סיור מצולם עם המועמד לראשות העיר, עו”ד דוד עציוני בנווה דוד – מפגשים עם תושבים | וידאו

צפו בווידאו: תושבי נווה דוד נפגשים עם המועמד לראשות העיר, עו”ד דוד עציוני ומסבירים כי במשך שנים רבות ראשי הערים מתעלמים מהשכונה.

(צילום ועריכה – ירון כרמי – חי פה)

 

תושבי שכונת נווה דוד אתם נפגש דוד עציוני מרגישים מדי יום את ההזנחה של שכונה זו: המרכז המסחרי שכמעט כולו סגור, מצב הבניינים, מצב הכבישים וגם את סתירת הלחי התדמיתית שקיבלו, כאשר הוקמה מעליהם שכונת רמת הנשיא, תוך הקמת סוג של חומה בין השכונות. עציוני דופק על דלתות ומשוחח עם תושבים. כפי שראיתם בווידאו, היאוש ניכר בכל פינה.

תושבים בנווה דוד – “אין מי שידאג לנו” – יולי 2018 (צילום – ירון כרמי)

דוד עציוני אמר לחי פה:

התושבים כאן ממורמרים, אף אחד לא סופר אותם. ההשקעה בחינוך נמוכה, אנשים מפחדים לדבר, פוחדים מהתנכלות, אבל רוצים שינוי. התושבים כבר מיואשים, הם לא יוצאים להצביע מכיוון שהם לא מאמינים שיש סיכוי לשנות.

בעלות עסק בנווה דוד פוחדות להצטלם (צילום – ירון כרמי)

החוזק והעצמה של עיר נקבעת על פי חוזקה של החוליה החלשה שלה. החוליה החלשה של חיפה היא מספר שכונות אשר מוחלשות במשך שנים: נווה דוד, קריית אליעזר, שער העלייה, קריית שפרינצק, בת גלים, הדר, נווה שאנן, קריית חיים מערבית ועוד.

המרכז המסחרי – נווה דוד – יולי 2018 (צילום – ירון כרמי)

אני מתחייב השקיע בשכונות הללו ולשנות את סדר היום העירוני, לאחר שאבחר לראשות העיר. הפתרון לכך הוא לשכנע את תושבי השכונות המוחלשות לצאת ולהצביע וכך לבחור ראש עיר שייקח על עצמו את שיקום השכונות וטיפוחן.

 

 

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.