הורי בית הספר דוד ילין: המבנה אליו מיועדים לעבור ילדינו אינו בטיחותי

בעקבות התכנית לבנות מגדל בקרבת מתחם בית הספר, עתידים תלמידי בית הספר "דוד ילין" לעבור למבנה הישן של בית הספר חוגים. לטענת ההורים המבנה אליו עתידים הילדים לעבור לא עבר חיזוק מפני רעידות אדמה. כעת הם מקימים ועדת בטיחות. מהעירייה נמסר בתגובה כי חיזוק מבנים מפני רעידות אדמה מבוצע בכל מוסדות החינוך בהם נדרש, וזאת בהתאם לסקר מבנים שמבוצע ע"י משרד החינוך וסדר העדיפות שהמשרד קובע.

תאטרון חיפה – רחב

בימים האחרונים קיבלו הורים לתלמידים בבית הספר היסודי דוד ילין הודעה לגבי הקמת ועדת בטיחות, מטעם נציגות ההורים והועד המרכזי, שתפעל מול עיריית חיפה. הוועדה אמורה לטפל בבעיה שמטרידה רבים מהורי בית הספר: בעיית הבטיחות של מבנה בית הספר חוגים.

לטענת הורים בבית ספר דוד ילין, שיפוץ המבנה הישן של ביה”ס חוגים, אליו מתוכננים לעבור תלמידי “דוד ילין”,  לא כולל חיזוק של המבנה בפני רעידות אדמה מה שעלול לסכן את הילדים.

עיריית חיפה – רחב

חשוב להדגיש שיש בחיפה, כמו גם בכל הארץ, מאות בתי ספר שלא מחוזקים לקראת רעידות אדמה. מדי שנה מקצה העירייה מיליונים לטובת שיפוץ בתי הספר ובכל פעם מחוזק בית ספר אחר, אבל כמובן לא ניתן בבת אחת להשיג תקציב לחיזוק כל בתי הספר מפני רעידות אדמה.

כזכור, בשנים האחרונות נבנה מבנה חדש לבית הספר השש שנתי חוגים, שכעת ממוקם ברחוב יאיר כ”ץ (בסמוך למרכז הרפואי אלישע) במרכז הכרמל. בשנת 2019 המבנה החדש במפגש הרחובות ליאון בלום וחנה סנש ברמת הדר אמור להיות מוכן ולמבנה של חוגים הישן עתידים לעבור התלמידים של בית הספר דוד ילין.

מעבר מבנה לצורך הקמת מגדלים בסמוך לבית הספר דוד ילין

במקום בית הספר דוד ילין ברחוב מגידו במרכז הכרמל עתידים להיבנות שני בניינים על ידי איש העסקים גד זאבי. בשנה האחרונה ההורים דרשו שהעירייה לא תאפשר את התחלת הבנייה (היסודות) כל עוד התלמידים לומדים במבנה ברחוב מגידו ואכן העירייה נעתרה ותמכה בהורים.

כעת מעוניינים הורים בבית ספר דוד ילין להקים ועדת בטיחות שתפעל על מנת לקדם את נושא השיפוץ להבטיח את בטיחות התלמידים במבנה אליו הם עתידים לעבור. בוועדה עתידים להיות שני נציגים מהוועד המרכזי ושני הורים שמתמצאים בנושא.

ההודעה שנמסרה להורים מאת הועד המרכזי:


הורים יקרים שלום,
חלקכם בוודאי כבר שמע שישנה בעיה בטיחותית עם המבנה הישן של ביה”ס חוגים אשר אליו אנו עוברים בשנה הבאה (כמו רוב המבנים הישנים בעיר ובארץ).
מכיוון שהשיפוץ המתוכנן אינו כולל חיזוק כנגד רעידות אדמה, אנו הורי בית הספר דוד ילין מבקשים להעלות את נושא החיזוק המבני בפני הגורמים האחראיים במקביל לשיפוץ המתוכנן וללא קשר אליו-
בטיחות ילדינו מעל לכל.
לאור זאת, הוחלט להקים ועדת בטיחות שתפעל בדחיפות בנושא. הועדה תפעל בשיתוף עם הנהלת ביה”ס מול הגורמים הרלוונטיים.

בוועדה יהיו חברים שני נציגים מהועד המרכזי ושני הורים בעלי ידע מקצועי בתחום. לצורך כך, אנו יוצאים בקריאה לכלל ההורים בביה”ס: אנו צריכים הורה מתנדב/ת עם ידע בתחום הנדסת בניין או קונסטרוקציה. בנוסף, יהיה מועיל מאד אם י/תתנדב לועדה הורה עם ניסיון ויכולת בעבודה מול הבירוקרטיה בגופים כגון משרד החינוך, עירייה וכו’.

בתודה ובברכה,
הועד המרכזי

מעיריית חיפה נמסר לחי פה בתגובה

עיריית חיפה מבצעת בכל מבני מוסדות החינוך מבדקי בטיחות באופן שגרתי. הבדיקות מבוצעות הן על ידי ממונה הבטיחות של עיריית חיפה והן ע”י משרד החינוך.
חיזוק מבנים מפני רעידות אדמה מבוצע בכל מוסדות החינוך בהם נדרש, וזאת בהתאם לסקר מבנים שמבוצע ע”י משרד החינוך וסדר העדיפות שהמשרד קובע.

הורדת האפליקציה איכות אוויר – איגוד ערים WB
תגובות
בטעינה...
מירית הנדסה – עתלית – רחב
צוערים לשלטון המקומי – רחב
משתלות יגור – רחב
הרב יהוד גינזבורג אתך המעגלי החיים – WB
הרב יהוד גינזבורג אתך המעגלי החיים – WB
עיריית חיפה – רחב
האקדמית גורדון – הרשמה – רחב

הורדת האפליקציה איכות אוויר – איגוד ערים WB