עוד מקרה אלימות בבית הספר: אם תקפה תלמיד שהיכה את בנה

ויכוח בין שני תלמידים בשטח בית ספר בחיפה הסתיים בכך שאמו של אחד מהם הגיעה לבית הספר וניסתה לכאורה להזיק למי שהרע לבנה. האירוע אירע כאשר שני תלמידים בבית ספר היכו זה את זה. לאחר מכן התקשר אחד התלמידים לאמו וביקש ממנה שתגיע לבית הספר. האם נכנסה לשטח בית הספר וניגשה לתלמיד שהתקוטט עם בנה. לדברי תלמידות ששהו בחצר, תפסה האם את התלמיד בצווארו ולכאורה חנקה אותו.

רבים מהמורים נמצאו באותה השעה באסיפה בחדר המורים והם הוזעקו למקום. הם ניסו להפריד בין האם לתלמיד, וכך גם בנה שניסה לשכנע אותה להרפות מחברו. למקום הגיע גם בנה הצעיר של האם.

שומר בית הספר, שעודכן לגבי מה שמתחולל בפנים, מנע ממנו את הכניסה למתחם. האח ניפץ את אחת הזגוגיות בכניסה לבית הספר, אך השומר השתלט עליו ומנע ממנו את הכניסה. בסופו של דבר הצליחו המורים להשתלט על האם והיא הוצאה מתחומי בית הספר.

לתלמיד שנפגע יש קרובת משפחה שלומדת באחת הכיתות הגבוהות יותר והיא הוזעקה למקום באופן מיידי.

תלמידים שצפו בתקרית הקשה פנו למנהלת בית הספר ולטענתם שאלו אותה מדוע היא לא מזעיקה את המשטרה. אחת התלמידות אמרה כי המנהלת השיבה שאין בכך צורך ושאפשר לטפל בזה בתוך בית הספר.
“אין לי שום ספק שהעובדה שמדובר בתקופת הרישום לבתי הספר השפיעה מאוד על המנהלת. מעניין מה היא הייתה עושה לוּ הילד שלה חלילה היה זה שחונקים אותו”, אמרה התלמידה המזועזעת.

“בהרבה בתי ספר יש אירועי אלימות, ועדיין אני חושבת שהאירוע הזה היה חריג בחומרתו”, אמרה תלמידה אחרת, “בית הספר עושה פעילויות רבות למען עולים, ואז לראות איך מול הפעילויות הללו מתייחסים בצורה כל-כך קשה ומבזה לילד שהוא בסך הכל בן 13, זה לא ייאמן. אחת הבעיות הקשות היא שיש ילדים שמגיעים לבית הספר בשביל להסתובב בחצר ולחפש בעיות ולא בשביל ללמוד, וחבל מאוד שלא מעבירים אותם למוסד חינוכי אחר כדי שלא יפריעו לכל אלה שכן מגיעים לבית הספר כדי ללמוד”.

ממשרד החינוך במחוז נמסר בתגובה: “מנהלת מחוז חיפה מנהיגה מדיניות של אפס סובלנות כלפי אלימות. באשר למקרה הנדון, יצוין כי הנושא טופל באופן מיידי על ידי הגורמים המקצועיים במשרדנו. כמו כן, הנושא בבדיקה של משטרת ישראל”.
מכתבתה של מיכל ירון mynet

הגיבו כאן לכתבה

תגובה
  1. ם אמר/ה

    יש אלימות בבית הספר יום יומית של ילד/ה אלימים בבית הספר בית הספר לא עושה כלום בטח שהאמא תתערב וטוב שהילד/ה התקשר לאמא שלו אחרת הילד האלים היה יום אחד שובר לו את העצמות והילד היה נשלח לטיפול בבית החולים נו מה עשו המנהלת והמורה כדיי שלא יהיה אלימות בבית הספר כלום אם הם היו מונעים את זה מהתחלה היו שמים מורות ומורים בשטח בית ספר שזה לא יקרה זה לא היה קורה

הגיבו כאן לכתבה