243 ביקורות נערכו בעסקים בחיפה והסביבה כ- 12% מהם לא רשמו הכנסות כדין

“לא שמתי לב שהלקוח השאיר לי מקדמה” – “לא ידעתי שצריך לרשום קבלה בגין פיקדון” – “רציתי לפתוח תיק, יש לי בעיה בהוצאות” אלו רק חלק מטענות בעלי העסקים שנמצאו לא רושמים הכנסות כדין במבצע ביקורות שנערך ב- 243 עסקים ממגוון תחומים בחיפה והסביבה ע”י אנשי יחידת ניהול ספרים ברשות המסים ומהן עולה כי כ- 12% מהם לא רשמו הכנסות כדין.

במסגרת מבצע הביקורות שנערך הגיעו המבקרים לאתר בנייה בקריית אתא שם אותר גנן שביצע עבודות. מבדיקת ניירת עסקית נמצא יומן ובו רשימת לקוחות עם הסכומים ששולמו לגנן, על פיו קיבל כ- 90,000 ₪ בשנות המס 2016 ו-2017. לגנן אין תיק ברשות המסים והוא אינו מנהל ספרים. הוא נחקר והתיק הועבר לטיפול מחלקת תביעות. באתר בנייה אחר בקריית אתא נערכה ביקורת אצל קבלן לעבודות חשמל שהעלתה כי בשנתיים האחרונות ביצע הקבלן מספר עבודות ששולמו לו בעבורן כ- 30,000 ₪. לקבלן אין תיק ברשות המסים והוא אינו מנהל ספרים. הוא הסביר “רציתי לפתוח תיק, יש לי בעיה בהוצאות”. גם תיק זה הועבר למחלקת תביעות.

בהמשך נמצא בביקורת שנערכה במשרדה של עורכת דין, אי רישום של מספר צ’קים דחויים וכן מספר צ’קים שהופקדו בחשבונה של עורכת הדין אשר נתקבלו בגין שכר טרחה ותשלום עבור פיקדונות בסכום כולל של כ- 150,000 ₪. עורכת הדין טענה “לא ידעתי שצריך לרשום קבלה בגין פיקדון, לגבי שכר הטרחה, הלקוח ביקש לא להפקיד בבנק אז חיכיתי שיביא לי מזומן”.

 

במשרד השומה התקבל מידע מלקוחה של רופא שיניים שביצעה הרכבת שתלים ושילמה 20,000 ₪. בביקורת שנערכה אצל הרופא נמצא כי רק 6000 ₪ נרשמו בגין הטיפול. הרופא טען “אני קיבלתי רק 6000, הלקוחה לא דוברת אמת”. בביקורת שנערכה בחנות רהיטים נתגלה כי בעל החנות לא רשם מקדמה של 1000 ₪ שקיבל במזומן בגין הזמנה. בעל החנות הסביר “לא שמתי לב שהלקוח השאיר לי מקדמה”.

 

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.