ראשי הערים חיפה, נשר וראשי העיריות בקריות מצטרפים למאבק באלימות נגד נשים ומאשרים לעובדות העירייה להעדר/ לסיים מוקדם ביום שלישי

ראש הערים חיפה ונשר

בעקבות העלייה במספר הנשים הנרצחות שחצה כל גבול בשנה האחרונה והגיע מספרן מתחילת השנה ונכון לתחילת דצמבר ל 24 נשים. ביום שלישי הקרוב 4/12/18 הוכרז כיום שביתה כמחאה על האלימות נגד נשים ורצח הנשים ובערב תתקיים עצרת ארצית בתל אביב לצד הפגנות קטנות שיתקיימו במהלך היום באזורים שונים ביניהם חיפה.

ראשי הערים חיפה, נשר, קרית אתא, קרית ביאליק וקרית מוצקין מצטרפים למחאה ומאשרים לעובדות העירייה להעדר/ לסיים מוקדם ביום שלישי.

עינת קליש רותם (צילום: ירון כרמי)
עינת קליש רותם (צילום: ירון כרמי)

ראש עיריית חיפה ד”ר עינת קליש רותם, התייחסה אתמול (שבת) לתופעת האלימות כנגד נשים, ואמרה: “אלימות זו אלימות, אין מקום לאלימות לא במשפחה לא על רקע רומנטי וגם לא על רקע כבוד המשפחה”.

קליש הוסיפה: “אני מביעה שאט נפש וזעזוע מאלימות כלפי נשים, ואעשה כל שבידי לעזור לנשים כדי לצאת מהסכנה, ולרתום לכך את כל המסגרות העירוניות הרלוונטיות לשם כך”.

יחד עם התייחסותה לנושא קליש, הודיעה כי עיריית חיפה מצטרפת למאבק באלימות נגד נשים ותומכת בשביתת הנשים המתוכננת ליום שלישי.

גם עיריית נשר מצטרפת למחאה הציבורית על רצח נשים ותכיר כיום עבודה מלא בשכר לעובדות העירייה אשר תגשנה הצהרה, כי תסיימנה את יום העבודה ביום ג’ – 04.12.18, בשעה 13:00 בשל הזדהותן עם המאבק נגד רצח נשים.

(צילום: אלבום אישי)

ראש עיריית נשר, רועי לוי: “רצח נשים הנו תופעה נפשעת יהיו נסיבותיה אשר יהיו, יהיה הרוצח אשר יהיה. זוהי חובתנו המוסרית לעמוד לצד הנשים ולתמוך בענישה. לגבר אין זכות לקחת את חייה של אישה או נערה. שני מעשי הרצח האחרונים של נערות גרמו לי זעזוע קשה. לקיחת חיים כך סתם, כי מישהו חיפש נקם”.

גם עיריית קרית אתא תומכת במחאת הנשים נגד האלימות ומאפשרת לכל עובדת המעוניינת להשתתף במחאה ביום ג’ הקרוב, להעדר מעבודתה ללא פגיעה בשכרה.

מחלקת הרווחה והיחידה לקידום מעמד האישה בעיריית קרית אתא מפעילות שלל תכניות הסברה להגברת המודעות לנושא בקרב תלמידים, אנשי מקצועי והקהל הרחב. מרכז אלמגור המופעל ע”י מחלקת הרווחה מעניק תמיכה וסיוע אישי וקבוצתי לתושבים הסובלים מאלימות במשפחה.

ראש העיר יעקב פרץ:” בראייה הציבורית חשוב שנקדיש תשומת לב רבה לנושא האלימות נגד נשים ונוקיע בכל דרך כל גילוי של אלימות נגדן אשר יגובה בחקיקה ממשלתית ואכיפה בלתי מפשרת. ביחד נוכל לעצור את הקורבן הבא.”

גם עיריית קריית ביאליק מצטרפת למחאה הציבורית על רצח נשים ותכיר כיום עבודה בשכר לעובדות העירייה אשר תגשנה הצהרה, כי היעדרותן מהעבודה היא בשל הזדהותן עם המאבק נגד רצח נשים.

ראש העירייה, אלי דוקורסקי: “רצח נשים הנו תופעה נפשעת יהיו נסיבותיה אשר יהיו, יהיה הרוצח אשר יהיה. אני שותף לדרישה ליצירת הרתעה וענישה. לגבר אין זכות לקחת את חייה של אישה או נערה. שני מעשי הרצח האחרונים של נערות גרמו לי זעזוע קשה. לקיחת חיים כך סתם, כי מישהו חיפש נקם”.

גם ראש עיריית קריית מוצקין חיים צוריף תומך במחאת הנשים נגד האלימות כלפי נשים ויאפשר לכל עובדת עירייה שתרצה להשתתף בהפגנת המחאה ביום שלישי הקרוב להיעדר מהעבודה מבלי לפגוע בשכרה. בנוסף יושבתו שירותי קבלת הקהל למשך שעתיים ביום שלישי הקרוב בבוקר ותיערך הרצאה לכלל העובדים בנושא זה.

 

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.