המיון הקהילתי הראשון מסוגו בארץ נחנך במרכז הרפואי לין בחיפה

בטקס חגיגי ומרובה משתתפים מכובדים נחנך היום (א’, 15/7/2018) המיון הקהילתי במרכז הרפואי לין בחיפה, לאחר שהחל לפעול בתחילת חודש יולי. מבוטחי הכללית יכולים, מעתה, לגשת למיון זה, במקום להגיע למיון בבתי החולים בעיר. במקרה שמאובחן צורך באשפוז, מועברים כ-4 אחוז מהחולים לבית החולים, בעוד ש-96 אחוז מהחולים משוחררים לביתם.

המיון במרכז הרפואי לין מצטרף למיונים הקהילתיים של הכללית, הפרוסים במחוז חיפה וגליל מערבי בקריית בריאות זבולון, עכו, נהריה, כרמיאל וסכנין, אך הוא הראשון מסוגו בארץ בכך שעובד בשיתוף פעולה עם בית חולים רמב”ם. המיון שממוקם בקומת הקרקע של לין, שעברה שיפוץ מקיף, במתחם ייעודי, עם כניסה נפרדת, בצמוד למחלקת התאונות במערך משולב של טיפול בבעיות פנימיות דחופות עם טיפולי טראומה, עם 12 עמדות טיפול ובדיקה הכוללות מיטות וכורסאות, פתוח בשלב הראשון למבוטחי הכללית בלבד ונותן מענה שישה ימים בשבוע, מיום ראשון ועד חמישי מהשעה 8:00 בבוקר ועד השעה 15:00 ובימי שישי מהשעה 8:00 בבוקר ועד השעה 11:30. 

 

מנהל מרחב חיפה וגליל מערבי בכללית, רו”ח אלי כהן:

“פתיחת המיון הקהילתי בלין  הנו חלק מהתוכנית של משרד הבריאות להפחתת הפניות למיונים. אנחנו רואים שבמדינת ישראל יש תופעה של מיונים עמוסים בייחוד בחורף. אנשים מגיעים בחורף למיונים עמוסים וההמתנה עד להגיע לרופא מגיעה לעד חצי יום ומעלה. הרעיון הוא להשתמש בתשתיות של לין שזה מרכז הרפואה היועצת הגדול עם הרבה רופאים מסביב על מנת לאפשר למטופל שלנו שירות קצר ומהיר. בשלב הזה המיון מיועד אך ורק למבוטחי הכללית כי הוא נמצא בתוך מתקן של הכללית  אבל יש לזכור שאנחנו הרוב של העיר כך שרוב תושבי העיר ייהנו ממנו”.

יש לנו רצון שהמיון הזה יופעל אך ורק בידי רופאים מוסמכים ומומחים לכן בשלב הראשון המיון יעבוד שישה ימים בשבוע מראשון ועד חמישי מ-80:00 בבוקר ועד השעה 15:00 וביום שישי מ8:00 בבוקר ועד 11:30 וזו הזדמנות להגיד תודה לשותפים שלנו  – רמב”ם שהעמיד לרשותנו מספר רופאים שמאפשרים את הפתיחה של המיון”.

מנהל בית החולים רמב”ם פרופ’ רפי ביאר:

“היתרון במיון הקהילתי בלין הוא דבר ראשון ליצור מצב שבו בקהילה יש לנו דרג בשיתוף בין בית חולים רמב”ם וקופת חולים כללית. דרג שרואה את החולים היותר – פשוטים והיותר – מורכבים, שזקוקים לטיפול דחוף, אם זה בטראומה קטנה או מחלה מסוימת שלא מחייב בהכרח אשפוז, והעובדה שפה אנחנו יוצרים מנגנון. הרופאים המקצועיים של רמב”ם יחד עם רופאי קופת חולים כללית יושבים כאן בשעות היום ורואים את אותם מקרים ופותרים את הבעיה שלהם בצורה יותר מהירה יותר יעילה ובמידת הצורך – מעבירים אותם לאשפוז בצורה מיידית בבית החולים. זה נותן מענה גם לחולה וגם מקל במדיה מסוימת על העומס בבתי החולים וספציפית בבית חולים רמב”ם”.

“אני חושב שבסך הכל מדובר כאן ברפואה הרבה יותר טובה – דוגמה לשיתוף פעולה בין בית חולים וקופת חולים. אנחנו בעד שיתופי פעולה, אנחנו מעודדים אותם. יש לנו שיתופי פעולה אסטרטגיים עם קופת חולים כללית, כמו עם הקופות האחרות,  שכולם מכוונים לשפר את הטיפול בחולה”.

ראש עיריית חיפה יונה יהב:

“המיון הקהילתי שנפתח היום הוא הראשון מסוגו בארץ כולה מכיוון שהוא משולב עם שירותי בית חולים  – בית חולים גדול ורב היקף בית חולים רמב”ם והמגמה הכללית היא הורדת לחצים בעתות החורף כשבתי החולים מוצפים בחולים ואני בהחלט חושב שזאת סנונית ראשונה שהרבה מקומות בארץ יחכו אותה”.

 

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.