תושבים ברחוב ליאון בלום: חיינו אינם חיים | מטרדי רעש ואבק

לטענת תושבים ברחוב, איכות חייהם נפגעת מאוד ממפגעי הרעש המרובים הסמוכים אליהם. תושב הרחוב: "אני מגיע לעבודה, מכין קפה ופשוט יושב ומקשיב לשקט. גם עבודות ברחוב, גם מורדות ורדיה וגם בניית בית ספר. אני לא זוכר מתי התעוררתי בפעם האחרונה לא בגלל רעש של טרקטורים". מהעירייה נמסר בתגובה: "אגף הפיקוח על הבנייה עוקב מקרוב ופועל באופן יום יומי לצמצום מטרדים הנגרמים עקב עבודות בנייה בסמוך לשכונות מגורים"

תושבים ברחוב ליאון בלום ברמת הדר טוענים שבשבועות האחרונים הם אינם יכולים לסבול את מפגעי הרעש הקשים הסמוכים לבתי המגורים שלהם.

“לא נעים לי להגיד, אבל כשאני מגיע לעבודה ושומע את השקט אני מאושר”, אמר היום אחד התושבים ברחוב, “בשבועות האחרונים אני מתעורר בסביבות 6 בבוקר מקדיחות של טרקטורים, וכמו שזה מתחיל ככה זה ממשיך לאורך כל היום. עוד היינו יכולים איכשהו לספוג את העבודות ברחוב שלנו מתחת לחלון, אבל יש גם המון רעש מהבנייה של בית הספר חוגים וממורדות ורדיה. אני לא מבין למה לא אוכפים את שעת תחילת העבודות. זה בלתי נסבל לשמוע כל היום רעש כל כך חזק, אבל לפחות צריך להתחיל בשעה סבירה. אני מבין, שנבנות שכונות חדשות בעיר ואני לא נגד התחדשות, אבל יש כאן גם תושבים שכבר גרים בעיר ואיכות החיים שלהם היא גם בעלת משמעות”.

מבט לאתר הבנייה במורדות ורדיה מרחוב ליאון בלום – 17/5/2018 (צילום – גל יניב רחימי)

רעש במקביל מהעבודות על בית הספר חוגים ועל מורדות ורדיה

התושבים אומרים כי בלתי נסבל לשמוע בו זמנית עבודות צמודות לבית המגורים שלהם, עבודות ממורדות וורדיה ועבודות על בית הספר השש שנתי חוגים. בית הספר נבנה ברחוב חנה סנש, קרוב מאוד לרחוב ליאונבלום. שכונת הדר עליון קרובה מאוד לכל מפגעי הרעש, ולטענת תושבים קשה מאוד לקיים חיים רגילים בבתי המגורים, כשיש עוצמות רעש כאלה יום אחר יום תקופה כה ארוכה. הם מציינים עוד כי יש גם גבול לפגיעה באיכות חיים של תושבים, גם אם הדברים נעשים לטובת מטרות טובות כמו בניית שכונת מגורים חדשה.

לטענת תושבים אחד הקשיים הגדולים עם העבודות ברחוב הם שבמשך מספר שבועות עובדים ברחוב יום אחר יום, ואז יש הפסקה ארוכה. כשהם שואלים את הפועלים מתי העבודות עתידות להסתיים הפועלים אומרים שהם לא יודעים. בפועל, מה שקורה הוא שלאורך חודשים יש שבועות עם משפגעי רעש קשים ובין לבין יש שבועות רבים, שלא עובדים בהם.

“אני לא מבין למה לא מעדכנים אותנו לגבי העבודות ליד הבית שלנו. מה שמאוד מפריע לי ולעוד תושבים זה שאין הסבר לגבי הפסקת העבודות או העבודות בכלל. הרבה יותר נוח גם שהעבודות ייעשו בבת אחת כמה חודשים ולא ייקטעו כל פעם. היינו רוצים לקבל תשובות מתי זה כבר עומד להיגמר, אבל אנחנו מרגישים שאם אנחנו באים לשאול, אנחנו נתפסים ככאלה שבאים לעשות בעיות. הכוונה היחידה שלנו היא להיערך יותר טוב למצב – אין לנו שום כוונה אחרת”.

מעיריית חיפה נמסר בתגובה:

אגף הפיקוח על הבנייה עוקב מקרוב ופועל באופן יום יומי לצמצום מטרדים הנגרמים עקב עבודות בנייה בסמוך לשכונות מגורים. פעילות האכיפה מתבצעת בשיתוף עם איגוד ערים להגנת הסביבה תוך נקיטה בצעדי האכיפה החמורים ביותר בכל מקרה בו מופרים הנחיות האגף.
כך נעשה גם במקרה זה: העבודות בוורדיה הופסקו ע”י העירייה והקבלן המבצע נדרש לנקוט בכל האמצעים והמתקנים האפשריים [לרבות שימוש בתותח מים] להקטנת מטרדי רעש ואבק.

אשר לבית הספר, מציינים בעיריית חיפה:

שלב הביסוס והחציבה שהוא השלב הקשה ביותר במהלך הבנייה מבחינת מטרדי רעש ואבק הושלם והסתיים. בתוך כך מניח תאגיד “מי כרמל” קו ביוב חדש שיחבר את בית הספר למערכת הביוב המרכזית. עבודות הנחת הקו יסתיימו בתוך כשבועיים – כפי שמפורט בשלט שהוצב במקום [בצומת הרחובות חנה סנש – לאון בלון]
העירייה תמשיך לעקוב מקורב אחר העבודות המתבצעות ברחוב כמו בכל יתר אתרי הבנייה בעיר על מנת לוודא כי כל האמצעים הנדרשים להפחתת מטרדים אכן ננקטים בהתאם להנחיות העירייה.

הגיבו כאן לכתבה

תודה על המשוב. לאן תרצו להמשיך מכאן?

  1. להגיב לכתבה
  2. לדף הבית של חי פה
  3. למדור נדל"ן בחיפה
  4. סגור והמשך בכתבה זו