חיבוק ראשון בין יהב לעינת | ישיבת מועצת עיר אחרונה יונה יהב מברך את ראש העיר החדשה עינת קליש | וידאו מישיבת המועצה

יונה יהב קיבל בברכה את ראש העיר הנכנסת, עינת קליש רותם:

יונה יהב נפרד ממועצת העיר ומברך את עינת קליש רותם 06/11/2018 (צילום: סמר עודה)
יונה יהב נפרד ממועצת העיר ומברך את עינת קליש רותם 06/11/2018 (צילום: סמר עודה)

יונה יהב לעינת קליש:

אני רוצה לברך אותך ראשת עיר החדשה על בחירתך. גם אני וגם האדמיניסטרציה העירונית עומדים לרשותך בכל דבר ועניין. אבוא לכל מקום שתרצי, כדי להעביר בצורה מסודרת את התפקיד.

אנחנו מאחלים לך מעומק הלב הרבה מאד הצלחה. חיפה היא הפרויקט של כולנו. היא אהבת חיי והיא הפרויקט של חיי ואני מאמין שכך יהיה גם אתך. תצליחי בכל אשר תעשי ואנחנו לימינך.

עם סיום דבריו התחבקו יהב וקליש וזכו למחיאות כפיים סוערות מהנוכחים.

יונה יהב ועינת קליש בחיבוק היסטורי - ישיבת מועצת עיר אחרונה של קדנציית יהב 06/11/2018 (צילום: ראובן כהן)
יונה יהב ועינת קליש בחיבוק היסטורי – ישיבת מועצת עיר אחרונה של קדנציית יהב 06/11/2018 (צילום: ראובן כהן)

לפני סיום הישיבה האחרונה אמר יהב לקליש רותם:

“פרויקט אחד יותר פרויקט אחד יותר זה לא עושה את ההבדל, מה שכן עושה את ההבדל מבחינת העיר הזאת שהיא עיר אחת וחמש דתות, שאם יהיה זעזוע במרקם הזה התרכיב הזה שהצלחנו כל כך לשמור אותו זה יראה בכל פינה ופינה, על זה צריך לשמור מכל משמר. אני לא קורא לזה דו קיום אני קורא לזה קיום משותף, כי כולנו חיים כאן במשותף”.

“הכישלון הגדול שלי בהקשר הזה שלא הצלחנו את המעבדה הסוציולוגית הזאת גם בתוך המדינה שלנו וגם מחוץ לה. אם היינו מייצאים את המעבדה המוצלחת הזאת לכל הארץ היינו חיים במדינה מסוג אחר לגמרי, אפילו לעכו 20 דקות מפה לא הצלחנו לייצא. אנחנו הצלחנו לייצר משהו שנראה מאוד טבעי לא צריך אפליה מתקנת תקרת הזכוכית נפרצה, לכל מי שמרגיש מיעוט. אנחנו שהיינו 2000 שנה מיעוט יש לנו הרבה חובות בהקשר הזה ואני הרגשתי את זה. אני ראש העיר הראשון שנולד פה ואני מרחוב הלל וכשאמא שלי לא יכלה לטפל בי טיפלה בי השכנה הערבייה וזה זורם לי בדם”.

 

“את הדברים האלה צריך לזכור ואני ממש מבקש ממך שאת תהיי המנצחת על התזמורת, תשמרי על התפקיד הזה תשמרי על הפרויקט הזה. עוד פרויקט פחות פרויקט זה לא מה שיעשה את הכרוב חמוץ. מה שיעשה את ההבדל זה החיים של היהודים לבין עצמם שזה מאוד מסובך ובין היהודים לאחרים ואנחנו יודעים לעשות את זה. את יודעת את זה מצוין ויש לדאוג לשמור על זה ואנחנו נעזור לך מבחוץ בכל דרך שאפשר”.

 

נפרדים מראש העירייה יונה יהב בישיבת מועצת העיר האחרונה (צילום: סמר עודה כרנתינג'י)
נפרדים מראש העירייה יונה יהב בישיבת מועצת העיר האחרונה (צילום: סמר עודה כרנתינג’י)

 

הגיבו כאן לכתבה