שי שמאי גליק, מנכ”ל בצלמו במכתב למנדלבליט: “פתח בחקירה נגד זעאתרה בגין הסתה”

שמאי שי גליק

שי שמאי גליק, מנכ”ל “בצלמו” לחי פה: “פנינו, יחד עם מספר ארגונים, ליועץ המשפטי לממשלה. ההתנכלות של זעאתרה נגד צעירים ערבים שמעוניינים להתגייס לצה”ל ונגד בני משפחותיהם, פוגעת באינטרס של יהודים וערבים שרוצים לחיות כאן יחד ולחתור לחברה אחת. אנחנו נפעל לסיכול ההתנכלות הזאת ונגן על האינטרס הלאומי לשילובם של צעירים ערבים בצה”ל. אנחנו עוקבים מקרוב אחר פעילות ההסתה של זעאתרה ונפעל לסכל אותה”

(המכתב המלא בסוף הכתבה – לעיונכם. במכתב תמצאו את כל הארגונים ששילבו כוחות ופנו יחד ליועץ המשפטי לממשלה וכן ציטוטים מדבריו של זעאתרה נגד המתגייסים מקרב הציבור הערבי)


עוד בעניין גיוס ערבים לצה”ל:

גליק מוסיף בשיחה עם חי פה: “יש אנשים בחברה הערבית שרוצים להתגייס. הארגון שלנו דואג לזכויות של אזרחי ישראל, ערבים ויהודים כאחד. אנחנו בקשר אמיץ עם לשכת היועץ המשפטי לממשלה ופועלים משפטית ותקשורתית. במקרה הזה אנחנו דואגים לזכויות הערבים להתגייס. מבחינתי, מחבלים אינם רק אלה שיורים ודוקרים יהודים, אלא גם אלה שמסיתים אנשים בקרב הציבור הערבי לפגוע ביהודים.

רג'א זעאתרה ושהירה שלבי בהודעה על פרישתו זעאתרה ממינוי לתפקיד סגן רה"ע חיפה (צילום: חגית אברהם)
רג’א זעאתרה ושהירה שלבי בהודעה על פרישתו זעאתרה ממינוי לתפקיד סגן רה”ע חיפה (צילום: חגית אברהם)

 

גליק: “זעאתרה משפיל צעירים ערבים שרוצים להתגייס ואת בני משפחותיהם”:

אנחנו פעלנו למניעת מינויו כסגן ראש עיר וגם כיו”ר בית הגפן ואכן הצלחנו למנוע מינויים אלה. זעאתרה משפיל אנשים צעירים אמיצים בקרב הציבור הערבי שמעוניינים להתגייס לצבא. יש להבין כי התגייסות צעירים ערבים לצבא היא התנדבותית. אנחנו יוצאים להגנתם של צעירים אלה ולא נתיר לאיש לפגע ולהטריד אותם ואת בני משפחותיהם.

בית הגפן – מרכז דו-קיום בחיפה (צילום – ירון כרמי)

 

פגיעה באינטרס הלאומי הישראלי:

מדובר באינטרס לאומי – ישראלי, לפעול למען שילובם של צעירים ערבים בחברה הישראלית, גם על ידי שילובם בצבא. אני בקשר עם זעאתרה ברמה האישית. ניסיתי לשכנע אותו, מספר פעמים, לסור מדרכו הרעה ולחדול מפגיעה בצעירים ערבים שמתגייסים לצבא. אני הוא זה שפנה לראש עיריית חיפה, עינת קליש רותם, ומסרתי לידיה את כל המידע בנוגע לקריאות ההסתה של זעאתרה.

עוקבים מקרוב אחר הנעשה בחיפה:

אנחנו פועלים במקביל גם למניעת הסתה בתאטרון אל-מידאן. התאטרון כרגע סגור ואנחנו נדאג לפתיחתו ברגע שיחדול מדרך הסתה. ארגון “בצלמו” ימשיך לעקוב מקרוב אחר דרכו של זעאתרה ולמנוע ממנו לפגוע בשילובם של צעירים ערבים בחברה הישראלית.


מרג’א זעאתרה טרם נמסרה תגובה לכתבה


מכתב הפנייה מאת ארגון “בצלמו” ליועץ המשפטי לממשלה בדרישה לחקירה נגד זעאתרה

[pdf-embedder url=”https://haipo.co.il/wp-content/uploads/2018/12/MND261218-1.pdf” title=”מכתב לאביחי מנדלבליט – דרישה לפתיחה בחקירה נגד מר רג’א זעאתראה בגין הסתה לסרבנות,”]

הגיבו כאן לכתבה

תודה על המשוב. לאן תרצו להמשיך מכאן?

  1. להגיב לכתבה
  2. לדף הבית של חי פה
  3. למדור חברה וחינוך בחיפה
  4. סגור והמשך בכתבה זו