זה שהולך וזה שבא: איך תראה מועצת העיר הבאה? | סטטוס לאפריל 2018

בנובמבר 2018 יתכנסו 31 חברי מועצה חדשים וישנים. משחק הכיסאות התחיל: מי הודיע שהוא פורש, מי יחבור למי ואיזה חברי מועצה ימצאו את עצמם בחוץ על אף שעשו הרבה בשביל חיפה?

בעוד 7 חודשים מועצת העיר הנוכחית תתפזר ובמקומה יתחילו לעבוד (בהתנדבות) 31 חברי מועצה, לחלקם זו תהיה הקדנציה הראשונה בתפקיד ולחלקם לא. יש חברי מועצה, שכבר הודיעו שלא יתמודדו שוב ולעומתם יש חברי מועצה שעדיין לא החליטו יתמודדו בבחירות הקרובות.

הנה מספר תמורות שחלו בימים האחרונים במפה הפוליטית:

יש כמה חברי מועצה, שהודיעו שזו תהיה הקדנציה האחרונה שלהם: חבר המועצה איתי גלבוע הודיע, שהוא לא יתמודד שוב לא לראשות העיר ולא למועצת העיר והוא מבקש מתומכיו להצביע עבור ישראל סביון.

פורש ממועצת העיר: ד”ר איתי גלבוע (צילום – ירון כרמי)

רשימת העבודה:

ישראל סביון הודיע בשבוע שעבר שהוא מתמודד על ראשות העיר מול יהב. בבחירות הנוכחיות הוא התמודד בסיעה עצמאית. סביון ממתין להחלטתו של יו”ר מפלגת העבודה אבי גבאי לגבי רשימת העבודה למועצת העיר. להחלטה של גבאי ממתינים גם הפעילים החברתיים נעמה לזימי וניר שובר. שובר הודיע לפני כמה חודשים, שהוא מתעתד להתמודד גם על ראשות העיר. עודד דוניץ, שהוצב על ידי שלי יחימוביץ’ במקום הראשון ברשימת סיעת העבודה בבחירות הקודמות, הודיע שלא יתמודד שוב.

מעמדו של יובל רבין, אשר נצפה לאחרונה בפורומים שונים בעיר, עדיין אינו ברור. בהמשך לפנייתנו לאבי גבאי, מסר גבאי לחי פה כי ההחלטה בעניין רשימת העבודה למועצת העיר ולראשות העיר חיפה טרם הוכרעה.

אבי גבאי

עו”ד בועז גור מגבש קבוצה:

בבחירות הקודמות, המתמודדת לראשות העיר עינת קליש רותם קיבלה 3 מנדטים, ואחד מהם הכניס למועצת העיר את עו”ד בועז גור. גור עזב את סיעתה של קליש רותם  ועבר מהאופוזיציה לקואליציה של יהב. גור מחזיק את תיק הפיתוח החברתי וההיי טק בעירייה ונערך לקראת הבחירות הקרובות. לאחרונה פורסם כי הוא שוקל להקים סיעה של מספר אנשי חינוך והיי טק על מנת להתמודד יחד איתם בבחירות באוקטובר. קליש רותם עדיין לא הודיעה מי יתמודד ברשימה שלה לבחירות הקרובות.

בועז גור – חבר מועצת העיר חיפה (צילום: ירון כרמי)

הירוקים של חיפה:

חבר המועצה אביהו האן הודיע שהוא מתמודד לראשות העיר, אבל הרשימה למועצת העיר עדיין לא התפרסמה. נכון לעכשיו לירוקים יש שני חברי מועצה ומלבד האן ניתן למצוא גם את ירון חנן. חשוב לציין כי “הירוקים של חיפה” היא סיעה שחבריה נבחרו בכהונה הקודמת באופן דמוקרטי, לכן רשימת המועמדים למועצת העיר עדיין לא ידועה.

אביהו האן וירון חנן – הירוקים של חיפה (צילום – ירון כרמי)

הבית היהודי:

בבחירות שנערכו לפני מספר שבועות נבחר יואב הרמתי לעמוד בראש הסיעה בבחירות הקרובות.

