המערכה המשפטית נגד יהב – הכנס במלון תיאודור – וידאו

מצגת_הירוקים_912.PNGהסרט שצולם בכנס הסיעות ובו מתארים נציגי הסיעות את העתירה נגד ראש עיריית חיפה, מר יונה יהב, בגין שימוש אסור לכאורה בכספי ציבור לקידום הקמפיין האישי שלו לראשות עיריית חיפה

סרט שערך דורון סלומון

מידע נוסף אודות הכנס:

העתירה נדחתה על ידי השופטת אסתר חיות, מ”מ יושב ראש ועדת הבחירות המרכזית
הנה החלטת השופטת:
[pdf-embedder url=”http://www.bechirot.gov.il/elections19/heb/law/DecisionLocal20_35.pdf”]

תקציר הדברים שנאמרו בכנס


(התמליל הארוך מובא בהמשך הדף כהודעה שהתקבלה מטעם הסיעות)

עו״ד שרית גולן: חשד למרמה והפרת אמונים בניהול תקציבי הפרסום בתקופת הבחירות, כגון 2.5 מליון ש”ח למיתוג הצבת הפסל, כמתואר במסמך המצורף על ידי מר אורי בלום.

עו”ד יעקב בורובסקי: העיריה מנוהלת על ידי משרד פרסום… רדיו חיפה בניגוד עניינים עם קמפיין יהב – נישליס
הפרסומים בידיעות חיפה בניגוד עניינים כאשר יעקב שחם יו״ר מוזיאוני חיפה
לשאלת הכתבים האם הוגשה תלונה למשטרת ישראל ענה בורובסקי כי ננקטו כל האמצעים ונמנע מלפרט.

ירון חנן: 25 מליון ש״ח על ריבוד כבישים ללא צורך ערב בחירות היא עבירה על החוק

לקריאה נוספת:

מכתבו של מר אורי בלום למר גל פלג: מיתוג ב-2.5 מליון ש”ח
מצגת_הירוקים_911.PNG

הגיבו כאן לכתבה

3 תגובות
 1. האימייל האדום אמר/ה

  רשימות "חיפה החדשה" , " הירוקים של חיפה " ו "מהפך בחיפה" טוענות כי יונה יהב הוציא מיליוני שקלים במרמה מהקופה הציבורית כדי לממן את קמפיין הבחירות שלו לראשות עיריית חיפה

  הרשימות התלוננו בפני ועדת הבחירות המרכזית . כמו כן הוגשו תלונות למבקר המדינה ולמשטרת ישראל .

  במסיבת עיתונאים שקיימו היום שלוש הרשימות , שראשיהן הצהירו על כוונתן להתמודד על ראשות עיריית חיפה , בבחירות שיתקיימו בחודש אוקטובר הקרוב ,אמרו דוברי הרשימות כי החליטו להתארגן , אד הוק , לצורך משימה זו – כדי לאלץ את ראש עיריית חיפה , יונה יהב ובכירי העירייה – לפעול על פי החוק .במסיבת העיתונאים , שהתקיימה במלון תאודור בחיפה ,השתתפו ד"ר איתי גלבוע ואלכסנדר שפרן מ"חיפה החדשה" ,ירון חנן ואבינו האן מ"הירוקים של חיפה ,עו"ד יעקב בורובסקי ועו"ד שרית גולן מ"מהפך בחיפה " .

  ד"ר איתי גלבוע פתח את מסיבת העיתונאים ואמר : "כל היושבים לצידי הם אנשי ציבור הפועלים אך ורק לטובת העיר חיפה, אנו מספיק ותיקים להכיר את כללי המשחק ושואפים למערכת בחירות עניינית והוגנת.
  בחודשיים האחרונים זיהינו שימוש פרוע במשאבי העיריה לקידום מטרותיו של יונה יהב. ידוע לנו שהעומד בראש יש לו יתרונות מובנים -כל עוד הם אינם חורגים מהנחיות היועץ המשפטי. אך לא נקבל שימוש מוגזם ובוטה לקידום מועמדותו האישית של ראש העיר. ולכן ביקשנו סעד מוועדת הבחירות המרכזית כדי שתופסק תופעה זו".

