באנר קריית אתא עצמאות 080524
באנר - צעדת קריית ביאליק ה-41 - שבת, 1/6/24 - רחב

שבר יגור – רגעים אחרונים של פריחה נדירה • צאו לטייל בפסח

שבר יגור, המכונה גם העתק כרמל, הינו פינת טבע...

סדר פסח מרגש נערך במחנה המעפילים • הספינה 'אקסודוס' ◄ צפו

'אקסודוס', סמל לגבורה ולנחישות התרגשות רבה נרשמה ביום שישי האחרון...

רותי סגל • אלת פריון היצירה • ציירת ואוצרת חיפאית

ציוריה, ביתה ואוצרות מעונה של רותי סגל משרים על...

שוק תלפיות בחיפה – יצירה גאונית בשיפוץ אינסופי

בקצה המזרחי של רחוב סירקין, ניצב בניין שוק תלפיות,...

דוד חבוב מחיפה • מלאך הילדים המיוחדים

דוד חבוב מנהל בהתנדבות את מועדון השייט לילדים בעלי...

שיוט חורף תחרותי שלישי 24/2/2018 – סיקור ותמונות | שייטי כרמל – חיפה

ביום שבת שמיימי, מעט מעונן וגם שמשי, יצא לדרך שיוט ליגת החורף השלישי והתחרותי. הפעם, התקיים השיוט בחסות ובארגון "דרך הים"  ו-Team Israel, על מנת להעלות את רמת ומקצועיות השיוטים, גם בעזרת סירות מהירות, רחפן  והרבה עדויות בצילומים.
ספינת ביה"ס דרך הים חיפה, שנתנו חסות לתחרות כולה. (צילם גבריאל קונפינו)
בשעה תשע ושלושים, לאחר כיבוד של משקאות, חמים קרים, בורקסים עוגות ומטעמים, קיבלנו תדרוך לקראת שני המקצים התחרותיים.
התדרוך לפני השיוט התחרותי השלישי. (צילם גבריאל קונפינו)

הוזמנתי על ידי ארז שחר, להצטרף להפלגה, ביאכטה 1 ELY היפה וזו לי איתו, הפעם הראשונה. היינו על היאכטה, בת אחת צעירה ותשעה גברים כולם סקיפרים מנוסים, זה נתן את אותותיו במהלך מקצי השיוטים וזו אולי הסיבה אשר בגינה לא הגענו לאחד מהמקומות הראשונים.

בת אחת בשם נועם ותשעה סקיפרים גברים, שלום ואני בצילום חסרים. (צילם גבריאל קונפינו)

הים הכחול והשקט, יחסית, נצבע בבת אחת בלבן בוהק, יצאנו לים יותר מעשרים מפרשיות, שלא כולן היו חלק מהשיוט והתחרות, חלקן הפליגו בדרוג O.R.C 1 אחרות O.R.C.2 חלקן בשיוט עממי תחרותי, וחלקן להנאתן בשל מזג אוויר יפה ואביבי.

היאכטות המתחרות יצאו אל הים והוא נצבע כולו בלבן (צילם גבריאל קונפינו)

שלום נבחר להיות ההגאי, בעל תעודת הסקיפר הוותיק מבין כולם, שהדריך חלק מהחברים בעבר הרחוק במסגרות שונות, באופן אישי.

שלום הסקיפר הוותיק מכולם, החזיק ההגה, סגריה קבועה בפיו, ולתחרות נכון ומוכן. (צילם גבריאל קונפינו)

ארז שחר, אחד משולשת השותפים ליאכטה – "Ely 1", היה  הסקיפר האחראי ומקבל ההחלטה ועוד שבעה סקיפרים נותני עצות, שהשמיעו מידי פעם דעתם בקולי קולות. "המבוגרת האחראית" היתה דווקא נועם הצעירה, ביתו של ארז גם רצינית, יחסית  לגילה הצעיר.

הבת נועם (צילם גבריאל קונפינו)

| ויסקי ועונשים מאת השופטים:

מצב הרוח היה נפלא, מתחילת השיוט ובמשך התחרות כולה, אם נוסיף לכך מספר סבבים של "שוטים" של וויסקי טהור צונן ונעים, לא פלא שנאלצנו בשני מקרים לסיבוב של "שלוש מאות שישים". (כאשר חוסמים נתיב של סירה אחרת באופן לא חוקי, נענשים) לפי האימרה "כאשר נוהגים לא שותים"… שלום ההגאי הסתפק בעוגות, בעישון סיגריות ומתוקים.

כמה סבבים של וויסקי רענן הוסיפו הרבה למצב הרוח כמובן. (צילם גבריאל קונפינו)

 

| הרוסים עושים "פרוטסט":

אחת הספינות שאיתן נתקלנו בשוגג היו כולם דוברי רוסית, אחת בכעס רב כלפינו הפנתה אצבע מאשימה ומספר פעמים "נעשה פרוטסט" לעברנו צעקה, אנחנו הסתלבטנו על המילה, הפכנו זאת "לחגיגה גדולה" והכל כמובן ברוח טובה.

ספינקרים ברוח גבית – שיוט תחרותי שלישי שבת פברואר ה- 24 (צילום – גבריאל קונפינו)

לאחר איגוף המצוף המערבי ליד האנייה הגדולה, בדרך למצוף המזרחי בדרך חזרה, העלינו, כמו רבים אחרים, את מפרס הספינקר הענק, בצבעים אדום כחול לבן הססגוניים. הים שהיה צבוע לפני כן בלבן, הפך בבת אחת "עורו", לפסיפס של צבעים, בדמות של ספיניקרים וג'ניקרים בכל צבעי הקשת היפים, שבהחזר האור מהים נראו בוהקים ביופיים למרחקים.

