עליה של 13% לעומת השנה הקודמת במכירות הדירות החדשות בחיפה | ארגון קבלני חיפה

חיים פייגלין - יו"ר התאחדות הקבלנים (צילום - ירון כרמי)
חיפה במקום הרביעי במכירת דירות חדשות בישראל בשנה החולפת

ראשון לציון  – ירושלים – נתניה – חיפה 

 

העיר חיפה מדורגת במקום הרביעי במכירת דירות חדשות בשנה החולפת.

מבדיקה שערך ארגון קבלני חיפה על בסיס נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה לתקופה שבין מאי 2017 לאפריל 2018, עולה כי בחיפה נמכרו באותה התקופה 906 דירות חדשות – עלייה של 13% לעומת שנה קודמת.

לדברי חיים פייגלין, יו״ר ארגון קבלני מחוז חיפה, ״נתוני המכירות בחיפה ממשיכים להיות חיוביים, אולם היצע הדירות בשוק החופשי הולך ומצטמצם. על הממשלה לדאוג לכלל הציבור ולא רק לאוכלוסיית מחיר למשתכן. המשך הקיטון בהתחלות הבניה בעיר מאיים על יציבות מחירי הדירות כפי שקורה בארץ כולה״.

העיר בה נמכר מספר הדירות החדשות הגדול ביותר בתקופה זו, היתה ראשון לציון (1,414 דירות), בעיקר הודות לתכנית מחיר למשתכן בעיר. במקום השני ניצבת ירושלים עם 1,110 דירות חדשות שנמכרו. לאחר מכן נתניה ואחריה חיפה שנמצאת במקום הרביעי. ראש העין מדורגת לאחר חיפה עם 884 דירות חדשות שנמכרו.

בעיר תל אביב נמכרו במהלך אותה התקופה 881 דירות, כמות דומה יחסית לזו שנמכרה ברחובות המסתכמת ב-880 דירות חדשות. במקום האחרון בדירוג ניצבת העיר לוד עם 24 דירות חדשות, אולם בלוד צפויות בעתיד הקרוב מכירות בהיקפים גדולים יותר עם התקדמות פיתוח השכונות החדשות בעיר בהיקף של אלפי יח״ד.

 

הגיבו כאן לכתבה