  ירון חנן: "שיתוף הפעולה של שלושת הרשימות הללו שהם למעשה רשימות יריבות איננו טרוויאלי. יונה יהב הוא זה שגרם לנו במעשיו להיות כאן והכותרת של האירוע הזה "משהו רע קורה בחיפה" הולם את המתרחש. חוקי הבחירות קובעים שלא יעשה שימוש לתעמולה בכסף ציבורי, בתאגיד או בגוף עירוני לניהול קמפיין בחירות – וזה בדיוק מה שמתרחש כאן".

  אביהו האן: " לאחרונה אנו חווים בתעמולת בחירות עניפה ומסיבית בחיפה ,בשימוש בשמו של ראש העיר (תעמולה סמויה) במודעות ובבנייה עירוניות. (שיפוצים, הנחת קווי ביוב, ריבוד כבישים ועוד). בעקבות העתירות שהגשנו כבר זכינו להישג ראשון :נמחק שמו של ראש העיר בצורה גסה מהשלטים העירוניים. העיריה בחרה נתיבים מרכזיים בחיפה כמו בשד’ מוריה ,שלאורכה , על כל מספר מטרים הרימו שלטי ענק , המאדירות את שמו של ראש העיר. זוהי לכל הדיעות תעמולה מכוונת המשפיעה על דעת קהל. השימוש בשלטים בולטים בעלויות של אלפי שקלים המאדירים את פעולות העיריה הוא בזבזני, אסור ובלתי נתפס.

  ירון חנן: חברת "יפה נוף" מרבדת צירים ראשיים במליוני שקלים לצורך פרסום עצמי, והכול -מטעם דוברות העיריה, כאשר רק השילוט עצמו עולה אלפי שקלים, זהו קמפיין בחירות בוטה לכל דבר ועניין והפרת חוק בוטה.
  העירייה משתפת פעולה עם חברות קבלניות לצורך פרסום עצמי מדי שבוע. לדוגמא :הכותרת שהוכנה באגף הדוברות של העירייה "כך בונים מצוינות בחינוך בחיפה", מופיעה בפרסומים של "חדשות המחר" ו"רסקו" על הבניה ברמות הנשיא- והיא הופכת לתעמולת זולה . חברות גב-ים ורסקו מממנות למעשה פרסום אסור ליונה יהב. העירייה מפרסמת חברות עסקיות והחברות מחזירות בפרסום של העירייה, ונשאלת השאלה איך חברת גב ים זוכה במכרזי העירייה….?

  אביהו האן: העיריה ממציאה טכסים וכנסים שונים ומעניקה מגינים ופרסים כאשר ראש העיר הוא הנואם הראשי ,מפרסם את עצמו ומציג תוך כדי דיבור , הבטחות ללא כל כיסוי. התקציבים העירונים עוברים טלטלה תוך הזזתם מסעיפים לסעיפים שונים . למעשה , לנגד עינינו מתקצבים כאן את קמפיין הבחירות של יונה יהב – על חשבון הציבור .

  העיריה גם מכסה את גרעונותיה ומממנת את חובותיה על ידי מכירת נכסים, קרקעות ומגרשים בצורה מסיבית ולא אחראית, כאשר כספים אלו מכסים בחלקם גם את הקמפיינים של העיריה.

  עו"ד שרית גולן גילתה כי יו"ר ועדת הבחירות השופט סלים ג’ובראן פסל עצמו מלדון בעתירות בגלל היכרות עבר עם יונה יהב ויעקב בורובסקי והעביר את העתירה לשופטת אסתר חיות.

  " מעבר לעבירות המבוצעות כאן ניכרים גם היבטים פלילים, הפרת אמונים ובזבוז כספי ציבור שלא לצורך ציבורי אלא למימון ישיר של קמפיין ראש העיר (שכנראה חסר כספים מתאימים). " , אומרת עו"ד גולן ומוסיפה : " העברת הכספים מסעיף תקציבי למשנהו ללא כל תכנון מוקדם או מסודר מעיד על חוסר תכנון סיסטמטי ולנושאים כאלו נדרשת חקירה פלילית. כנ"ל לגבי תקצובן של מאות אלפי החוברות. המידע שלנו מגיע מעובדים מודאגים בעיריה הרואים את אי הסדרים.

