נעמה לזימי היא יו"ר חברת מוזיאוני חיפה – מינוי חדש בקדנציה של עינת קליש

לזימי תחליף בתפקיד את ראש העיר לשעבר, יונה יהב. המשימה הראשונה: סכסוך העבודה בין העובדים להנהלה עד הסכם עבודה.

חברת המועצה מטעם סיעת חיים בחיפה נעמה לזימי מונתה היום ליו"ר חברת מוזאוני חיפה. בקדנציה הקודמת מילא את התפקיד ראש העיר היוצא, יונה יהב.
יש לציין כי העובדים בחברת המוזיאונים נמצאים בסכסוך מול ההנהלה סביב הסכם עבודה. לזימי מקווה שהיא תוכל לקדם הסכם קיבוצי, שייטיב עם העובדים וההנהלה ולשם כך היא תשתמש בניסיון שצברה בארגון "כוח לעובדים":

"עד לפני שבועיים כיהנתי בהתנדבות כחברת הנהגת ארגון 'כוח לעובדים' שדרכו מאוגדים עובדי מוזיאוני חיפה", הסבירה הערב לזימי לחי פה, "כדי להימנע מניגוד עניינים וכדי שאוכל לעסוק בין היתר בשיפור התנאים וקידום ההסכם הקיבוצי, החלטתי להתפטר מתפקידי בארגון בו הייתי פעילה 7 שנים".

נעמה לזימי (צילום: ירון כרמי)

 

לזימי מתכוונת לנצל את תפקידה החדש על מנת לקדם נושא בו היא מאמינה מאוד – הגאווה החיפאית:

"בכוונתי לעסוק בקידום הגאווה החיפאית, נושא עליו דיברתי רבות בבחירות, דרך הנגשת מוזיאוני חיפה לכלל הציבור החיפאי – לרבות ילדים ונוער. אני מאמינה שדרך אמנות, יצירה וידיעת ההיסטוריה ניתן ללמוד רבות על העיר ולפתח זיקה למקום. אני נחושה להפוך את מוזיאוני חיפה כאבן דרך חשובה בחינוך להיכרות ואהבת העיר.

מוזיאון חיפה לאומנות: לביא בן ארצי עם המיצגנים (צילום: ירון כרמי)
מיצג במוזיאון חיפה לאומנות (צילום: ירון כרמי)

 

לזימי הייתה רוצה שהחברה תחשוב על הציבור החיפאי כולו כמי שצריך להיות קהל היעד ולא שכבה מסוימת:

"חיפה היא עיר עם מגוון רחב של אנשים שיכולים ליצור ולייצר בה תוכן ועד היום לא הייתה זיקה ישירה לחיפאים בעניין זה, הייתי רוצה לשנות זאת, לצד קידום תערוכות על ההיסטוריה החיפאית – החל מאירועי ואדי סאליב שאוטוטו נכנסים לציון שנת ה-60, ועד לתנועה הפמיניסטית שנוצרה בחיפה, אדריכלות העיר, הבוהמה שצמחה בה, מרד הימאים ועוד".

לא ניתן להגיב