מאות ילדים חולי סרטן בעלי צרכים מיוחדים ובני משפחותיהם השתתפו בהפנינג חלומי ומרגש בגן החיות בחיפה

"ערב חלומי בגן החיות" או כפי שהוא נקרא באנגלית "Dream night at the zoo", הוא פרויקט בינלאומי שהתקיים זו הפעם הרביעית בגן החיות הלימודי שעל הכרמל ליד גן האם בחיפה 01.06.18 . האירוע נערך במסגרת פרויקט בינלאומי, בו השתתפו 286 גני חיות ב-52 מדינות העולם בעת ובעונה אחת.

מאת: כתב החדשות של "חי פה"

"אירוע חלומי בגן החיות" או "Dreamnight at the zoo" הוא פרויקט שהחל בשנת 1996 בגן החיות של רוטרדם בהולנד, שערך ערב חגיגי לילדים חולי סרטן. לאירוע הוזמנו 175 ילדים עם הוריהם ואחיהם. בשנת 2000 הצטרף גם גן החיות של אמסטרדם לפרויקט מקסים זה ומאז, בכל שנה, מצטרפים לפרויקט עשרות גני חיות ברחבי העולם. היום הפרויקט כבר מופעל ב – 286 גני החיות ב- 52 מדינות ביניהן: אנגליה, קנדה, ארה"ב, גרמניה, פולין, צרפת, בלגיה, דרום אפריקה, אוסטרליה, אירלנד, יפן, ספרד ועוד.

צוות האיגוד הישראלי לשפים וקולינריה" ו"שפים מתנדבים למען ילדים" (צילום: אדיר יזירף).

להפנינג הענק הגיעו עמותת אהב”ה – ארגון הנכים בישראל המיוחד המסייעת לנכים, ילדים נכים והוריהם, עמותת ל”ב – להילחם ביחד, הורים למען ילדים חולי סרטן, האגודה למלחמה בסרטן עמותת "ימין סעד" ועמותת "ל"ב הורים למען ילדים חולי סרטן". עוד השתתפו ונטלו חלק גם הזמרת מיטל טרבלסי, כוכב הילדים "חצוצרפי" ועוד המוני ליצנים, אומני ג’אגלינג ובלונים ומאפרות שבאו לשמח את הילדים החולים מלוויהם ובני משפחותיהם, הקוסם החיפאי יוני ליבמן הוא “אלאדיני הגדול” שהנחה את האירוע ביחד עם הדס בן ארצי בחן רב ובטוב טעם.

הפנינג מקסים, חלומי ובלתי נשכח “ערב חלומי בגן החיות”, “Dream night at the zoo” שהוא פרויקט בינלאומי התקיים ביום שישי 01.06.18 זו הפעם הרביעית בגן החיות הלימודי ע”ש לואי אריאל גולדשמיט שעל הכרמל בחיפה. לאירוע שהוא למעשה הפנינג ענק נבחרו להגיע מספר עמותות בהם עמותת “אהב”ה” – ארגון הנכים בישראל המיוחד, המסייעת לנכים, ילדים נכים והוריהם, עמותת ל”ב – להלחם ביחד, הורים למען ילדים חולי סרטן, האגודה למלחמה בסרטן, עמותת "ימין סעד" ועמותת "מרכז מילמן". עוד השתתפו ונטלו חלק גם הזמרת מיטל טרבלסי, כוכב הילדים "חצוצרפי" ועוד המוני ליצנים, אומני ג’אגלינג, בלונים, ומאפרות שבאו לשמח את הילדים החולים, מלוויהם ובני משפחותיהם,חברת מבנים, יוסי ועפרה מכפר השעשעים, מאפיית אריאל נשר, לדניאל ולאושרי מצוות גן החיות. את אירוע ההפנינג הנחה בחן רב ובטוב טעם הקוסם החיפאי יוני ליבמן הוא “אלדיני הגדול”. את העיר חיפה יצגה באירוע סגנית ראש העיר הגב’ יוליה שטריים שבירכה את הילדים ובני משפחותיהם ואמרה שהעיר חיפה וגן החיות שמחים לארח אותם ואיחלה להם בריאות טובה והצלחה.

דפנה אזרזר, מנכ”לית עמותת "אהב”ה" – אירגון הנכים בישראל המיוחד (צילום: ג'ו אלי גירוני).

“Dream night at the zoo” יצא לדרכו לראשונה בשנת 1996 בגן החיות של העיר רוטרדם בהולנד, שם נערך ערב חגיגי לילדים חולי סרטן. לאירוע הוזמנו אז 175 ילדים עם הוריהם ואחיהם. בשנת 2000 הצטרף גם גן החיות של אמסטרדם לפרויקט מקסים זה ומאז, בכל שנה, מצטרפים לפרויקט עשרות גני חיות ברחבי מדינות העולם כיום הפרויקט כבר פועל ב-52 מדינות, בהם: אנגליה, קנדה, ארה”ב, גרמניה, פולין, צרפת, בלגיה, דרום אפריקה, אוסטרליה, אירלנד, יפן, ספרד ועוד.

