מיליון ש"ח לרווחתם של ניצולי השואה של עמותת "יד עזר לחבר" בחיפה

השגרירות הנוצרית הבינלאומית בירושלים העניקה מיליון ש"ח

לרווחתם של ניצולי השואה של עמותת "יד עזר לחבר" בחיפה

מימין, מייסד ומנכ"ל עמותת "יד עזר לחבר" מר שמעון סבג עם ניצולי השואה של העמותה באולם "פיס ארנה" בירושלים

מספר ימים לפני חג הסוכות נחתה בישראל רכבת אווירית גדולה ועליה מעל ל 15,000 נוצרים שהגיעו להשתתף בכנס דתי־חברתי ענק שמארגנת ה"שגרירות הנוצרית הבינלאומית" בירושלים. למעשה, האירוע הוא כנס ומפגן אדיר שכולו אהדה ותמיכה בישראל באמצעות ארגונים אוונגליסטיים נוצריים מכל העולם. האירוע כבר הפך לחגיגת תמיכה חסרת תקדים ולמסורת מידיי שנה בישראל. נשיא השגרירות הנוצרית הבינלאומית הד"ר יורגן בולר, המארח והמפיק של הכנס, אמר: "זה לא אירוע רגיל ולא בכל יום מגיעים למדינת ישראל אלפי נוצרים תיירים מלמעלה מ-120 מדינות מרחבי העולם וזאת על מנת להביע תמיכה בישראל, זהו מפגן תמיכה נדיר ואיכותי".

הכנס נמשך חמישה ימים וכלל סיורים רבים להכרת המדינה ולהכרת הפעילות המוסדית בה. תחילתו של הכנס היה בטקס פתיחה בקיבוץ עין גדי ושיאו היה ביום חמישי (27/09/18) בהפקת ענק באולם הכדורסל "פיס ארנה" החדש בירושלים, שאליו הגיעו עוד אלפי אנשים מרחבי הארץ, אורחים רבים בהם אישי ציבור ועוד.

מימין, מר שעיה בן יהודה מנהל אגף קשרי חוץ ב"יד ושם" עם שמעון סבג מייסד ומנכ"ל עמותת "יד עזר לחבר"-צילום יוסף הירש

לטקס הסיום של האירוע וכנס מרשים וססגוני זה הגיעה מחיפה קבוצה גדולה של כ-60 ניצולי שואה שמרביתם כבר נושק לגיל ה-80 וה-90 וגם למעלה מזה, היו אלה ניצולי השואה דיירי "הבית החם של ניצולי השואה" של עמותת "יד עזר לחבר" בחיפה שבראשה עומד כבר למעלה מ 3 עשורים מייסד ומנכ"ל העמותה מר שמעון סבג.

הם היו אורחי הכבוד באירוע זה, כששנים רבות כבר שמה לה ה"שגרירות הנוצרית הבינלאומית בירושלים" כמטרה קדושה ונעלה לסייע ולתמוך בהם בכל האפשר ובכלל בניצולי השואה החיים בקרבנו כיום בישראל.

במהלך האירוע המרהיב והססגוני כשביציעים מתנופפים דגליהם של עשרות מדינות העולם השונות, כשניצולי השואה של העמותה יושבים וצופים באירוע, לפתע, הופתע מייסד ומנכ"ל עמותת "יד עזר לחבר" כששמע את שמו הוכרז בקול רם באולם הקורא לו לגשת ולעלות לבמה ועם עלייתו לבמה הוענק לו ולעמותת "יד עזר לחבר" שבראשה הוא עומד, על ידי הגב' סוזן מייקלס מנהלת ה"שגרירות הנוצרית בארה"ב תרומה יפה ונכבדת צ'ק על סך של מיליון ש"ח. סבג, לא הסתיר את התרגשותו מהמעמד ואמר נרגשות לרבבת הצופים באולם:

"לפני כ-20 שנה פגשתי את יורגן בולר, את הגב' יהודית סץ ועוד אנשים רבים ומקסימים מהנהלת השגרירות הנוצרית הבינלאומית בירושלים, אתם הם פוליסת הביטוח של העם היהודי, כולכם אנשים חמים אוהבים ותומכים נלהבים של מדינת ישראל ובעיקר מעריצים גדולים של העם היהודי. אתם אנשים יוצאי דופן, אנשים מיוחדים, אנשים שרוצים רק לעזור, הסיוע שאתם נותנים לניצולי השואה הוא גדול וענק ואני אסיר תודה על כך. התרומה של השגרירות היא חלק מרצונה להביע אהבה ותמיכה בעם היהודי באשר הוא. תמיד דיברתם רק על עזרה לזולת ועל איך עושים טוב וכמה שיותר, על רצון עז לתת מעצמכם וללא כל קשר לאמונה הדתית, אתם נותנים תמיכה ואהבה עזה למדינה, ולכל ניצולי השואה בישראל שהם הגיבורים האמתיים של כולנו ולהם מגיע הכל ובעזרת הסיוע הגדול והתרומה שלכם נעשה ונעניק לניצולי השואה חיים יפים וטובים יותר".

