גביע חיפה בשחייה – הישגים נאים לשחיינים החיפאים

גביע חיפה בשחייה 2018, בחסות NEXT URBAN (התחדשות עירונית), נערך בסוף השבוע האחרון (31/5/18 – 2/6/18 – חמישי עד שבת) בבריכת הטכניון בארגון אגודת

יעקב פיינגולד – חבר מועצת העיר ויו”ר ועדת הספורט (צילום – ירון כרמי)

מכבי חיפה כרמל.  טקס הפתיחה נערך ביום שישי, לפני משחקי הערב.  במהלך הטקס, כבכל שנה, הוענקו מלגות לארבעה שחיינים מצטיינים בתרומת שחיין העבר באגודה, תומר פיינגולד. אביו של תומר, יעקב פיינגולד, יושב ראש ועדת הספורט העירונית, העניק את המלגות ואמר: “אני שמח לראות פה מאות ספורטאים. תודה לאגודת מכבי חיפה ולעיריית חיפה. אני מאחל לכולכם הצלחה ושבירת שיאים”.

 

האירוע נערך בהשתתפות בכירים באיגוד השחייה בישראל, הנהלת מכבי ישראל ומנהל רשות הספורט בעיריית חיפה. התחרות נערכה זו השנה ה-28 לזכרם של אמנון נוסבאום ומשה הירש ז”ל. כ-1,000 שחיינים מכל רחבי הארץ, הכוללים את בכירי השחיינים בישראל, השתתפו בשלושה ימים של חגיגת שחיה בחיפה. התחרות אורגנה על ידי אגודת מכבי חיפה כרמל ובשיתוף עיריית חיפה.

נציגי האגודה סיימו את התחרות עם לא פחות מ40 מדליות: בוגרי האגודה השיגו 12 מדליות, 3 מתוכן זהב. הבולטים בשחייני מכבי היו לאה פולונסקי, עם 3 מדליות כסף ומדלית זהב אחת במקצים השונים, אחיה רון, סיים את התחרות עם מדליית זהב גם כן. גיא גרופר זכה בשתי מדליות ארד בשני משחים (50 חופשי, 100 חזה), רוני קלט סיימה שלישית במשחה 50 גב. באותו המשחה לגברים ניצח יהונתן קופלב, כאשר אל המקום השלישי הגיע דוד גרצ’יק, שגרף מדלייה נוספת (כסף) ב-200 גב. את הרשימה השלים מקסים ציפרוב כשסיים עם מדליית הארד ב-400 מטר מעורב אישי.

 

לאה פולונסקי. כיכבה בתחרות עם 4 מדליות. (צילום:אגודת מכבי חיפה)

 

רועי שווץ, מנכ”ל אגודת מכבי חיפה, סיכם את התחרות:

“תחרות גביע חיפה הוא אירוע ייחודי שמתקיים באגודה זו השנה ה-28, לזכרם של אמנון נוסבאום ומשה הירש. אני רוצה להודות לצוות מחלקת השחייה שלנו במכבי חיפה ולרשות הספורט של עיריית חיפה על ארגון האירוע, וכמובן כל הכבוד לשחיינים על ההשתתפות והמדליות”.

יהונתן קופלב עם מדלית זהב על הפודיום. (צילום: אגודת מכבי חיפה)

לא ניתן להגיב