להראות את כוחו ואולי גם להבהיר שהוא לא הולך לשום מקום והחתים שחקן שלפחות לפי המספרים, נחשב להחתמה “נוצצת”. אך בואו לא נשכח שירדן שועה הוא קודם כל נער בן 19, בעונתו הראשונה סך הכל בסגל הבוגרים של בני יהודה בליגת העל, כשהפעם יצטרך להוכיח את עצמו מחוץ לשכונת התקווה וקבוצת האם שלו.

אוהדי מכבי חיפה 01/09/2018 (צילום: ירון כרמי)
אוהדי מכבי חיפה 01/09/2018 (צילום: ירון כרמי)

 

מכבי חיפה – אוהדים חסרי מנוח:

ב”סמי עופר” כפי שידוע לכל, לא נותנים הרבה ימי חסד, בעיקר מצד הקהל שמצפה לתוצאות כמעט מיידיות. עם השוער עומרי גלזר זה לא עבד טוב, גלזר היה כישרון עולה בהפועל רעננה ומכבי כבר ראתה בו את שוער העתיד של הקבוצה. בעונתו הראשונה במדי הירוקים, הפך להיות השוער הראשון ואיך זה נגמר כולם זוכרים. סימן השאלה הגדול שמגיע בעקבות החתמתו של שועה, הוא האם הגעתו תוסיף או תפגע במומנטום של עמדת החלוצים במכבי חיפה?

רוקאביצה - מכבי חיפה 01/09/2018 (צילום: ירון כרמי)
רוקאביצה – מכבי חיפה  (צילום: ירון כרמי)

הקבוצה, שמאז הגעתו של מרקו בלבול סופרת 4 ניצחונות רצופים, כובשת בכל משחק, ניקיטה רוקאביצה חזר להיות דומיננטי, שון וייסמן פעיל מאוד למרות ההחמצות, ועל מוחמד עוואד כל מילה מיותרת, החלוץ הטוב במכבי. תוסיפו את סלליך שנמצא בתקופה נהדרת והגעתו של שועה, עלולה ליצור מחד תחרות בריאה בחוד ההרכב ומאידך, מרמור של שחקן-שניים שעל חשבונו הגיע החלוץ.

ירדן שועה במכבי חיפה (צילום: מכבי חיפה האתר הרשמי)
ירדן שועה במכבי חיפה (צילום: מכבי חיפה האתר הרשמי)
ירדן שועה במפגש האחרון מול מכבי חיפה, עכשיו באותו צד (צילום: חגית אברהם)

                        הפועל ב”ש מחכה בטרנר

במוצ”ש, תצא מכבי למשחק חוץ באצטדיון הכי קשה בארץ, אצטדיון טוטו טרנר, בו תארח אותה האלופה הפועל ב”ש, שמגיעה כחיה פצועה לאחר ההפסד במחזור האחרון 3:1 לבני יהודה. ב”ש, בעונה גרועה מבחינתה, עדיין מגיעה  כפייבוריטית כשמאז שהחלה לשחק בטוטו טרנר שנפתח ב2015 , הפסידה בו רק פעם אחת! עוד לא ידוע אם בלבול ישים את שועה בהרכב, אך מעניין יהיה לראות אם לחלוץ הצעיר והכשרוני תהיה השפעה מיידית על הקבוצה, או שיהיה זה עוד שחקן שהגיע למכבי בקול תרועה רמה ובסופו של דבר נעלם בה. האם מירדן תגיע הישועה?, ימים יגידו.

ירדן שועה בכתום במדי בני יהודה (צילום: בני יהודה ת”א – האתר הרשמי)
ירדן שועה בחולצה השחורה (צילום: בני יהודה ת”א – האתר הרשמי)

 

 

האקדמית גורדון – הרשמה – רחב

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.

ספורטן – כללי – רחב
תאטרון חיפה – רחב
שוש קולין לימוד אנגלית מונפש 750 על 90
הרב יהוד גינזבורג אתך המעגלי החיים – WB
האקדמית גורדון – הרשמה – רחב
הסטודיו – אירועי החודש
הרב יהוד גינזבורג אתך המעגלי החיים – WB

הרב יהוד גינזבורג אתך המעגלי החיים – WB