חדר מיון קהילתי בלין, נפתח בתחילת יולי 2018 בשיתוף עם חדרי מיון בבתי החולים כרמל ורמב”ם

כללית - מיון קהילתי במרכז הרפואי לין (צילום -צבי מינקוביץ)

חדר מיון קהילתי בלין, נפתח בתחילת חודש יולי 2018 בשיתוף עם חדרי מיון בבתי החולים כרמל ורמב”ם כפי שפורסם לראשונה בחי פה במהלך ראיון עם מנהל מרחב חיפה וגליל מערבי אלי כהן.

חדר המיון ממוקם בקומת הקרקע של לין שעברה שיפוץ מקיף, במתחם ייעודי, עם כניסה נפרדת, בצמוד למחלקת התאונות במערך משולב של טיפול בבעיות פנימיות דחופות עם טיפולי טראומה, עם 12 עמדות טיפול ובדיקה הכוללות מיטות וכורסאות. בעת הצורך, ניתן להשהות את המטופלים למשך מספר שעות, למעקב ולמתן אינהלציות, חמצן, עירוי נוזלים למניעת התייבשות ועוד. לשם כך, הוכנה צנרת ליד כל מיטה, כמו בבית חולים.

חדר המיון פועל מידי יום בשעות 08:00-15:00 ובשישי עד 11:30. צוות חדר המיון יאוייש ע”י רופאים מומחים מבי”ח כרמל ורמב”ם, בעלי ניסיון רב בחדר מיון. במקרים בהם יש להעביר את המטופל לחדר מיון בבית חולים, הוא יתקבל שם במסלול מהיר, כי הופנה ע”י רופאי אותו חדר מיון שחולקים זמנם בין חדרי המיון בבי”ח למיון הקהילתי בלין.

מיון קהילתי בלין. (צילום -צבי מינקוביץ )

בכללית מציינים, כי הנסיון מחדרי מיון קהילתיים שכללית מפעילה ברחבי המחוז: בקריית בריאות זבולון, עכו, נהריה, כרמיאל וסכנין, מראה כי אחוזים בודדים בלבד מהפונים למיון קהילתי מופנים לבסוף לחדר המיון בבית חולים, בעוד רובם מקבלים מענה אבחוני וטיפולי טוב במקום ויכולים לשוב לביתם. וכי לרשות הצוות יש תשתית לביצוע בדיקות עזר, כמו: מכון ההדמיה בלין בו מבוצעות בדיקות להשלמת הבירור.

השרות נתמך במארג גדול של  היועצים המומחים שמאיישים את מרכז רפואי לין, כמו קרדיולוגים, מומחי סוכרת, נשים ועוד שמסייעים באבחון ובטיפול בחולה השוהה במיון הקהילתי. כמו כן, אם צוייד במרשם, ביכולתו למשוך תרופות בבית המרקחת בלין, בעוד בעת פניה לבית חולים נאלצים המטופלים להגיע לבית מרקחת שאינו במקום.

מנהל מרחב חיפה וגליל מערבי בכללית אלי כהן, מדגיש:

“למיון הקהילתי יתרונות רבים למטופל, כי מהמטופל נמנעת ההמתנה הממושכת המוכרת בחדרי המיון העמוסים בבתי החולים והשירות הינו מהיר ויעיל ועל ידי צוות מומחים שלא תמיד עומדים לרשות באי  חדרי המיון בבית החולים. כמו כן, פוחתת מאוד הסכנה שבחשיפה לזיהומים, האווירה רגועה וידידותית יותר מזו שבהמולת חדר מיון ואין צורך במכתב הפניה.  זהו פתרון מנצח, הן עבור המטופל והן לצוותי חדרי המיון בעיר שלעתים קורסים תחת עומס פונים שמרביתם לא נזקקים באמת לתנאי בית חולים ובעייתם הרפואית יכולה לבוא על פתרונה הטוב בקהילה. הצורך ההדדי הזה הוליד שיתוף פעולה מבורך וראשון מסוגו בין לין לבין בית חולים רמב”ם. השירות ניתן למבוטחי כללית בלבד, ללא תשלום ומיועד למטופלים בני 16 ואילך”.

2 תגובות
  1. דוד אמר/ה

    הכתבה על ענבל ריבלין ע” ד יפה וממצע

  2. רינה אמר/ה

    הכל טוב ויפה, אבל למה המיון בלין הוא רק עד השעה 15 ?

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.