מוביל מאבק הנכים אברהם ארזי ועורכי דינו סולקו מסיור השופט בבניין העירייה החדש

אברהם ארזי (צילום: סמר עודה)

רק לאחר התערבות השופט, הוכנסו ארזי ועורכי דינו לבניין… דוד שחר: "עיריית טירת כרמל מתנהגת כאחרון הבריונים"… הנה הסיפור:

מהנדס עיריית טירת כרמל והיועץ המשפטי של העירייה סילקו את מוביל מאבק הנכים והנגשת המבנים הציבוריים לציבור הנכים אברהם ארזי,  ואת שלושת עורכי דינו המלווים אותו במאבק בהתנדבות, את אשתו ושניים נוספים, מהסיור שערך שופט בית משפט השלום בחיפה, יואב פרידמן, בבניין העירייה החדש והמונגש ברחוב מוצקין, 13 בעיר. זאת על מנת לבדוק כי הבניין נגיש כמחויב.

שני הבכירים סילקו את ארזי, והמלווים פעמיים, וביקשו מהשופט לאפשר רק לעו"ד איציק כהן' לייצג את ארזי בסיור. השופט פרידמן,  לא נענה לבקשתם ואפשר לארזי והמלווים שלו להצטרף לסיור.

ליקויים רבים נמצאו במהלך הסיור

בסיור שהתקיים כאמור על מנת לבדוק כי הכל נגיש וכמחויב והכל תקין נמצאו ליקויים רבים. כך לדוגמה נמצא כי השירותים בניין החדש אינם מונגשים , שעות קבלת הקהל שמופיע ליד חדר הנגישות לא תיקני, דלת הספרייה העירונית לא תוקן ולא הוחלף וחדר השירותים בקומה העליונה אינו נגיש בכלל. בנוסף בסיור שנערך בבית הספר נמצא כי המעלון שהותקן לא עבר את אישור מכון התקנים.

כתבות נוספות בחי פֹּה - חדשות חיפה:

מעיריית טירת כרמל נמסר לחי פה בתגובה:

"הסיור נערך במסגרת הליך המתקיים בבית משפט השלום בחיפה. כב' השופט פרידמן נתן החלטה במקום מי מהנוכחים רשאי לקחת חלק בסיור".

 

בעקבות המקרה מסר דוד שחר, סגן יו״ר ההסתדרות במרחב חיפה כיום וסגן ומ״מ ראש העיר טירת הכרמל לשעבר בתגובה:

חבר מועצת עיריית טירת הכרמל דוד שחר

"בעיריית טירת כרמל  ממשיכים לא לספור את הנכים, במקום להשקיע משאבים בהנגשת כל השירותים והמתקנים הציבורים כמו שנדרש מאיתנו בחברה מכילה ומקבלת בוחרת להילחם בנכים באמצעות עורכי דין ומשפטים מיותרים. הפעם אני מתבייש בעיר שלנו. שוב ושוב עיריית טירת כרמל מתנהגת כאחרון הבריונים. נגישות היא צו השעה, אמשיך לפעול יחד עם כולם לשנות את המצב, כמו שהצלחתי להנגיש את המתנ"ס , ולחייב את ראש העיר לקיים את ישיבות מועצת העיר, במועדון יחדיו, במתנ"ס ולאחר מכן באופן קבוע בספרייה".

 

לא ניתן להגיב