תשתית הביוב: נחנכה תחנת השאיבה הגדולה בחיפה "דולפין", אך ההזרמות לים צפויות להמשך

נחנכה תחנת השאיבה הגדולה בחיפה "דולפין" בהשקעה של 30 מיליון ש"ח, שתשאב ותשנע ביוב מטירת כרמל , דרך כל שכונות מערב העיר עד למרכז טיהור השפכים בצ'ק פוסט, אך ההזרמות של ביוב בימי גשם צפויות להמשך גם בחורף הבא.

התחנה נבנתה משך 5 שנים והושקעו בה הטכנולוגיות המתקדמות בעולם בתחומי איכות הסביבה, גיבויים לשעת חירום , סינונים וגיבויים.

מנכ"ל מי כרמל נור אלדן:

"התחנה תיתן מענה לצמיחתה של חיפה עד ל 330,000 תושבים , ו – 20 שכונות חדשות. ללא בניית התחנה לא ניתן היה להקים את שכונת נאות פרס , רמות הנשיא, סמי עופר ותוספות בנייה במת"מ".

ראש העירייה יונה יהב:

"הקמת התחנה החדשה מאפשרת תנופת בנייה שעיריית חיפה בראשותו מובילה כפרויקטים ל"פינוי בינוי" בשכונות בת גלים , ק.אליעזר, נווה דוד, ושפרינצק. השכונות שנבנו לאורך הים בחיפה נבנו בשנות ה- 50 ואינן תואמות להיום , כל זה מצריך פיתוח תשתיות . את שכונת נאות פרס יכפילו והיא תהיה השכונה הגדולה בעיר עם 45,000 תושבים".

הזרמת הביוב לים תמשיך, ככל הנראה, גם בחורף הבא:

לחי פה נודע כי למרות חשיבותה של תחנה זו, היא תפתור את בעיית הזרמת הביוב לים בימי גשם, ברחוב יוברט המפרי. הזרמה זו נובעת מעומס יתר על הקו המאסף באזור ראש הכרמל (מספר קילומטרים לפני תחנת השאיבה החדשה בדולפין).

ביוב זורם לים בחיפה – 26.1.2018 (צילום – חי פה)

קו המאסף הראשי, מוביל ביוב מטירת הכרמל, נאות פרס וכל שכונות מערב חיפה, דרך החוף, אל מכון השפכים , הנמצא בצ'ק פוסט. הקו הזה קורס בימי גשם, עקב חדירת מי גשמים למערכת הביוב העירונית.

יש לזכור כי טירת כרמל נמצאת בתנופת בנייה אדירה, המוסיפה עומס על הקו הזה, כמו גם התווספותה של נאות פרס.

עקב כך, מתכננת חברת מי כרמל, להגדיל את מכון הטיהור בניר עציון (מדרום לטירת כרמל) ולהטות אליו את קו המאסף של טירת כרמל.

עוד מתכננים במי כרמל לבצע סקר מרזבים לפתרון בעיית החדירה של מי גשמים למערכת הביוב העירונית, אך תכנית זו טרם החלה.

אנו נמשיך לעקוב כאן עד לפתרון בעיות הביוב של העיר חיפה.

לא ניתן להגיב