יש עתיד צעירי חיפה:

שי אבוחצירה, המכהן כיום כסגנו של יהב, טרם הודיע אם יתמודד מול יהב או שיכריז על תמיכה בו. אנו מצפים כי ההחלטה תשפיע הן על היקף התמיכה ב”יש עתיד” והן על יכולתם של שותפיו לסיעה, עו”ד אורי גרינברגר ויוסי שלום להשתלב במקום ריאלי בקדנציה הבאה.

שי אבוחצירה בחוג בית ברמת אשכול 14.09.2016 (צילום – ירון כרמי)

סיעתו של יונה יהב:

יהב טרם הכריז על רשימתו. אחד הנעלמים הוא שילובה של חדוה אלמוג ברשימה העתידית. כיום אלמוג היא סגנית ראש העיר בשכר. היא ממלאת מקום של יהב ומחזיקת “תיק ההנדסה”, התיק החזק בתחום הנדל”ן בעיר.
חברות מועצה נוספות מסיעתו של יהב הן סיגל ציוני וסופי נקש. ציוני פעילה מאד בתחום החינוך ומקיימת קשרים עם ההורים והתלמידים. היא הביאה ליהב תומכים רבים גם מהקהילה הדתית וגם משכונת מגוריה, נווה שאנן. ציוני ניהלה בהצלחה גדולה את מנהלת ההורים ואפשרה להורים חיפאים רבים להגיע להרצאות על הורות במספר בתי ספר יסודיים בעיר. דלתה של ציוני הייתה תמיד פתוחה בפני הורים וילדים שהיו זקוקים לסיוע בבתי הספר והיא המשיכה לתמוך גם בוועד ההורים היישובי שעד לבחירות בשנת 2013 היא עמדה בראשו. כעת ציוני מחוזרת על ידי מספר גדול של סיעות, אך היא עדיין לא הודיעה כיצד היא ממשיכה את דרכה הפוליטית.
סופי נקש מתגוררת בקריית חיים. בישיבות המועצה היא ממעטת לדבר, על אף שהיא נוכחת כמעט בכל הישיבות. גם כשהדיון מתייחס לאיכות סביבה ולמפעלים המזהמים, לכאורה, היא לא מגיבה.

יונה יהב (צילום – ירון כרמי)

ישראל ביתנו

סגנית ראש העיר בשכר מטעם ישראל ביתנו יוליה שטראים, דואגת לשילובם של העולים החדשים בעיר. במקביל היא הייתה אחראית על פרויקט “עיר ללא אלימות” בבתי הספר בעיר. מסתמן כי בבחירות הקרובות היא לא תתמודד מטעם ישראל ביתנו, אך הודעה רשמית בעניין טרם פורסמה. שטראים טרם הודיעה האם תקים סיעה עצמאית או תתמודד כחלק מסיעה קיימת.

יוליה שטראים

מהפך בחיפה

סיעת מהפך בחיפה הייתה סיעתו של יעקב בורובסקי, שהתמודד בבחירות ב-2013 על ראשות העיר. לאחר שבורובסקי ושלומי כהן התפטרו ממועצת העיר נכנסו למועצה יעקב פיינגולד ועו”ד שרית גולן שטיינברג. עדיין לא ברור האם השניים יתמודדו ביחד או יחברו לסיעות אחרות בבחירות הקרובות. גולן שטיינברג העלתה פעמים רבות את מצוקת התושבים מול תכניות תמ”א ופינוי בינוי בעיר בכלל ובשכונת מגוריה כרמליה בפרט. היא גם הייתה מעורבת מאוד בנושאי איכות סביבה וחינוך לאורך הקדנציה האחרונה.

שרית גולן שטיינברג (צילום – ירון כרמי)

פינגולד מכהן כיו”ר אתו”ס (בהתנדבות) ומרכז את וועדת הספורט העירונית, אשר התכנסה פעם אחת מאז התפטר דני נישליס מתפקידו באתו”ס, בנובמבר 2014, בלחץ ועדת המינויים של משרד הפנים. 

יעקב פיינגולד במועצת העיר (צילום – ירון כרמי)

מרצ

למרצ אין היום חבר מועצה. לקראת הבחירות הסיעה תצטרך להחליט האם היא תנסה להתמודד למועצת העיר ואם כן מי יעמוד בראש הרשימה.

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.