ירין חי בסון עם שלושה מצוות ליצני האירוע (צילום: אדיר יזירף).

גני החיות המשתתפים בפרויקט פותחים את שעריהם אחת לשנה, לערב אחד של תחילת הקיץ, לטובת ילדים חולי סרטן וילדים בעלי צרכים מיוחדים, בעלי מוגבלויות פיזיות ומנטליות, הילדים ובני משפחותיהם הן מהמגזר היהודי והן מהמגזר הערבי מוזמנים עם בני משפחותיהם לביקור חינם בגן החיות. כל גן חיות בעולם נערך אחרת לערב הזה, אבל בכולם הילדים מקבלים יחס מיוחד של "וי.איי.פי" – VIP ותוכנית המותאמת להם, תוכנית זאת מעשירה את עולמם ומשמחת אותם. בהפנינג זה הילדים הוזמנו להתקרב ממש קרוב לחיות, ליהנות מביקור אינטימי יותר מהרגיל, לשאול שאלות וללמוד בהנאה על עולמם של החיות. האירוע מתקיים כל שנה בחודש יוני, במקביל לאירועים הנערכים ב-286 גני חיות ברחבי מדינות העולם. יש לציין כי גן החיות של חיפה הצטרף לפרויקט זה בשנת 2015 וזו השנה הרביעית שהוא חלק מפרויקט כל כך חשוב זה ומקשים זה.

גן החיות בחיפה הצטרף ביום שישי 1.6.2018 ופתח את שעריו בחינם בין השעות 15:00 ועד 18:00 לאחר צהריים מרגש, “תפור לפי מידה”, עבור מי שמתקשה ליהנות מביקור רגיל בגן החיות חיפה. הילדים ובני משפחותיהם יכלו להתקרב אל בעלי החיים, ללטף אותם, להאכיל ולזכות משלל פעילויות משמחות. המטרה היא לאפשר לילדים עם צרכים מיוחדים להסתובב בגן החיות עם בני משפחותיהם, ליהנות ממגוון מדהים של פעילויות ובמיוחד להיות עם בני משפחותיהם בערב מהנה כשהתחושה היא שגן החיות חיפה רק שלהם וכל מה שנעשה שם נעשה רק עבורם.

לאירוע חשוב זה הגיעה ונטלה בו גם חלק היא הגב’ דפנה אזרזר, שהיא גם אם לילד עם צרכים מיוחדים ומנכ”לית העומדת בראש עמותה ארצית הנקראת "אהב”ה" – אירגון הנכים בישראל המיוחד, המסייעת לנכים, ילדים נכים והוריהם, לאירוע מרגש זה היא אירגנה והביאה קרוב ל- 380 ילדים ובני משפחותיהם ובראיון לכתב החדשות של האתר “חי פה” אמרה הגב’ אזרזר: “ביום מיוחד זה ישנה מטרה אחת בלבד והיא לגרום לאושר ושמחה לילדים שבחיי היום יום מתמודדים עם אתגרים לא פשוטים ומורכבים. הפרויקט היפה והמבורך הזה המתבצע כאן היום בגן החיות בחיפה מקסים, מרשים ומכובד ביותר, הילדים האלה שהגיעו לכאן היום הם הגיבורים האמיתיים של כולנו. כאמא לילד עם צרכים מיוחדים וכאישה מאמינה, אני יודעת ומבינה שאין מקריות בחיים ושאין דבר כזה אי אפשר. הוכחתם היום כי גם לאחר ולשונה יש מקום של כבוד בחברה, הוספתם לילדים שלנו רגעים רבים של אושר ותקווה שהם הרגעים של החיים, ברצוני להודות מקרב לב למנהלת גן החיות הד"ר אתי אררט, וליד ימינה הגב' אלה ולמר אלעד אטיאס היקר שעמלו, טרחו ועשו לילות כימים להצלחתו המדהימה של האירוע לטובת רווחתם של הילדים האלה, יישר כוח וכל הכבוד לכם”.

