ראשי רשויות מתאחדים בהתנגדות לשדה תעופה בינלאומי בעמק יזרעאל – איך זה משפיע עלינו?

אייל בצר- ר' מועצה אזורית עמק יזרעאל 'מוטי ששון-ר עיריית חולון ובני ביטון- ר' עיריית דימונה (צילום-דוברות)

מספר ראשי רשויות תומכים בשדה תעופה בנבטים ומתנגדים לשדה תעופה בעמק יזרעאל – ברמת דוד. כעת נותרת השאלה כיצד התהליך ישפיע על סוגיית הארכת המסלול וחיזוק שדה התעופה בחיפה – קריית חיים.

עמק יזרעאל ונפתולי הקישון – האזור המיועד לשדה התעופה – 25 דקות מחיפה (צילום: ירון כרמי)

לקראת סוף השבוע התקיימה פגישה של ראשי רשויות מהצפון, המרכז והדרום, במהלכה הסכימו על איחוד כוחות ומאבק משותף בנושא מיקומו של שדה התעופה הבינלאומי הנוסף בישראל. במסגרת הפגישה חתמו ראשי הרשויות על אמנה משותפת. מדובר במהלך מכונן במסגרת המאבק נגד שדה התעופה!

שדה התעופה של חיפה – מסלול ההמראה (צילום – ירון כרמי)

מסתמן כי המאבק הזה, אם יצליח למנוע שדה תעופה בעמק יזרעאל, דווקא יקדם את חלופת שדה התעופה האזרחי בקריית חיים, מכיוון שאזור הצפון ייוותר ללא שדה תעופה בינלאומי.

ראשי הרשויות בכנס ההתנגדות לשדה התעופה בעמק יזרעאל (צילום – דוברות המאבק)

ראשי רשויות במרכז הצטרפו לאמנה המשותפת של ראשי הרשויות בצפון ובדרום מתחילת השנה, הקוראת להקמת שדה התעופה האזרחי המשלים בנבטים שבנגב.

בפגישה שהתקיימה לקראת סוף השבוע, בהשתתפות ראשי רשויות מרחבי הארץ, ובהובלת פורום ראשי הרשויות באזור עמק יזרעאל, הוכרז על שילוב כוחות והצגת עמדה משותפת בנושא מיקומו של שדה התעופה האזרחי המשלים לנתב”ג.

ראשי הרשויות בכנס ההתנגדות לשדה התעופה בעמק יזרעאל (צילום – דוברות המאבק)

יחד, קוראים ראשי הרשויות לממשלת ישראל לבחור לאלתר בחלופת שדה התעופה הקיים בנבטים שבנגב, כמיקום הנכון להקמת שדה תעופה בינלאומי משלים לנתב”ג, לצד צמצום משמעותי של נפח הטיסות בנתב”ג. זאת, כפתרון אסטרטגי המיטיב עם כל אזורי הארץ, תוך שמירה על אינטרסים ארציים ומקסום יתרונות תחבורתיים, תשתיתיים, כלכליים, סביבתיים וביטחוניים.

בחודש ינואר השנה, חתמו ראשי רשויות בצפון ובדרום על אמנה משותפת בנושא. את האמנה הובילו פורום העמק בראשות ראש המועצה האזורית עמק-יזרעאל אייל בצר ופורום הנגב, בראשות ראש עיריית באר-שבע רוביק דנילוביץ’. אליהם מצטרף פורום המרכז בראשות ראש עריית חולון מוטי ששון וראש עיריית ראשון-לציון דב צור.

אל האמנה הצטרפו בזאת הרשויות הבאות: חולון, ראשלצ, יהוד-מונוסון, אזור, בית דגן, שדות דן, בת ים ונוספות.

אמנת ראשי הרשויות (צילום-דוברות)

בפגישה נדונו הנימוקים לדרישתם: הקמת שד”ת בינלאומי בנבטים אפשרית בפרק זמן קצר ובהשקעה כלכלית מינימלית. בנוסף, האתר יועד בתכנון המקורי לשמש כשדה תעופה בינלאומי והקמתו תהווה זרז לפיתוח הנגב, תוך יצירת מוקדי תעסוקה רבים ויציבים, מבלי שייפגעו איכות הסביבה ואיכות חייהם של תושביו. עוד ציינו חברי הפורום את הדחיפות בצמצום נפח הפעילות בנתב”ג, אשר חצה זה מכבר את רף 20 מיליון הנוסעים בשנה ובכך חרג משמעותית מהקיבולת המאושרת. צמצום פעילות נתב”ג יאפשר הפחתה בעומס התעבורתי בשמי מרכז הארץ ורווחה מסוימת לתושבי האזור, בנוסף להפחתת זיהום האוויר, הפגיעה בסביבה והרעש.

אייל בצר, יו”ר פורום העמק, מסר לחי פה:

“כיום על השולחן נמצאות חלופת נבטים וחלופת רמת דוד, אשר מקודמות בעלויות גבוהות ביותר. את שדה התעופה בנבטים ניתן להקים במיידית ובעלויות נמוכות ולטוס ממנו כבר ב-2020. אם נלך ביחד נצליח ולכן אנו צריכים לדרוש מכל מפלגה-  ב-2020 טסים מנבטים!”

הגיבו כאן לכתבה

תודה על המשוב. לאן תרצו להמשיך מכאן?

  1. להגיב לכתבה
  2. לדף הבית של חי פה
  3. למדור כלכלה ועסקים בחיפה
  4. סגור והמשך בכתבה זו