טלי משולם איטח בריאיון סיכום קמפיין: לא מצטערת ולא מתחרטת – אשאר לימינה של ד”ר קליש רותם כדי שנעשה את הדברים על הצד הטוב ביותר”

טלי משולם איטח, בת 35, נשואה ואמא לשתי בנות, הגיחה לתודעה הציבורית לפני חמש שנים, עם כניסתה לתפקיד חברת מועצת העיר חיפה, בקדנציה ה – 14, מטעם סיעת “חיים בחיפה” בראשתה של ראש העירייה הנכנסת, ד”ר עינת קליש רותם.

משולם איטח, נלחמה במהלך חמש השנים האחרונות למען תושבי השכונות ובמיוחד שכונת נווה דוד, בה היא מתגוררת, והגישה הרבה הצעות לסדר שחלק לא מבוטל מהן גם אם הורדו בסופו של דבר הן מומשו.

| צפו בראיון המלא עם טלי משולם איטח (צילום: סמר עודה, עריכה: ירון כרמי)

השנה, לפני הבחירות לרשויות המקומיות, משולם איטח עשתה צעד אמיץ ומאתגר ויצאה מאזור הנוחות שלה והחליטה לעזוב את סיעת “חיים בחיפה”, בה היא ממוקמת במקום השני – מקום בטוח ומובטח והקימה סיעה חדש בראשתה הנקראת “לב השכונות”, סיעה שבסופו של יום בחירות נשארה מחוץ למועצת העיר.

כתבות נוספות בחי פֹּה - חדשות חיפה:

בראיון גלוי ופתוח לחי פה, משולם איטח מסכמת את הבחירות האחרונות, מספרת על התחושות שאחרי ועל הציפיות הגדולות אך הריאליות מראש העיר הנכנסת – ד”ר עינת קליש רותם, בה היא תמכה לאורך כל הדרך ותמשיך לתמוך ולהיות יד ימינה.

| איך את מסכמת את מערכת הבחירות שהיתה?

הייתה מערכת בחירות לא פשוטה ומלאת רגשות. מערכת שבה השגנו תוצאה טובה, תוצאה שרצינו. היה לא פשוט ולא קל.  אני באופן אישי לקחתי על עצמי אתגר – הציבור אמר את דברו ואני מכבדת זאת.

לא מתחרטת ולא מצטערת

 

| היית במקום השני ברשימת סיעת “חיים בחיפה” מקום בטוח ומובטח, סיעה שניבאה ניצחון גם למועצת העיר וגם לראשות העיר ובכל זאת החלטת לצאת לדרך עצמאית ולהקים סיעה חדשה “לב השכונות” סיעה שנשארה בחוץ. את לא מתחרטת?

לכל מי שתהה ולא הבין למה ומדוע אני גאה על הצעד שלקחתי, ואני מאחלת לכל מי שיש בתוכו איזה שהוא היסוס או מחשבה בהחלט לקחת צעד ולעשות משהו כי התחושה של לחיות עם המחשבה מה אם, להערכתי לא תחושה טובה והרבה יותר קשה.

אני שמחה שלקחתי את הצעד הזה ואני חושבת שצריך לעשות את הדברים נכון. הייתי במקום מובטח אבל יחד עם זאת אני לא מתחרטת. אני חושבת שזו הייתה החלטה טובה ונכונה לי ובכלל הגשמתי חלום לייצג את השכונות נאמנה ואני אמשיך לעשות זאת. בבחירות האחרונות הייתה עוד קבוצה שייצגה שכונות וזה דבר יפה, אני חושבת שהציבור הזה ראוי לייצוג ובכלל אני חושבת שההחלטה שלקחתי הייתה החלטה חשובה ואני ממש לא מצטערת.

ד”ר קליש רותם, תוביל את חיפה למחוזות שאליה היא ראויה

 

| איך את רואה את העיר חיפה בחמש השנים הבאות בהובלתה של ד”ר עינת קליש רותם?

ד”ר עינת קליש רותם קיבלה בירושה עיר במצב לא פשוט בכלל.  חיפה תעבור שינוי חשוב מאוד. יש הרבה תכניות שצריך לטפל בהם במיידי ויש תכניות ארוכות טווח.  חיפה קיבלה מנהיגה חכמה אמיצה, שתפסה את המושכות ותדע להצעיד את בעיר לימים טובים יותר. אני כולי מאמינה בזה, מההכרות האישית שלי, שד”ר קליש רותם, היא דמות מקצועית דמות שבהחלט תוביל את חיפה למחוזות שאליה היא ראויה.

 

| היית חברת מועצת עיר פעילה בקדנציה ה-14 והגשת הרבה הצעות לסדר מה הם הנושאים החשובים שהצלחת לקדם או דרכם להביא שינוי?

