ניסיון הברחה של 21,700 פאקטים של סיגריות בנמל חיפה

נקודת מפגש לבעלי עסקים בחיפה לצורך זיהוי הזדמנויות משותפות, רישות עיסקי, יזמויות

ניסיון הברחה של 21,700 פאקטים של סיגריות בנמל חיפה

מאת: סמר עודה - חי פה
11/08/2016, 12:33
הודעות: 2244
עיתונאית - צוות חי פה
ניסיון הברחה של 21,700 פאקטים של סיגריות, שהמס בגינם עומד על כ- 6 מיליון ₪ בנמל חיפה. החשודים נעצרו ומעצרם הוארך בבית משפט השלום בעיר עד ליום ראשון.

הברחת סיגריות בחיפה 3.jpg
הסיגריות שנתפסו

Haifa theater
Whatsapp Haifa News

בעל מאפייה מאום אל פחם ועובד לשעבר בחברת עמילות מכס מהרצליה, נעצרו בחשד כי היו שותפים לניסיון הברחה של 21,700 פאקטים של סיגריות, שהמס בגינם עומד על כ- 6 מיליון ₪.

לפני כחודש הוגש רשימון הייבוא למכס, והמכולה בה נמצאו הפאקטים המוברחים של הסיגריות, נותבה לבדיקה ביטחונית בעקבות דרישה של בית המכס בחיפה. בחלקה האחורי של המכולה נמצאו 434 ארגזים שהכילו מאות אלפי חפיסות סיגריות מרלבורו החשודות כמזויפות. עוד התברר כי על מנת לנסות ולהטעות את בודקי המכס, הונחו במכולה תיקים המכילים אבנים וארגזים ובהם ספוגים הזהים בגודלם למידות של פאקט סיגריות. לפני מספר ימים החלה החקירה הגלויה בפרשה ונערכו חיפושים בביתם של החשודים ובעסקו של עמיל המכס, ונמצאו אצלו מסמכים הקושרים אותו לעבירות, שכן הוא טיפל במכולה בה הוסלקו הסיגריות, שעל פי הצהרת היבואן הייתה אמורה להכיל כלי כתיבה, והגיעה מסין לצורך שטעון לירדן.

לפי החשד, השניים היו חברים בהתארגנות שמטרתה הייתה להבריח מספר לא ידוע של מכולות ובהן סיגריות מוברחות. הם נעצרו ומעצרם הוארך כאמור עד ליום ראשון.

הברחה דרך נמל חיפה: כתבות אחרונות בחי פֹּה

הברחה דרך נמל חיפה: לכל הכתבות בחי פֹּה


יש לכם סקופ? כתבו ישירות לסמר: samar.haipo@gmail.com

תגובות במערכת התגובות של חי פה

חזור אל כלכלה ועסקים בחיפה