פחות מחודש אחרי שראש עיריית חיפה הורתה על הפסקת דילול חזירי הבר בעיר – פעילות הדילול חודשה תחת הגבלות

עדר חזירים פשט על בריכת מכבי בחיפה (צילום - עידו מורג)

דילול חזירי הבר בחיפה:

עם כניסתה של ראש עיריית חיפה, ד”ר עינת קליש רותם לתפקיד, היא הורתה על הפסקת דילול חזירי הבר בעיר. דילול שנעשה בשנים האחרונות בעקבות תופעת חזירי הבר שיוצאים מהוואדיות ומגיעים לשכונות ברחבי העיר על מנת לחפש מזון. דבר שמהווה מטרד עבור חלק מתושבי העיר שלא מפסיקים להתלונן. אך פחות מחודש אחרי שהתקבלה ההחלטה העירייה חידשה שוב את פעילות הדילול אך תחת הגבלות.

הכנת תכנית חלופית לסילוק חזירי הבר משכונות העיר חיפה:

לצד ההחלטה לחידוש פעילות הדילול תחת הגבלות, נערכת עיריית חיפה  בימים אלו להכנת תוכנית פעולה רחבת הקף לטיפול בתופעה, על מנת למנוע בעתיד את הצורך לבצע דילול. טיוטת התוכנית לטיפול בבעלי חיים בעיר באופן כללי, תוצג למתעניינים ולחובבי בעלי חיים במפגשים שייערכו בקרוב.

המחלוקת בנוגע לדילול חזירי הבר:

יש לציין כי תושבי העיר חיפה נחלקים לשתי קבוצות בנוגע לדילול החזירים באמצעות ירי:

 1. קבוצה שרואה בדילול תוכנית לגיטימית לפתרון הבעיה, כאשר כל החלופות האחרות כשלו עד כה.
 2. קבוצה שרואה בתוכנית זו תוכנית אכזרית ולא הומנית מאחר וחזירי הבר הם חלק מהטבע ומהנוף העירוני.
חזירי בר צעירים חוצים את הרחוב - דרך צרפת - שפרינצק (צילום: אלכס בלן)
חזירי בר צעירים חוצים את הרחוב – דרך צרפת – שפרינצק – 17/12/2018 (צילום: אלכס בלן)

מעיריית חיפה נמסר בתגובה לשאלות חי פה על חידוש פעילות הדילול ועל תוכנית או פתרון הומני יותר מכיוון שהוצעו הצעות טובות והומניות בעבר:

“מאז כניסתה של ראש העיר לתפקידה, התקיימו כבר מספר פגישות עם כל הצוותים הרלוונטיים בעירייה, לשם דיונים מעמיקים על תופעת חזירי הבר בעיר. בפגישות אלו נידונו האתגרים והאפשרויות לטיפול בתופעה. עיריית חיפה תיערך להכנת תוכנית פעולה רחבת הקף לטיפול בנושא, ותעשה ככל שתוכל על מנת להימנע משיטת הדילול. יחד עם זאת תתן מענה לחששות הציבור הרחב הכוללים מפגשים מבהילים, פגיעה בגינות וברכוש פרטי, ועד חלילה תאונות דרכים בגלל היתקלויות בכבישים. המטרה היא להימנע מפגיעה בבעלי החיים מחד, אך גם למנוע חלילה פגיעה בבני האדם מאידך.

מדובר בתופעה הדורשת חשיבה ותכנון לטווח ארוך. יחד עם לימוד מעמיק של פתרונות בערים שונות בעולם, טיוטת התוכנית לטיפול בבעלי חיים בחיםה תוצג למתעניינים ולחובבי בעלי חיים במפגשים שייערכו בקרוב, ויפורסמו בנפרד.

פעילות דילול חזירי בר בחיפה חודשה זמנית תחת הגבלות קשות לאחר שנרשמו מספר תקריות מדאיגות עם התושבים. כאמור, פתרון ארוך טווח מקודם בימים אלה”

הגיבו כאן לכתבה

2 תגובות
 1. י אמר/ה

  מגיע לחיפאים הם חזירים

 2. אבי+בוח³בוט אמר/ה

  אני מציע לעשות דילול חזרים בחיפה ללכוד אותם ולהעביר אותם לחי פארק בכרמל ולהעביר אותם ליערות בגליל ורמת הגולן

הגיבו כאן לכתבה

תודה על המשוב. לאן תרצו להמשיך מכאן?

 1. להגיב לכתבה
 2. לדף הבית של חי פה
 3. למדור חדשות חיפה
 4. סגור והמשך בכתבה זו