פרוייקט פתיחת העונה – קבוצת האוהדים משנה את פניה | הפועל רובי שפירא

ספורטן – כללי – רחב

ביום שישי (14/9/18), תפתח קבוצת האוהדים של הפועל “רובי שפירא” חיפה, את עונתה השלישית בליגה א’ צפון, ואת עונתה החמישית מאז היווסדה, במפגש ביתי מול העולה החדשה, הפועל בני זלפה, כאשר נכון לכתיבת שורות אלה, האיצטדיון הביתי במגרשי אתו”ס עוד לא אושר על ידי ההתאחדות.

בשתי העונות האחרונות, האדומים היו הפייבוריטים לעלות ליגה ואף הובילו את הליגה בלא-מעט מחזורים, כשהיריבה המרה הייתה הפועל איכסל. בדיעבד,זה הספיק עד לפלייאוף, שם הקבוצה החיפאית איבדה את זה וראתה את הקבוצות של טבריה ואום אל פאחם עוברות על פניה ואת איכסל וחדרה נהנות מהעלייה הנכספת לליגה הלאומית.  אם בשתי העונות הקודמות בליגה, המטרה הייתה עלייה לליגה הלאומית וסגל “נוצץ”, שבסופו של דבר כשל ברגע האמת, העונה זה הולך להיות סיפור אחר לגמרי.

כללית  – מיון לייד הבית – רחב

הפועל “רובי שפירא”, עברה הקיץ מתיחת פנים רצינית – מלבד הקפטן אור שלזינגר, שחתם לעונתו השלישית במועדון, כל הסגל עזב, כולל שחקנים מובילים, דוגמת עאהד עזאם, אלון בוזורגי ודניאל ברק. במועדון צירפו את מיקי קופל, כספונסר חדש וכמנהל הספורטיבי של הקבוצה, שאמור לדאוג, בין היתר, להתנהלות הכספית והרכש במועדון. הדגש העונה, בבניית הסגל, הוא על בחירת שחקנים צעירים ומוכשרים, העונים לדרישות ו”לרוח המועדון ומה שהוא מייצג”, כפי שגם נאמר מספר פעמים על ידי הנהלת הקבוצה.

 

                        זה שהולך וזה שבא

בגזרת המאמן, המועדון שידר חוסר בהירות כאשר עוד בתחילת הקיץ מונה קובי דנינו, שעזב במפתיע כשבוע אחרי מינויו, בטענה למחלוקות מקצועיות. עודד קוטר, שכבר אימן קדנציה בקבוצה, חזר במפתיע, למורת רוחם של חלק מהאוהדים ולאחר זמן קצר, הודיע שהוא עוזב לטובת משרת עוזר המאמן בבני סכנין, בליגת העל. לבסוף, הוחלט בהנהלת הקבוצה לגייס את אלעד בראון, מאמן שנחשב לאלמוני, יחסית,  וברזומה שלו אימון בנוער של הפועל חיפה ועוזר מאמן במכבי שעריים, כאשר זו שיחקה בליגה הלאומית.

כפי שציינו בתחילת הכתבה, מלבד שלזינגר, הקפטן, כל הסגל עזב ובהתאם, הגיעה “רכבת” של שחקנים, חלקם נבחנו, חלקם הוחתמו מייד וחלקם אף חתם ולאחר מכן שוחרר. גם כאן, בדומה לסאגת מאמן הקבוצה, הוחתמו שחקנים דוגמת עידן סרור, לו עבר בליגת העל ואבו קומורקו מחוף השנהב, ששוחררו זמן קצר לאחר חתימתם בעקבות מחלוקות מקצועיות.

מתוך רשימת השחקנים שחתמו הקיץ ונשארו בקבוצה,קשה למצוא שמות “נוצצים”, אך הבולטים בסגל, שנבנה העונה ונכון לכתיבת שורות אלה עוד לא הושלם, ניתן למצוא את עידן ויצמן, לו רזומה בליגת העל בקבוצות כמו מ.ס. אשדוד ובני סכנין, את גל אלקנתי, שחוזר לקדנציה שנייה בקבוצה וברזומה שלו עלייה עם עירוני נשר והפועל איכסל לליגה הלאומית וכמובן את הקפטן, אור שלזינגר.

האוהדים בפעולה. יהיו גם העונה השחקן ה-12 של הקבוצה? ( צילום:הפועל רובי שפירא חיפה, דף הפייסבוק הרשמי.)

 

הציפיות לעונה ודבר הקפטן

כפי שזה נראה כרגע, האדומים צריכים להיות מרוצים אם יסיימו במקום טוב באמצע הטבלה, כשהגעה לפלייאוף ומעבר לכך תיחשב בונוס ולראשונה, קבוצות מאזור חיפה כמו מכבי קריית אתא, מכבי צור שלום ועירוני נשר, היורדת הטרייה, יעלו מולם שווי כוחות ואף יותר.

השחקנים הבולטים העונה, צפויים להיות שחקני העורף אור שלזינגר ועידן ויצמן, הקשר גל אלקנתי, שיתרום מנסיונו הרב וכדאי לשים לב גם לצעירים משה דבורה וליעד מרדכי שגדל בנוער של מכבי חיפה ובעונה האחרונה שיחק בעירוני נשר בליגה הלאומית.

הקהל התומך של הקבוצה, אמור להיות השחקן ה-12 ולתת מוטיבציה לשחקנים, למרות שבעונה האחרונה, התגלו מחלוקות בקרב אוהדי הקבוצה, אם זה בגלל הצלחתה של הפועל חיפה בליגת העל ואם זה הויכוח על איך צריך להראות אופיה של קבוצת האוהדים…

 

ה”שריד האחרון” מהקבוצה של השנתיים האחרונות, הקפטן אור שלזינגר, התפנה לאחר החג, להעניק תגובה לחי פה אודות תחושותיו לגבי סגל הקבוצה, שהוחלף כליל והציפיות לעונה הקרובה:

הקבוצה בהחלט עברה מתיחת פנים רצינית, עזבו הרבה חבר’ה ותיקים ובמקומם הגיעו שחקנים צעירים. בעצם רק אני, עידן ויצמן וגל אלקנתי הותיקים והמנוסים, נותרנו בקבוצה מתוך הסגל הקודם.

האתגר שלנו השנה, יהיה לדעת לכוון ולייעל את האנרגיות שיביאו השחקנים הצעירים לכדי ניצחונות וצבירת נקודות בליגה. בשנתיים האחרונות, פנטזיות העלייה לצערי נמסו ולא הצלחנו. השנה הכל שונה, קבוצה מלאה בשחקנים צעירים ורעבים שתבוא כל משחק להילחם ולתת את הכל.

לגבי עלייה? מישהו האמין שחדרה תעלה ליגה אשתקד? בכדורגל הכל נזיל, מה שבטוח שנעשה הכל על מנת לזכות ב-3 נקודות בכל משחק ומול כל קבוצה.

שלזיגר. “השריד האחרון” מהקבוצה של השנים האחרונות (צילום: דוברות הקבוצה)

 

האקדמית גורדון – הרשמה – רחב
תגובות
בטעינה...
ספורטן – כללי – רחב
מירית הנדסה – עתלית – רחב
קניון שער הצפון – מתחלף – רחב
האקדמית גורדון – הרשמה – רחב
הרב יהוד גינזבורג אתך המעגלי החיים – WB
משתלות יגור – רחב
הרב יהוד גינזבורג אתך המעגלי החיים – WB

הורדת האפליקציה איכות אוויר – איגוד ערים WB