סדר עדיפויות: שיפוץ רחוב הלל הוקפא, חנוכת פסל השלום תתקיים.

מסתבר שעיריית חיפה יודעת להיות מאוד חסכנית כשזה מגיע לקבוצות תושבים מסויימות

כבר שנתיים פועלים תושבי רחוב הלל והסביבה לשיקום הרחוב והתשתיות באזור. מדובר באחד האזורים היותר ותיקים בהדר שלא חודש מאז הוקם לפי כ-80 שנה.
מדי חורף קורסות התשתיות, הרחובות מוצפים, קירות מתמוטטים. הכביש ברחוב הלל ידוע לנהגים הרבים העוברים בו ככביש רצוף מהמורות ובורות. המדרכות במצב קשה וכך רחוב שלם והרחובות שלידו המהווים שכונה שבה גרים אלפי אנשים הולכת ומתפוררת למרות חשיבותה ההסטורית והצורך לדאוג לשלומם של התושבים המתגוררים בה.
לאחר מאבק קשה, לאחר שהמודעות לנושא הדר החלה לחלחל לתודעת העירייה כנכס תדמיתי,היא קיימה כנס בנושא הדר בו נמתחה ביקורת קשה על מצב השכונה מצד האורחים שהוזמנו להרצות בו. עלו קמפיינים לעידוד החיים ברחובות מסויימים בהדר. לאחרונה נמסר כי העירייה תשפץ את רחוב הלל. לא שיפוץ מקיף אולם תטיב את חיי התושבים בו.
בעיתון כל בו עלתה ידיעה כי העירייה החליטה להקפיא את השיפוץ. סגנית ראש העירייה חדוווה אלמוג מסרה כי ההקפאה היא משום העירייה הבינה שהשיפוץ יהיה יקר יותר מ-750 אלף הש”ח שהוקצבו לו.סכום של דירה לא גדולה בהדר. זהו גם סכום שאין לו שום אחיזה ריאלית במה שקשור לשיפוץ רחוב כה מורכב וארוך.

רק לפני כמה שבועות הובא לידיעתנו הסכום בו מדובר לתקצוב ארועי חנוכת הפסל שמוצב בחזית האצטדיון שגם בו קיימת חריגה של 200 מיליון ש”ח שיכולים היו לשקם את כל הדר.
Screen_shot_2013-08-09_at_8.14.11_AM.png

מכתבו של אורי בלום המציג את התקצוב לארועי חגיגות האצטדיון והסרת הלוט של הפסל. סכום לא ידוע הוא עדיין המופע של הזמרים, המצטרף לסכום הכללי. צילום מסך מחי פה.
חבר דירקטוריון ירון חנן מסר לפני כמה שבועות על תקצוב חריג של 25 מיליון ש”ח לריבוד כבישי ציר מוריה ורכס הכרמל הנמצאים במצב תקין ואף למעלה מכך. החלטה שניחתה על חברת יפה נוף מלשכת ראש העיריה.
הסכום של 750 אלף ש”ח, לטובת שיפוץ רחוב שלם הוא יותר מתמוה. ההחלטה לבטלו כי השיפוץ יעלה יותר מכך מעידה על סדר העדיפויות של העירייה וראייתה את שכונת הדר, איכות החייים ושלום תושביו, בעדיפות נמוכה אף מזה של פסל מתכתי.
ZR3_1162-11.jpg
האזרח המועדף: פסל השלום בשכונה המועדפת: האצטדיון ע”ש סמי עופר.
צילום צבי רוגר דוברות עיריית חיפה.

האם זוהי עשייה שמגיעה מאהבה?

הגיבו כאן לכתבה

תודה על המשוב. לאן תרצו להמשיך מכאן?

  1. להגיב לכתבה
  2. לדף הבית של חי פה
  3. למדור חדשות חיפה
  4. סגור והמשך בכתבה זו