יונה יהב סותם פיות: פקחי העיריה החרימו דוכן של “חיפה מתעוררת” בראשות מנדי זלצמן | וידאו מהשטח

(תוכן מקודם מטעם מטה מנדי זלצמן)

בעוד פעילי יהב קיימו במקום תעמולת בחירות באין מפריע, פקחי העירייה החרימו דוכן של “חיפה מתעוררת” בראשות מנדי זלצמן.

הערב הקימו פעילי סיעת ‘חיפה מתעוררת’ דוכן מקדם בחירות, במרחק סביר ממתחם פסטיבל הסרטים, בהתאם לחוק. למקום הגיעו פקחי עיריית חיפה והחרימו את הדוכן והחומרים. באותה העת הסתובבו במתחם עצמו פעילים של יונה יהב וקיימו תעמולת בחירות באין מפריע.

יצוין כי התנהלות ה’איפה ואיפה’ של העירייה לפיה רק פעילי יהב מורשים לקיים תעמולת בחירות היא הפרה בוטה של הנחיית היועץ המשפטי לממשלה 1.1912, לפיה “יש להקפיד על אכיפה שוויונית, ולא לעשות שימוש פוליטי בזרועות האכיפה של הרשות”.

| צפו בסרטון ובו מתועד פירוק הדוכן ע”י פקחי עיריית חיפה:

מנהל פעילי השטח אדם פרנקל: “הסבתי לתשומת לב הפקחים שהטרדה והפרעה לניהול תעמולת הבחירות היא עבירה פלילית חמורה שעומדת בסתירה לפסיקה המפורשת של בג”ץ, ומהווה פגיעה אסורה בחופש הביטוי. כשביקשתי להזמין למקום משטרה שתכריע בעניין, התעלמו הפקחים מבקשתי והשיבו שיש להם את הסמכות להחרים את הדוכן והחומרים, וכך עשו.”

תקרית דומה ארעה באותו היום בשעות אחר הצהריים, עת דרשו פקחים מפעילים להסיר דוכן שהוקם במרחק סביר מפסטיבל שוק תלפיות.

עפ”י החוק, “שטחיה הציבוריים של רשות מקומית מהווים במה אפקטיבית לשם השמעת דעות והחלפת רעיונות ועל כן שלילת נגישותם בפני הביטוי הפוליטי עלולה לפגוע קשות בעקרון חופש הביטוי” (עע”ם 3307/04 קול אחר בגליל נ’ המועצה האזורית משגב, 4.4.2005 – כבוד השופטת דורית בייניש, “פרשת קול אחר”). בכוונת הסיעה להגיש תלונה ליו”ר ועדת הבחירות.

נזכיר כי אין זו הפעם הראשונה שעיריית חיפה מחבלת בלגיטימציה של סיעת חיפה מתעוררת לקיים תעמולת בחירות.  ב15.8.18  במהלך אירוע ‘עיר הבירה’, הותקף באלימות מנהל המטה של זלצמן, איב עמוס, ע”י חברת האבטחה “פגיון” המספקת שירותי אבטחה לעירייה. זאת, לאור הנחיה של עיריית חיפה להפסיק מיידית את הפעילות של זלצמן והמטה שלו בכל דרך אפשרית, ובכל מחיר, בעוד פעיליו של יונה יהב וצעירי חיפה ממשיכים להסתובב בחופשיות במתחם האירוע ולקיים בו תעמולה פוליטית.

 

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.