  מבקר המדינה צריך לחקור גם את עלויות בניית האיצטדיון העירוני שחרג ב- 200% מהמתוכנן ועלה קרוב ל- 300 מיליון ש"ח, כסף שהושג ע"י שיעבוד מניותיה של החברה הכלכלית "

  עו"ד יעקב בורובסקי בתגובה לשאלה: " השחיתות מהווה את אחד הנושאים המרכזיים שלנו ויש כאן היבטים פלילים ומנהליים הנוגדים את תעמולת הבחירות.
  כבר ב-2005 בעת מכירת מניות מת"מ לחברת גב ים , עלו שאלות הנוגעות לתקינות המכירה. במשרד הפנים החקירות הגיעו לממצאים חמורים ביותר , אך הדוח נגנז.
  כך גם היום, ברגע שחברת "גב ים" מפרסמת מודעות בעיתונות – פרסומים הנוגעים ישירות לעיריית חיפה – מכול הפעולה הזו עולה טעם הרע וזוהי גם חריגה מהמותר.

  בחודשים האחרונים נוצר הרושם שחברת פרסום היא זו המנהלת את העיר. כל האירועים והכנסים המתוגברים להם אנו נחשפים לאחרונה הם למעשה פרי חשיבה פרסומאית, לדוגמא:
  הכסף שנועד למיתוג הפסל – מטרתו הייתה לעורר ויכוחים וכך ליצור תעמולה מוסווית כדי לבזבז כספי הציבור ,לצורך פרסום וקמפיין אישי של ראש העיר.
  כך גם במקרה של "עיר הנוער" ,שעתידה להתקיים רק באוגוסט, אבל מפורסמת כבר היום, במספר רב של עמודים ובהרבה כסף.
  לא יתכן שחברת גב ים, חברת יפה נוף, תאגיד המים העירוני והחברה הכלכלית – כולם " לפתע " מתוך רצון או אילוץ -מחליטים להשקיע בפרסומים ובשלטים המאדירים את שמו של ראש העיר.

  בדיוק בשביל זה פנו שלושת הרשימות הללו לבית המשפט – לבחון ולבדוק פעולות אלו.

  ירון חנן: " בתקופת הבחירות חל איסור על ניגוד ענינים, לא יתכן ששדרן רדיו אשר בעליו מתמודד בבחירות, יפרסם בניטרליות כביכול את דעתו הפרטית התומכת בבעל העיתון.

  בורובסקי: "הפורום הזה החליט להוריד כפפות והוא יפעיל את כל הכלים המשפטים והציבוריים העומדים לרשותו , כדי לעצור את המהלכים הפסולים של ראש העיר והעיריה. אנחנו לא פוסלים שום אופציה ונשתמש בכל הכלים שהמחוקק העמיד לרשותנו .

 2. הירוקים של חיפה אמר/ה

  זו המצגת שהציגו הירוקים של חיפה בכנס במלון תיאודור:
  הקליקו על השקפים להגדלה
  [attachment=10:1twmf0sr]מצגת הירוקים 1.PNG[/attachment:1twmf0sr]

  [attachment=9:1twmf0sr]מצגת הירוקים 2.PNG[/attachment:1twmf0sr]

  [attachment=8:1twmf0sr]מצגת הירוקים 3.PNG[/attachment:1twmf0sr]

  [attachment=7:1twmf0sr]מצגת הירוקים 4.PNG[/attachment:1twmf0sr]

  [attachment=6:1twmf0sr]מצגת הירוקים 5.PNG[/attachment:1twmf0sr]

  [attachment=5:1twmf0sr]מצגת הירוקים 6.PNG[/attachment:1twmf0sr]

  [attachment=4:1twmf0sr]מצגת הירוקים 7.PNG[/attachment:1twmf0sr]

  [attachment=3:1twmf0sr]מצגת הירוקים 8.PNG[/attachment:1twmf0sr]

  [attachment=2:1twmf0sr]מצגת הירוקים 910.PNG[/attachment:1twmf0sr]

  [attachment=1:1twmf0sr]מצגת הירוקים 911.PNG[/attachment:1twmf0sr]

  [attachment=0:1twmf0sr]מצגת הירוקים 912.PNG[/attachment:1twmf0sr]

 3. עיריית חיפה אמר/ה

  יותר משעתירתם המגוחכת של חברי האופוזיציה מעידה על בורותם בענייני ניהול העיר, היא מעידה על מצוקתם, הנשענת כולה על רכילות נמוכה, המצאות מופרכות ולשון הרע.

הגיבו כאן לכתבה