הפעיל החברתי אלעד אטיאס, בן 34, שהיה ממארגני ויוזמי האירוע בגן החיות שהפיק את האירוע בהתנדבות איבד את אימו שנפטרה לפני כשלוש וחצי שנים ממחלת הסרטן ובמהלך סיור עם ילדים עם צרכים מיוחדים ליד מיתחם הכלוב הגדול של הטיגרסים הלבנים בגן החיות סיפר לכתב החדשות של האתר “חי פה”: “לפני שאימי ז”ל נפטרה בבית החולים היא רצתה בכל מאודה וחלומה היה להתנדב במחלקה האונקולוגית של הילדים בבית החולים רמב”ם, מאותו הרגע, כבר אז, אומר אטיאס, אני לא מסרב לכל פנייה אליי הרוצה שאעזור לילדים חולים. האירוע המרגש היום כאן בגן החיות בחיפה מרשים מכובד ומוצלח גם יחד ויש לי כבר רעיונות במוחי איך לפתח אותו כמה שיותר ולהפוך אותו למסורת קבועה מידיי שנה בשנה. האירוע הזה נותן לי ולחבריי שסייעו ועזרו לי את הכוח להמשיך ולעזור למענם של הילדים החולים, חבריי הרבים הם הכוח והדלק שמניע אותי”.

משמאל, יוזמת ומארגנת האירוע הד"ר אתי אררט מנהלת גן החיות בחיפה ולצידה הפעיל החברתי אלעד אטיאס (צילום: אדיר יזירף).

לשאלת כתב החדשות של “חי פה” על ריצתו הצפויה בקרוב של אטיאס למועצת העיר חיפה ברשימה משלו, ענה אטיאס: “אלה שמכירים אותי הרבה שנים, יודעים שאני בכלל לא חזק בדיבורים, המעשים הם הצד החזק שלי, תמיד הייתי איש של מעשים, אכן יש לי תכניות והלוואי והייתי יכול להיכנס למועצה, אין לי ספק שכך הייתי יכול להשפיע מקרוב יותר ומבפנים לטובתם של תושבי העיר חיפה ואעשה הכל על מנת להגיע בקרוב גם לכך”.

הפעיל החברתי אלעד אטיאס יוזם ומפיק האירוע. (צילום: ג'ו אלי גירוני).

עוד מוסיף בדבריו אטיאס ואומר: “ברצוני להודות מקרב לב לכל חבריי הרבים שנרתמו תרמו וסייעו לי רבות לפרויקט זה בהם בראש ובראשונה למנהלת גן החיות הד"ר אתי אררט שהיא אישה נדירה ומבורכת ואין כמוה, ליד ימינה הגב' אלה בר, למנכ”ל “נקסט אורבן” ידידי יוסי כהן, לאיש האבטחה שומר הראש ומאבטח האישים החיפאי הוותיק ראובן פריזי שנענע לכל קריאה שלי ועל כל הסיוע בארגון הלוגיסטי באירוע בהתנדבות מלאה ועל הסדר המופתי שהיה לאורך כל היום במהלך האירוע, לגב’ דפנה אזרזר מנכ”לית עמותה אהב”ה – אירגון הנכים בישראל המיוחד, לעמותת "ימין סעד", לעמותת "מרכז מילמן" המטפלת בילדים לקויי תקשורת, ל"קפה גרג", ‎ל"ICC – האיגוד הישראלי לשפים וקולינריה" ול"שפים מתנדבים למען ילדים" על ארוחה כיד המלך שהוכנה במקום מידיהם של חברי האיגוד, ל”מאפיית אריאל”, לדי. ג'יי סאן אטיאס, לאבירן אלישע מ"חומוס דובנוב", לגב' נגה כרמי מאתר החדשות "חי פה" מחוברים לחיפאים, איציק בן חמו מחב' "קילים", פלאפל הנשיא", לאילנה קגן מ"דפוס פלוס", לידידי רונן וקסבאום ולגלידות "פלדמן", ל"שוקוש הליצן" הוא הליצן הרפואי שי דותן שהגיע במיוחד לשמח ולהצחיק את הילדים, לקרין בר עזר היא "בלבולית הבלשית", לאורנה בכור – מ"הקסם של אורנה", לדודו אדרעי הוא כוכב הילדים "ילדודו", לחני אנצ'ל יונה היא "טופי הליצנית", לצלם ג'ו אלי גירוני, ליוני ליבמן הוא "אלאדיני הגדול" ולהדס בן ארצי על הנחיית האירוע בחן רב ובטוב טעם, עוד עליי להודות על שיתוף פעולה פורה בעשייה שלי עם התנועה לשיוויון חיפאים של יהורם שטרית וכמובן לאשתי היקרה שמרית על כל הכוח לעשות את הדברים האלה, באמת כולי נרגש ואני מודה לכולם ולעוד רבים וטובים שקצרה היריעה מלהכילם, בלעדיכם אירוע זה לא היה קורה !”.

מימין, מנחה האירוע יוני ליבמן הוא הקוסם יוני אלאדיני ולצידו איש האבטחה ומאבטח האישים החיפאי ראובן פריזי ממארגני האירוע

צילומים: ג’ו אלי גירוני, אדיר יזירף.

 

לא ניתן להגיב