בדרך למצוף המזרחי, מעלים ספינקר אדום כחול לבן במקום חלוץ קדמי (צילום – גבריאל קונפינו)

 

הרוח שהיתה רוב הזמן קלה ומתונה "הרימה אף" מידי פעם במכות קלות, בדרך שובבה. אנחנו המשכנו בשיוט קליל ונפלא, מהמצוף המזרחי לקו הסיום בין המצוף האדום לספינת השיפוט שעל עוגן קל מצד לצד הטלטלה.  בתחילה חשבתי שאולי מהסוף נהיה ראשונים, אלא שבהמשך השתפרנו ומצאנו עצמינו במקום טוב באמצע בין כל הספינות והשייטים.

| מקצה 2:

במקצה הנוסף השני, למדנו מהטעויות שלנו וגם של אחרים, בקבוק הוויסקי התרוקן והיינו יותר ממוקדים, שלום המשיך בהתמדה על ההגה והחברים משכו טוב בחבלים ובמתיחת והורדת המפרשים, יצאנו בזינוק בין הראשונים והמשיך להיות לנו ממש כיף ונעים.
עוד מקצה והפעם שלום היה זה שצעק "מים מים" למפרשית שחצתה לאחר המצוף הצהוב, המערבי, את דרכינו בנתיבים, הם דווקא בחרו להמשיך ישר, מבלי לבצע "שלוש מאות שישים" אבל אנחנו כדרכנו ממשיכים ומתעלמים, גם בלי לצעוק "פרוטסט" או "אתכם לשופטים". בסה"כ מדובר בספורט והנאות החיים והעיקר שחזרנו כולנו שמחים בריאים ומרוצים.

| צפו בווידאו מהשיוט

 

לסיום התארחנו לארוחה קלה "בדרך הים" הספונסרים והמארחים, להקשיב לתחקיר מצולם וניתוח מקצועי מדויק של השיוטים, שליו איש דרך הים בדברי פתיחה ועומר מהרצליה זה שהקים את "Team Israel", אחר שהתחרה כשייט ישראלי בודד, בקבוצות בינלאומיות בתחרויות ברחבי העולם, ניתח את האירועים, השגיאות וההצלחות של שני המקצים המצולמים, מהים ומהשמים, במקצועיות רבה.

 

תחקיר השיוט התחרותי, לאחר ארוחת צהרים קלה בביה"ס דרך הים המארח והמארגן המופתי. (צילם גבריאל קונפינו)

| שלושת המקומות הראשונים לאחר כל הסבבים הם:

  1. היאכטה Cyclop של יוחאי פלצור
  2. היאכטה Karakahia של ורטהיימר
  3. היאכטה Blank Bleu של יאיר וקפון

למארחים, לשופטים, אנשי האירגון המושלם, להנהלת קהילת שייטי כרמל ולשייטים המתחרים, תודה ולהתראות בקרוב בשיוט הבא.

(הכותב הוא חבר מועדון כרמל ושייטי כרמל משנת 1984)

צרו קשר עם חי פֹּה: בוואטסאפבמייל

גבריאל קונפינו
גבריאל קונפינו
עיתונאי בערוץ הטלוויזיה החברתית ובחדשות "חי פה" החיפאית. איש סקרן שמתעניין בכל, מדבר קטן ועד גדול: מוזיקה שייט טיולים ואומנות ובעיקר הרבה תרבות. ענייני חברה ונתינה, הפגנות למען מטרה נעלה. ככל שאני שומע רואה וקורא יותר, אני יודע שהדרך לידע אינסופית, אסור להרים ידיים ולוותר... [email protected]

כתבות קשורות לנושא זה

כל הכתבות בחי פֹה

רעשים נשמעים מבתי הזיקוק של בז״ן • עבודות תחזוקה

(חי פה) - תושבי חיפה התלוננו בימים האחרונים 20-22/5/24 על הדי רעש מבתי זיקוק. קבוצת בז״ן - עבודות תחזוקה תקופתיות. הודעה לתושבי מפרץ חיפה מקבוצת...

שיא משתתפים: שמונה שחיינים עולים לאליפות אירופה • הישג ענק למכבי חיפה

שיא משתתפים שקבעו קריטריון לאליפות אירופה בבלגרד - "ההשקעה הגדולה הניבה פירות, שיעניקו לשחיינים שלנו עוד מוטיבציה להמשיך". במכבי חיפה כרמל גאים נוכח ההישג של...

האתלטית סיון אוירבך • שיא ישראלי בריצת 1,500 מטרים

בצל האירועים במדינה, רגע נחת שסיפק ביום שבת 18/5/24 אגודת מכבי חיפה כרמל עם שיא ישראלי השייך לאתלטית, סיון אוירבך בריצת 1,500 מטרים. האתלטית...

הנחיות להדלקת מדורות ל״ג בעומר בטירת כרמל

עיריית טירת כרמל ערוכה לאירועי ל"ג בעומר במסגרת היערכות עיריית טירת כרמל לאירועי ל"ג בעומר, הוחלט כי השנה תותר הבערת מדורות ביום החג, ראשון, 26.5.24....

כרם מהר״ל • סיור בבית הכי אקולוגי בישראל • יום שישי 24/5/24

עיריית טירת כרמל מזמינה את התושבים לסיור בכרם מהר״ל, הבית הכי אקולוגי בישראל. הסיור יתקיים ביום שישי 24/5/24 בשעות 10:00-14:00, ברחוב החאן 11 כרם...