בעל חברות בתחום הדלק והאנרגיה מעוספיה חשוד ברישום הוצאות כוזבות בסכום של  למעלה מ-20 מיליון  ש”ח

shutterstock אילוסטרציה

בעל חברות בתחום הדלק והאנרגיה בן 51 תושב עוספיה, נעצר השבוע בחשד לרישום הוצאות כוזבות בסכום של  למעלה מ-20 מיליון שקלים, בסיוע רואה חשבון ובעל משרד גדול  ונחשב לראיית חשבון בחיפה, ובעל משרד למתן שירותים משפטיים ותיווך מרמת גן  החשודים שנעצרו יחד איתו.

על פי בקשות המעצר שהוגשו ע”י  פקיד שומה חקירות חיפה והצפון ברשות המסים, בעל החברות בתחום הדלק והאנרגיה חשוד כי בספרי החשבונות של אחת החברות שבבעלותו, רשם בשנת 2016 הוצאה פיקטיבית בסכום כולל של 20,475,000 ₪ כולל מע”מ. החשוד לא שילם את התמורה המצוינת בחשבונית ולא קיבל את הטובין המתוארים בה.  בעל המשרד למתן שירותים משפטיים ותיווך, חשוד כי הפיק לבעל החברות בתחום הדלק את החשבונית המדוברת בסך 20,475,000 ₪, מבלי שסיפק לו את הסחורה המפורטת בחשבונית ומבלי שקיבל כל תמורה בעבורה. לאחר הפקת החשבונית, כמצוין בבקשה, בעל המשרד למתן שירותים משפטיים ותיווך, הודיע לרואה החשבון המייצג אותו על ביטול חשבונית זו, ובכך סייע לחברה לרשום הוצאות כוזבות בספרי החשבונות שלה.

זאת ועוד, בעל החברות בתחום הדלק והאנרגיה חשוד כי רשם הוצאה כוזבת בסכום כולל של כ- 2.5 מיליון ₪, בשנת המס 2015,  בספרי החשבונות של חברה נוספת שבבעלותו. הוצאה זו יוחסה לחברה הראשונה שבעלותו שלא דיווחה על הכנסות בסכום של 2.5 מיליון ₪.

רואה החשבון חשוד כי במסגרת עיסוקו סיפק שירותי הנהלת חשבונות לשתי החברות  וסייע לבעל חברות הדלק והאנרגיה להתחמק ממס, רשם בספרי החשבונות של החברה השניה בשנת 2015, הוצאה כוזבת המיוחסת  לחברה הראשונה בסכום כולל של 2.5 מיליון ₪ ללא תיעוד. בכך הקטין את הכנסותיה של החברה השניה במזיד ובכוונה להתחמק ממס בשנת המס 2015 ולא דיווח על הכנסותיה בספרי החשבונות של החברה הראשונה.

שופט בית משפט השלום בחיפה שלמה בנג’ו, נעתר לבקשת רשות המסים וקבע, בין היתר, ערבות עצמית בסך של 100,000 ₪ וכן צו עיכוב יציאה מן הארץ, למשך 180 יום, לכל אחד מהם וערבות צד ג’ בסך של 100,000 ₪  לבעל חברות הדלק והאנרגיה ורואה החשבון.

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.