“הנכים הופכים לפנתרים” הקימו מאהל מחאה מול ביתו של ראש העירייה יונה יהב

סמר עודה בכתבת וידאו עם הנכים

אלי כהן יו:ר מטה מאבק הנכים הופכים לפנתרים (צילום - סמר עודה)

הנכים הופכים לפנתרים הקימו מאהל מחאה מול ביתו של ראש העירייה יונה יהב בדניה שבחיפה, וזאת במחאה על אי קבלת כספי תרומות המגיעים לנכים לטענתם.

מאהל המחאה (צילום – סמר עודה)

בראיון לחי פה, אומר אלי כהן, יו”ר הנכים הופכים לפנתרים:

“העירייה לוקחת כספים שמיועדים לנכים בטענה שהם מפעילים את המרכז לחיים עצמאיים דבר שהוא בספק גדול, כי הצורה שהיא מפעילה אותו זה בתור אולפן. המרכז לחיים עצמאיים היה בידיים של עמותה שהפעילה אותו, היום אנחנו ממשיכים להפעיל אותו מכספי תרומות שאנחנו אוספים והכספים שמגיעים מתרומות מאדם אמריקאי לנכים מגיעים לעירייה ולא מגיע אלינו. דיברנו עם הרווחה ועם ראש העירייה יונה יהב, כולם מתנערים מאחריות ומפילים את האחריות אחד לשני. בעבר הבטיחו דברים אבל לצערי הבטחות בעל פה יש מפה ועד הודעה חדשה. ישבתי אמש עם יונה יהב במאהל והבטיח שיעזור ואין לו בעיה וכשהתבקש להתחייב בכתב קם והלך. אנחנו דורשים שיחזירו את המצב לקדמותו והכסף שמגיע כתרומה לנכים יגיע לנכים ולא לעירייה לכל מיני תפקידים או מה שלא יהיה”.

בן רום אומר לחי פה:

“כמי שגדל כאן בשנות החמישים והשישים בתנאים לא קלים חינכו אותנו לתת ולתרום לטובת החלש. הגיע הזמן שמדינתו תשכיל להבין שחברה בריאה נמדדת קודם כל ביכולת שלה וההתחשבות שלה בחוליות החלשות אחרת אין לה זכות קיום”.

מעיריית חיפה טרם נמסרה תגובה.

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.