מחאת האנטנות מעל בית יולס: “לא רוצים ש”יטגנו” לנו את הילדים ולא את המוח שלנו”

פורום מחאת האנטנות של כרמל מערבי, הקים הערב (א’) בגן הרקפות בדרך הים מחאה נגד הקמת חוות האנטנות מעל הבניין של בית יולס.

התושבים מסבירים כי בית יולס חתם על הסכם עם חברת סלקום להקמת אנטנות מעל גג הבניין – תחילה יותקנו 12 אנטנות ויש בהסכם אופציה לארבעים, לדברי התושבים. התושבים מתנגדים להסכם, שכן, לטענתם, הדבר מסכן את בריאותם ובריאות ילדיהם ומוריד מערך איכות חיים וערך הדירות שלהם.

המארגנים והפעילים החתימו את תושבי השכונה על טופס התנגדות והסבירו את הסכנות כפי שפורסם בדו”ח אמריקאי בשנת 2016 ובו מפרטים את סכנת האנטנות הסלולריות. הפעילים חילקו את מסקנות הדו”ח לבאי הגן ותושבי השכונה, שהגיעו עם ילדיהם להפגנה.

רובי אברהם מיוזמי המחאה הציבורית של פורום כרמל מערבי אמר בראיון לחי פה:

“אנחנו מוחים כנגד הכוונה של בית יוליס וחברת סלקום שחתמו הסכם להקמת חווה של 12 אנטנות עם אופציה להרחבה של 40 אנטנות על גג בית יוליס. אנחנו התושבים מתנגדים לזה ומבקשים מבית יולס תרדו מההסכם הזה. זה לא שווה את זה, זה פוגע בבריאות שלנו ולא ניתן לזה לקרות. היום זה יום מכונן כי אנחנו אומרים התושבים הם לא שקופים ועם כל הכבוד לחברת סלקום ובית יוליס אנחנו התושבים הפשוטים לא שקופים ותשאלו אותנו במיוחד כשמדובר בבריאות שלנו”.

אסתי תורג’מן מפורום המחאה נגד האנטנות אמרה בראיון לחי פה:

“האנטנות יוקמו מעל בית יולס במתחם שיש בו שישה גני ילדים, בית ספר לחינוך מיוחד, 64 דיירים קשישים וזה נותן לנו את הכוח לנהל את המאבק שהוא שכונתי ציבורי ולא מאבק פוליטי. אנחנו רוצים שכל תושבי השכונה יצטרפו אלינו זה אזור שהוא מאוד צפוף מבחינה של ילדים צעירים מאוד, של משפחות צעירות. אנחנו עושים את זה כדי שהאנטנות לא יפגעו באיכות החיים שלנו ולא יורידו ערך הדירות וכדי שלא תהיה בריחה של צעירים. אנחנו רוצים איכות חיים טובה בשכונה ושלא “יטגנו” לנו את הילדים ולא את המוח שלנו. אנחנו חדורי מטרה ומוטיבציה זו רק הפתיחה ורק ההתחלה. אנחנו ממשיכים במאבק שלנו, אוספים חתימות ומקווים שכל מי שנמצא כאן יגיעו להיכל העירייה ב 22/8 ואנחנו מקווים שהמאבק שלנו יצליח הוא אמיתי ולא גורף שום דבר פוליטי”.

מחאה נגד האנטנות מעל בית יולס (צילום: סמר עודה – כרנתינג’י)
מחאה נגד האנטנות מעל בית יולס (צילום: סמר עודה – כרנתינג’י)
מחאה נגד האנטנות מעל בית יולס (צילום: סמר עודה – כרנתינג’י)

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.