מימין, הגב' יהודית סץ סגנית מנהלת הרווחה של השגרירות הנוצרית, ניצול השואה מפולין המתוגרר בחיפה שלום שטמברג ומייסד ומנכ"ל עמותת "יד עזר לחבר" מר שמעון סבג-צילום יוסף הירש

ברחבי העולם יש כיום כ־800 מיליון נוצרים אוונגליסטים, רובם מכריזים על תמיכתם המובהקת בישראל. מדינת ישראל היא אחת מ־100 מדינות שבהן יש לשגרירות הנוצרית האוונגליסטית נציגויות, בהן גואטמלה, קנדה, צ'ילה, אירלנד, אוסטריה, אלבניה, צ'כיה, טנזניה, הודו, תאילנד, הונג קונג, הולנד, ספרד, ארה"ב, רוסיה, איטליה, אזרבייג'אן, ניגריה, טאיוואן, סין, שווייץ, קזחסטן, פינלנד ואחרות. הקהילה מונה מאות מיליוני מאמינים בכל העולם. בבוליביה מספרם עומד על 120 מיליון, בדרום אפריקה הם מונים 90 מיליון מאמינים, כך גם בארה"ב. בקהילה בסין, מהגדולות בעולם, חברים 150 מיליון איש ואישה. כולם שלחו השנה נציגים לכנס, כולל מדינות קטנות כמו איי פיג'י ומדינות נוספות.

בין עשרות העמותות שבהן תומכת ה"שגרירות הנוצרית הבינלאומית בירושלים" היא עמותת "יד עזר לחבר", המשכנת במבניה בקריית חסד שלמה שהקימה לתפארת ברחוב קסל ובשני רחובות נוספים סמוכים בשכונת הדר בחיפה למעלה מ 120 ניצולי שואה נזקקים. השגרירות הקימה יחד עם מייסד העמותה, שמעון סבג, את ה"בית החם של ניצולי השואה" המעניק מבית התמחוי הגדול שלו ארוחות חמות מדי יום ל־900 ניצולי שואה עריריים המתגוררים ברחבי חיפה ולא רק בתוך מבניה של העמותה. העמותה מעניקה לניצולי השואה כבר עשרות שנים תמיכה חברתית, רפואית וסוציאלית ושלוש ארוחות ביום, מועדון תרבות חברתי המצויד גם בטלוויזיות ובמחשבים, מוזיאון "שואה ותקומה" שהוקם לאחרונה המנציח את חיי ניצולי השואה דיירי המקום, מכון פיזיותרפיה מאובזר וחדיש שחנכה העמותה לפני מספר ימים ובכל התנאים שלהם זקוק הישיש בזקנתו.

מימין, מלכת היופי של ארה"ב מיס סטאר וויליאמס המתנדבת בימים אלה בעמותה, מנכ"לית השגרירות הנוצרית בקנדה הגב' דונה הולברוק, ושמעון סבג מייסד עמותת "יד עזר לחבר"-צילום יוסף הירש

נשיא השגרירות הנוצרית הבינלאומית בירושלים מר יורגן בולר, הוסיף ואמר באירוע: "אנחנו חושבים שמפעל חייו זה, של עמותת "יד עזר לחבר" של ידידי היקר מר שמעון סבג, העוזרת לניצולי שואה לסיים את חייהם בכבוד, הוא יוצא דופן באיכותו ומפעל חייו ראוי להערכה גדולה, זהו מפעל שהגה איש אחד בלבד, שרתם אליו עשרות מתנדבים ותומכים וגם אותנו. אנחנו משתדלים לעזור להם ככל העולה בידנו, הן בתמיכה כספית והן בתמיכה מוסרית וערכית. ניצולי השואה הם החלק באוכלוסייה שחווה את האסון הכי גדול שעברו העם היהודי והאנושות בתקופת השואה והצורר הנאצי הגרמני".

מהי "השגרירות הנוצרית הבינלאומית" בירושלים ? – פתיחתה של השגרירות בישראל היתה בשנת 1980 והיא איננה ארגון דיפלומטי, כפי שאולי מרמז שמה, אלא ארגון בינלאומי של נוצרים אוונגליסטים שנועד להפגין תמיכה בלתי מסויגת בישראל ובירושלים בירתה. לארגון ישנם 90 סניפים ברחבי העולם והסניף המרכזי שוכן, כמובן, בירושלים. מדי שנה מעביר הסניף בירושלים למדינת ישראל תרומות בגובה של 40 מיליון דולר המחולקות לעמותות רווחה שונות בישראל.

במרכז, מייסד ומנכ"ל עמותת "יד עזר לחבר" נושא דברים לאחר קבלת התרומה מהשגרירות הנוצרית-צילום יוסף הירש

בעולם ישנם כ־750 מיליון נוצרים אוונגליסטים, רובם מביעים תמיכה בישראל והם פעילים בתמיכה הבאה לידי ביטוי בביקורים בישראל, בתפילות המוניות למענה ובמאבק באנטישמיות בארצם באמצעות עריכת עצרות הזדהות המוניות, ראיונות לתקשורת ושימוש במדיה החברתית כדי להשמיע את קולה של ישראל. הנוצרים האוונגליסטים ונציגיהם בישראל נמנעים במכוון מכל פעילות פוליטית במדינה. השגרירות, לעומת זאת, מנהלת קשרי עבודה מצוינים גם עם ממשלת ישראל, עם משרד החוץ, משרד התיירות, הסוכנות היהודית, המוסד הרישמי להנצחת השואה "יד ושם" ועוד.

צילומים בלעדיים לאתר "חי פה": יוסף הירש.

תמונה ראשית מובילה ושתופיע גם בכתבה – מס' 1963 – מימין, מייסד ומנכ"ל עמותת "יד עזר לחבר" מר שמעון סבג עם ניצולי השואה של העמותה באולם "פיס ארנה" בירושלים.

נשיא השגרירות הנוצרית הבינלאומית בירושלים הד"ר יורגן בולר עם מייסד ומנכ"ל עמותת "יד עזר לחבר" מר שמעון סבג., צילום יוזף הירש

לא ניתן להגיב