מצוקת חנייה קשה ברחוב מונטיפיורי בהדר עליון בעקבות שיפוץ

רחוב מונטיפיורי

תושבים המתגוררים ברחוב מונטיפיורי בהדר עליון (מתחת למרכז הרפואי בני ציון) מתלוננים על מצוקת חנייה בלתי נסבלת מאז שהחלו השיפוצים ברחוב. לטענתם, לפני תחילת השיפוצים הובטח לכם שרק תושבי הרחוב יוכלו להחנות בו במהלך השיפוץ, אך בפועל לא היה פיקוח על המכוניות הנכנסות לרחוב.

לפני תחילת השיפוצים ברחוב, התבקשו תושבי הרחוב לגשת להיכל העירייה, להציג תעודת זהות ותעודת בעלות על רכבם כדי לקבל תעודת כניסה וחניה ברחוב מונטיפיורי.

 

גילה זמיר, תושבת הרחוב, אומרת לחי פה: “הוטרחנו למחלקה בחסן שוקרי עם הוראות מאוד ברורות ולא מתפשרות, כל תושבי הרחוב הוציאו את התעודה מתוך אמונה כלפי הגורם העירוני שחייב זאת, כולל הבטחה שאף רכב שאינו שייך לרחוב לא יורשה לחנות בו וכי תועמד חברת שמירה בצומת הס מונטיפיורי. ניתן לנו שמו של איש קשר לכל עניין הנוגע לשיפוץ ברחוב.

גילה זמיר

בתחילה באמת הייתה בדיקה אולם מהר מאוד היא הפסיקה, אין שום שמירה או פיקוח, כל מי שרוצה נכנס לרחוב וחונה בו והתושבים לא מוצאים חניה לעצמם. בצר להם הם חונים על מדרכות או ליד השער האחורי של בית החולים, שער שמעולם לא נפתח, מצידו השני בשטח בית החולים חונות מכוניות של צוות בית החולים. למרות שמושארים פרטים לפנינו על גבי חלון המכונית, רכז הביטחון של בית החולים מזמין משטרה כדי לפנות את רכבי התושבים. העירייה לא מקיימת את הבטחתה וכפתה עלינו מצב בו אנו חייבים לעבור על החוק, כי אחרת היכן נחנה?״.

יש לציין, כי תושבי הרחוב ניסו להשיג את עובד העירייה, שהיה אמור לפקח על נושא החנייה ברחוב בטלפון ובווטסאפ אולם לטענתם הוא לא ענה ולא השיב לפניות.

״לא הייתה שום התייחסות מצד אף אחד והתחושה היא של זלזול עמוק בהבטחה שהובטחה לנו באופן אישי. אני גרה ברחוב 33 שנים והוא לא שופץ מעולם. לאחר 15 שנות שלטון יהב, בהן הובטחו הבטחות שלא קוימו-במשך שנים, סו״ס מטפלים בהזנחה עמוקה שגרמה לרחוב, שרובו תפוס ע״י עובדי ובאי המרכז הרפואי העירוני בני ציון, להראות כמו עולם שלישי, אבל התושבים כרגיל משלמים את המחיר.

למרות ההבטחות שניתנו להליך שיתוף תושבים והתחשבות בהם. זה מחפיר שמשרתי ציבור מזלזלים בתפקידם ולא מתייחסים לתושבים המשלמים את משכורתם”.

מעיריית חיפה נמסר לחי פֹּה בתגובה:

ברחוב מונטיפיורי מבוצעות עבודות הוליסטיות, על-ידי עיריית חיפה ותאגיד “מי כרמל”, הכוללות החלפת צנרת תת קרקעית וחידוש מערכת הביוב, ריבוד מחדש של הכביש, וחידוש המדרכות.
בשל כך לא מתאפשרת חנייה לאורך מקטע העבודות ברחוב. בסיור שנערך הבוקר ברחוב בנוכחות נציג האגף לפניות הציבור בעיריית חיפה הוחלט לתגבר את אכיפת החנייה המוסדרת, בצד הרחוב המסומן בכחול-לבן, במטרה להקל ככל הניתן על דיירי הרחוב.

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.