הצלחה גדולה ליום הפתוח בבית הספר בסמת החדש בחיפה • ההרשמה בעיצומה

אתמול נערך היום הפתוח בבית הספר לקראת ההרשמה לחטיבת הביניים, שנפתחה היום. מנהל בית הספר אבי זיגלר: מרגש לראות את תוצאות העבודה הקשה שלנו בבית הספר, שבאה לידי ביטוי בכך שתלמידים והורים רבים הגיעו ליום הפתוח כיון שנחשפו לעשייה ולהישגים שלנו עם התלמידים.

הצלחה גדולה נרשמה ביום הפתוח, שנערך אתמול אחר הצהריים, בבית הספר בסמת החדש. הורים ותלמידים רבים הגיעו אתמול, על מנת להתוודע אל בית הספר, לקראת פתיחת ההרשמה לשנת הלימודים הבאה. הרישום לחטיבות הביניים בעיר התחיל ביום ה’, 3/1/2019 ויימשך שבועיים. הורים לתלמידים בכיתות ו’ יכולים לרשום את ילדיהם לבתי ספר שש שנתיים באזור הרישום שלהם או לבתי ספר על אזוריים כדוגמת בסמת החדש, שהוא בית ספר טכנולוגי ועל מנת להתקבל אליו יש צורך במבחן כניסה.

מנהל בית הספר השש שנתי, אבי זיגלר, אמר לחי פה כי על אף שידע שרבים יגיעו ליום הפתוח, הוא עדיין הופתע מכמות הנרשמים הגדולה:

“אחד הדברים הכי מספקים שהוא לעבוד קשה ולראות את ההישגים בזכות העבודה הקשה שלנו, וזו ההרגשה שהייתה לנו אחרי היום הפתוח. הגיעו לבית הספר הרבה מאוד תלמידים בכיתה ו’, חלקם האחים הקטנים של תלמידים שלנו, שגם רוצים ללמוד בבית הספר. הגיעו הורים ותלמידים, שנחשפו לפעילות בית הספר מחברים וקרובי משפחה, שיש להם ילדים בבית הספר. הרגשנו שזו הבעת אמון בניסיון שלנו מצד אחד להוביל למצוינות בתחומי המדעים ומצד שני לספק לתלמידים מסגרת חמה ומכילה, שרגישה לצרכים שלהם”.

היום הפתוח - בית הספר בסמת (צילום: חי פה)
היום הפתוח – בית הספר בסמת (צילום: חי פה)

 

ניסויים מדעיים במהלך היום הפתוח בבית הספר בסמת

מי שהגיע ליום הפתוח יכול היה להתרשם מהניסויים המדעיים במעבדת הכימיה והפיזיקה, שנחנכה בימים האחרונים, כיתת משחקי מתמטיקה וכיתת למידה מכוונת. בנוסף, באחת הכיתות נערכה הדגמה של פרויקטים שהכינו תלמידים בתיכון ובחטיבת הביניים במסגרת לימודי אלקטרוניקה ורובוטיקה. לצד המקצועות המדעיים, שזוכים בבסמת החדש לבולטות כיון שמדובר בבית ספר טכנולוגי שמכשיר תלמידים, שרואים את עתידם כמהנדסים ואנשי היי טק, ניתן היה גם לראות ציורים של תלמידים וגם עבודות חקר בהיסטוריה שמסכמות את מה שלמדו התלמידים על תקופת ימי הביניים.

ניסויים בכימיה - היום הפתוח - בית הספר בסמת (צילום: חי פה)
ניסויים בכימיה – היום הפתוח – בית הספר בסמת (צילום: חי פה)

 

מורים רבים לקחו חלק ביום הפתוח. חלקם הציג את מקצועות הלימוד וחלקם אייש את תחנות הרישום והסביר להורים ולתלמידים על פעילות בית הספר. אחת המורות תיארה את תחושת הסיפוק שלה מהצלחת היום הפתוח:

“מאוד התרגשתי לראות אחים של תלמידים, שגם הביאו את החברים שלהם, וזה מעיד הכי טוב על שביעות רצון אמתית של התלמידים שלנו, שהם אנשי הכי טובים שלנו. אין לי ספק שההשקעה שלנו ביצירת בית ספר שהוא בית חם לילדים נותנת או אותותיה. ביום-יום אנחנו עובדים קשה עם הילדים על מנת שכל אחד מהם ימצה את היכולות שלו ויחווה והצלחה.

בנוסף, חשוב לנו מאוד גם להעניק יחס אישי לכל אחד ולוודא כל הזמן שטוב לילדים בבית הספר. זה מאוד מחמם את הלב מדי פעם להרגיש שיש הערכה לעבודה שלנו, וכמות ההורים והתלמידים שהגיעו ליום הפתוח ורוצים בשנת הלימודים להיות חלק מבית הספר היא עדות לכך”.

יש לציין, כי גם לאחר היום הפתוח ניתן להמשיך להגיע לבית הספר ולהתרשם.

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.