אני שמחה וגאה שהייתה לי הזכות להיות חברת מועצה בעיר חיפה, מי שהכיר אותי יודע שלא התפשרתי וכל הצעה שהגשתי לסדר ודאגו להוריד אותה מסדר היום, בסופו של דבר בוצעה ומומשה. בזכות ההצעות שהעליתי, הצלחתי לשפץ רחובות, לטפל ולדאוג לגני משחקים, לבטיחות הילדים שלנו שזה בראש ובראשונה ובטיחות התושבים בהרבה מקומות בעיר. רוב ההצעות שאני הגשתי במהלך הקדנציה בסוף מומשו לא באותו חודש אבל כמה חודשים אחרי אבל בסופו של דבר קיבלו איזה שהיא פלטפורמה ועל כך אני שמחה.

 

| אילו נושאים, לדעתך, ראש העירייה הנכנסת תקדם ותוביל בחיפה?

כל נושא ההתחדשות העירונית זה בהחלט נושא שיקבל “אבא ואמא” מה שכמעט ולא הורגש עד היום. תושבים רבים נותרו עם שאלות רבות ובהחלט הדבר הזה יבוא לידי ביטוי זה דבר לטווח ארוך ולא לטווח קצר. כמו כן יטופלו שלל נושאים. ד”ר עינת קליש רותם דאגה לומר בכל המפגשים שלחיפה אין שלושה פרויקטים… צריך לטפל בנושאים באופן רוחבי ובאופן מקביל אחד לשני, יש הרבה דברים שתלויים אחד בשני ואני מאמינה שהדברים יבואו לידי ביטוי בצורה הטובה ביותר שיש.

זיהום האוויר הוא נושא חשוב מאוד, כי מדובר בבריאות שלנו. נושא הכלכלה והתעסוקה של העיר חיפה הוא חשוב, היות שהרבה צעירים מחפשים את עצמם בערים אחרות. גם יוקר המחייה הוא נושא חשוב שתלוי בכל הגורמים האלה. קשה לגעת בכל נושא ונושא אבל ברמה הכללית הבריאות שלנו בראש ובראשונה, העיר המתפתחת והמשגשגת כי אנחנו צריכים שחיפה תהיה עיר כזו למעננו ולמען עתיד ילדינו ונושא של ההתחדשות של השכונות.

יהב עצמו לקח חלק מאוד משמעותי בבית ספר שלי לפוליטיקה

 

| מה את מאחלת לראש העירייה היוצא יונה יהב?

ראש העירייה  היוצא יונה יהב, היה חלק מאוד משמעותי בבית ספר שלי לפוליטיקה. אני למדתי פוליטיקה דרך ישיבות המועצה. לקחתי את זה למקום שלי למקום הנכון איך לקדם את הדברים ובכל זאת לא להתפשר על שום דבר. אני מאחלת לו הרבה בריאות, שיישאר בחיפה ויראה איך היא מתפתחת ומתקדמת, לאן שהיא באמת צריכה להתקדם, שייהנה מהפנסיה, מהמשפחה והכל בבריאות טובה.

 

| מה את מאחלת לראש העירייה הנכנסת – ד”ר עינת קליש רותם?

לאישה שנתנה לי הזדמנות והביאה אותי להיות חברת מועצה, להכיר מה זה חיים ציבוריים וחיים לא פשוטים, אני רוצה לאחל הרבה בריאות והצלחה בתפקידה החדש. אני סמוכה ובטוחה שתצליח לעשות את עבודתה נאמנה אין לי ספק בזה.

 

| איפה את רואה את עצמך בעשייה הציבורית ובכלל ?

הקטע של העשייה הציבורית זורם לי בעורקים. סבתא ז”ל הייתה ממקימי השכונה ואין אדם שלא הכיר אותה, עזרה לכל אדם ואדם וזה זורם לי בדם. כרגע אני לא דמות ציבורית. אני חוזרת להיות דמות פרטית. כמובן שאסייע לכל מי שיבקש עזרה במינון המתאים. אני חוזרת לשגרה, למשפחה. יחד עם זאת אני אשתדל כמיטב יכולתי בעזרה למען הציבור ולראש העירייה החדשה, בכל אשר תבקש. אני אשאר לימינה, כדי שנעשה את הדברים על הצד הטוב ביותר.  כרגע אני לא חושבת על שום תפקיד. אני מנהלת תעשייה וניהול במקצועי ואני מנהלת פרויקטים זה משהו שאני אוהבת לעשות, לשפר תהליכים אני בטוחה שבסופו של דבר אמצא את מקומי אם לא עכשיו אז בהמשך.


אנו במערכת חי פה מאחלים לטלי משולם איטח דרך צלחה והצלחה בכל אשר תפנה. אנו סמוכים ובטוחים כי נראה אותה גם בהמשך בעשייה הציבורית.

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.