נושאת המסוקים הצרפתית Dixmude נכנסה לנמל חיפה | תמונת היום בחיפה

צילום רחפן - גיאודרונס

אורחת בחיפה: נושאת המסוקים הצרפתית "דיקסמודה"

DIXMUDE IN HAIFA PORT

בנושאת המסוקים הצרפתיה שעוגנת בנמל חיפה מכינים את המסכים והמוזיקה לקראת חגיגת חצי גמר המונדיאל הערב (צרפת-בלגיה), רגע לפני שיחזרו לים…צילום רחפן: GeoDrones – גיאודרונס

‎Posted by ‎נמל חיפה – Port of Haifa‎ on‎ יום שני, 9 ביולי 2018

ביום שבת ה-07/07/18 הגיעה לנמל חיפה ספינת מלחמה צרפתית רבת – עוצמה. היא תעזוב ביום רביעי ה 11.07.18. נושאת המסוקים הצרפתית "Dixmude" – "דיקסמודה"'

יש לציין כי ברגע כניסתה של נושאת המסוקים לנמל חיפה, לא היו עליה מסוקים וזאת בגלל הימצאותם של מסוקי הספינה הרבים באימונים שונים מעל שמי הים התיכון.

כתבות נוספות בחי פֹּה - חדשות חיפה:

הספינה גדולת המימדים, שאורכה קרוב ל-200 מטרים ומשקלה מעל ל-21,000 טון, היא למעשה "ספינת תקיפה אמפיבית" היכולה לאפשר ל-20 מסוקים לנחות על סיפונה ולצידם לאפשר את חנייתם של כ-100 כלי רכב, גדוד טנקים ו-600 חיילים. על נושאת המסוקים נמצא גם בית חולים צבאי, אשר ביכולתו להכיל עד 80 מיטות אשפוז לחיילים בזמן קרב. נושאת המסוקים משמשת לעיתים קרובות גם ככוח תגובה של נאט"ו וכוחות שמירת השלום של האיחוד האירופאי.

צבא צרפת מחזיק בשלוש ספינות כאלו, כאשר האחרונה שבהן נקנתה עוד בזמן כהונתו של נשיא צרפת לשעבר ניקולא סרקוזי. בעת שהייתה של נושאת המסוקים בנמל חיפה היא תצטייד באספקה של מזון טרייה וחייליה יירדו לחוף. לאחר מכן תמשיך במסעה, שכולל אימונים ושיתופי פעולה עם ציים של מדינות שונות באזור וחייליה יקיימו סיורים בעיר חיפה ובמקומות הקדושים לנצרות בהם ירושלים, נצרת, טבריה ועוד. נושאת המסוקים תשהה בנמל חיפה מספר ימים ואחר כך תמשיך במסעה בים התיכון.

צילום: ארז סימון – "גיאודרונס".

צילום: ארז סימון – "גיאודרונס".
צילום: ארז סימון – "גיאודרונס".
צילום: ארז סימון – "גיאודרונס".

לא ניתן להגיב