בעיות חנייה חמורות בעקבות בנייה בכניסה לרחוב נעמת באחוזה | התחדשות עירונית ואכיפה רופפת

תושבים ברחוב טוענים כי משאיות חוסמות את הכניסה לרחוב הצר ולעתים קרובות לא ניתן לצאת ממקומות החנייה לאורך זמן רב. מהעירייה נמסר כי היא מודעת למצוקת החנייה במקום ועל כן הציבה ברחוב נעמת [8] תמרור האוסר על חנייה בין השעה 07:00 – 19:00 למעט לצרכי טעינה ופריקה.

מחיר ההתחדשות העירונית, הופך לכבד מנשוא, עבור תושבים המתגוררים ברחובות שהאכיפה בהם רופפת:

תושבים מרחוב נעמ”ת (פנייה מרחוב שמשון) טוענים כי מאז שהחלה בניית שני הבניינים בכניסה לרחוב, הם סובלים מבעיית חניה חמורה ברחוב. בעיה זו מתווספת למטרדים הבלתי נמנעים הכרוכים במגורים לצד אתר בנייה: הרעש, האבק, תנועת המשאיות ועוד.

רחוב נעמ”ת הוא רחוב צר יחסית. לטענת תושבים, בגלל הבנייה בכניסה לרחוב כל המשאיות וקבלני המשנה מחנים את כלי הרכב בצדי הכביש, כך שהדיירים נמצאים בצוואר בקבוק, שהיה קיים ועכשיו נסגר:

“דיירי הרחוב, שמחנים מול אתר הבנייה, לא יכולים לצאת עם רכבם מהחניה, אם אחת המשאיות חוסמת את היציאה. באתר הבנייה יש כמות גדולה מאוד של עובדים, וקשה מאוד לאתר בדיוק את בעל הרכב, שחוסם את המכונית. התוצאה היא שלפני שאנחנו יוצאים מהבית, אנחנו צריכים לחשוב כמה פעמים האם לא שווה לצאת מהבית הרבה קודם, רק למקרה, שנמצא את עצמנו תקועים. יש פה הורים, שממהרים לגני ולבתי הספר, ויוצאים הרבה קודם, כי אם אתה מגיע לרכב ומולך עומדת משאית ולא מאפשרת לך לצאת מהחנייה, הילד עלול לאחר לבית הספר או להישאר אחרון בגן. ברור שאם הרחוב היה בעל שני נתיבים, היה קל לתמרן גם אם משאיות חונות, אבל הרחוב מאוד צר”.

יש לציין, שתושבי הרחוב השקיעו מאמצים רבים בניסיון למנוע את הבנייה עוד לפני שהחלה. עוד בשנת 2013 עשרות דיירים מהרחובות שמשון, נעמת וכספרי חתמו על עצומה המתנגדת לבנייה ומטרתה לשמור על אחת הריאות הירוקות האחרונות בעיר. התושבים טענו שלפני הבנייה הם נהנו מהנוף של הוואדי, שייהרס ושעשרות כלי רכב יצטרפו לתנועה באזור שגם ככה הוא עמוס וסואן. התושבים ציינו בעצומה כי רחוב נעמת הוא רחוב קטן, צר וללא מוצא ועוד לפני הבנייה הורגש בו עומס תנועה. חשש נוסף של התושבים היה מכך ששני הבניינים, שיאושרו, יהיו סנונית ראשונה לבניינים נוספים, שיאושרו בהמשך. העצומה לא הצליחה למנוע את תחילת העבודות והיום התושבים ברחוב סבורים, שעל העירייה לצמצם את הנזק הנגרם להם במהלך הבנייה.

הפרויקט ברחוב נעמת בשעות בהן אין עומס (צילום – מיכל ירון)

מעיריית חיפה נמסר לחי פה בתגובה:

העירייה מודעת למצוקת החנייה במקום ועל כן הציבה ברחוב נעמת [8] תמרור האוסר על חנייה בין השעה 07:00 – 19:00, למעט לצרכי טעינה ופריקה.  פקחי העירייה הונחו לבצע סיורים יומיים ברחוב על מנת למנוע חסימת רכבים וחנייה בלתי חוקית.
כמו כן, ניתן לפנות בכל מקרה של חסימת רכבים לפנות למוקד העירוני 106.

הגיבו כאן לכתבה

תודה על המשוב. לאן תרצו להמשיך מכאן?

  1. להגיב לכתבה
  2. לדף הבית של חי פה
  3. למדור נדל"ן בחיפה
  4. סגור והמשך בכתבה זו