גלישה: נעמה גזית משייט חיפה זוכה בארד באליפות אירופה לנוער בדגם האולימפי RSX

ראיון אישי ובלעדי עם הגולשת נעמה גזית, בפולין, דקה לפני הפודיום

נעמה גזית ממשיכה לנצח:

שבועיים בלבד חלפו מאז עמדה החיפאית נעמה גזית על הפודיום  בעיר ליפאיה בלטביה, כאשר זכתה במקום שלישי באליפות העולם בגלישה, בדגם ביק טכנו 293 פלוס – 8.5 מ”ר. על התחרות הקודמת תקראו בקישור הבא:

והנה הערב גזית זוכה במדליית הארד, באליפות אירופה לנוער, בדגם האולימפי והחשוב מכולם: RSX, לאחר שסיימה במקום הראשון בשיוט המדליות המסכם וצברה לחובתה 53 נקודות שליליות, פער מכובד מהפולניה מרציניאק, שסיימה במקום הרביעי עם 65 נקודות ובפער של 3 נקודות בלבד מהפולניה סוליקובסקה שזכתה בכסף. במקום הראשון סיימה האיטלקיה ג'ורג'יה ספציאלה, אשר זכתה בזהב גם בשיוט הביק טכנו, לפני שבועיים.

נעמה גזית משייט חיפה זוכה בארד באליפות אירופה לנוער בדגם האולימפי RSX (צילום: Official International RS:X Class Association Website)

 

צפו בטבלת תוצאות השיוטים המלאה…

בעוד דקות אחדות תעמוד נעמה גזית על הפודיום ותניף את דגל ישראל בעיר סופוט שבפולין. זהו הישג חשוב בדרכה של גזית לאולימפיאדת הנוער הנוער בבואנוס-איירס, באוקטובר 2018. גזית כבר הבטיחה את מקומה באולימפיאדת הנוער.

 

כתבות נוספות בחי פֹּה - חדשות חיפה:

נעמה סיפרה הערב בהתרגשות, לחי פה, דקה לפני שעלתה על הפודיום:

הייתה תחרות מאד קשה. על קו הזינוק עמדו 34 מתחרות מנוסות. לאורך כל התחרות שמרתי על מיקום טוב לפודיום.

התחרות התקיימה בים הבלטי, בתנאים גאסטיים מאד עם חילופי רוח חזקים, כאשר קיבלנו לסירוגין רוח מהחוף ומהים. הים היה שטוח ברוב התחרות. הרוחות נשבו במהירות של 4 עד 20 קשרים רצתי קדימה טוב יותר כאשר הרוחות עלו מעל 14 קשרים.

היום, בשיוט המדליות זינקתי עם מטרה אחת – לעבור את ורוניקה מרציניאק ולהגיע לפודיום. זינקתי בצד של סירת השיפוט (הצד הימני של קו הזינוק). מרציניאק זינקה ליידי. היא עשתה מדרגה לימין ואני המשכתי לשמאל, הסתובבתי ימינה בעומק וקיבלתי חילוף שמאלי מעולה. טסתי קדימה, פתחתי פער מול צי הגולשות וניצחתי את השיוט.

מבחינתי, לנצח בשיוט המדליות זה סיום מתוק מתוק לסדרת תחרויות מפרכת. אני מסכמת סדרת קיץ מעולה עם שלוש מדליות ומסתכלת קדימה בציפייה לאוקטובר 2018 – אולימפיאדת הנוער !

בנתב"ג בדרך לפולין – נעמה גזית משייט חיפה זוכה בארד באליפות אירופה לנוער בדגם האולימפי RSX (צילום: אלבום אישי)
גאווה ישראלית חיפאית: דגל ישראל מונף על הפודיום באת חלוקת המדליה לגולשת נעמה גזית – פולין 25/8/2018 (צילום: נעמה גזית)
נעמה גזית אורזת את הציוד במועדון בחוף השקט (צילום: אלבום אישי)
נעמה גזית אורזת את הציוד במועדון בחוף השקט (צילום: אלבום אישי)
סוחבת ציוד בנתב"ג בדרך לפולין – נעמה גזית משייט חיפה זוכה בארד באליפות אירופה לנוער בדגם האולימפי RSX (צילום: אלבום אישי)

 

 

לא ניתן להגיב