אבי גבאי – יו”ר סיעת המחנה הציוני: “כשאהיה ראש הממשלה, החיפאים יהיו בידיים טובות”

גבאי ביקר אתמול בפאב בעיר התחתית של חיפה ונפגש עם פעילים. שאלה אחת העסיקה את כל הנוכחים, מי יעמוד בראש הרשימה של סיעת העבודה בבחירות המוניציפאליות, אבל גבאי לא פיזר את הערפל, אלא רק אמר שתהיה רשימה אחת מלוכדת.

אבי גבאי ונעמה לזימי בכנס בחיפה (צילום: מיכל ירון)

יו”ר סיעת המחנה הציוני ח”כ אבי גבאי וח”כ רויטל סווייד הגיעו אתמול לעיר התחתית בחיפה, על מנת להיפגש עם פעילים ועם תושבים. בעוד שלמקום המפגש, פאב הדוברין בשוק הטורקי, הגיע כל מי ששואף להיות ברשימת הסיעה למועצת העיר בבחירות הקרובות, היה קשה מאוד למצוא חיפאים שיצאו לבלות ביום גשום באמצע השבוע.

אבי גבאי ונעמה לזימי בכנס בחיפה (צילום: מיכל ירון)

גבאי מכיר את תחלואי הזיהום של חיפה:

על אף השעה המאוחרת ונים הארוך, שכבר היה מאחוריו, גבאי היה נראה רענן ושוחח באריכות עם הפעילים. לשאלה האם תושבי העיר יכולים לתת בו אמון, האם הוא מודע לבעיית איכות הסביבה הקשה במפרץ חיפה ואם הוא  יעזור לתושבי חיפה, במידה שיקים את הממשלה הבאה, הוא גם הוא השיב כי:

כאשר כיהנתי כשר לאיכות הסביבה, הייתי חתום על תכנית מקיפה, שאמורה לשפר דרמטית את מצב התושבים באזור, אבל הוא לא הספקתי לראותה מבוצעת עד סופה, כיון שלא נשארתי בתפקיד. לא סתם קיבלתי בשנת 2015 פרס מכלי תקשורת מקומי על התרומה שלי לחיפה, הסביר גבאי.

הקשיים לגבש רשימה אחת למועצת העיר חיפה:

גבאי לא הסכים לתת תשובה ברורה לגבי מה שמעניין את סיעת העבודה בחיפה. לטענתו, אפשר לדעת בוודאות דבר אחד: למחנה הציוני תיהיה הפעם רק סיעה אחת בבחירות המוניצפאליות. בכך גבאי התייחס לפיצול הקולות בבחירות הקודמות בין סיעת העבודה, שבראשה עמד חבר המועצה עודד דוניץ וסיעתו של חבר המועצה ישראל סביון. כזכור, כשהוחלט שסביון לא יוביל את הרשימה, אלא דוניץ, סביון הקים סיעה עצמאית ונכנס למועצה ללא סיעת העבודה. סיעת העבודה בראשותו של דוניץ זכתה למנדט אחד בלבד וכיום יש לעבודה חבר מועצה אחד. לשאלה כמה חברי מועצה יהיו הצלחה מבחינתו, הוא אמר שחיפה ידועה בכך שהיא עיר אדומה ויש תמיכה גדולה מאוד במפלגה בעיר.

סביון מעוניין להוביל:

בבחירות הקרובות באוקטובר גם סביון מעוניין להוביל את הרשימה ומולו נמצאים נעמה לזימי וניר שובר. לזימי התמודדה בבחירות בשנת 2013 מטעם סיעת העבודה. היא הייתה עוזרת פרלמנטרית של ח”כ שלי יחימוביץ והיא פעילה במשמרת הצעירה של העבודה. לצד פעילותה הפוליטית היא גם פעילה חברתית בולטת, שמגבירה את קולן של הנשים המזרחיות במעגלי שיח רבים. לזימי נפגשה בחודש שעבר גם עם גבאי וגם עם ראש מטח השטח שלו אבי מלול.

ישראל סביון (צילום – ירון כרמי)

לזימי ושובר יתמודדו על ראשות הסיעה:

ניר שובר הודיע לפני מספר חודשים על כך שהוא מתכוון להתמודד עם ראשות העיר. שובר היה, עד לאחרונה, מבעלי היינה קיוסק קפה בכניסה לכרמליה ומכר את המקום על מנת להתרכז בפעילותו המוניציפאלית. בהתמודדות של גבאי על ראשות המחנה הציוני הוא ניהל לו את המטה החיפאי. גם לזימי וגם שובר היו רוצים להוביל את הסיעה ולראות רשימה שפונה לקהלים חדשים בעיר ונותנת מקום לכוחות צעירים. על ראשות הרשימה מתמודד גם סביון, שהיה מנכ”ל העירייה ופעיל לאורך עשרות שנים במפלגת העבודה. סביון מזוהה עם מפלגת העבודה בחיפה ויש לו הרבה ניסיון מוניציפאלי שהוא מביא איתו.

אבי גבאי וניר שובר בכנס של המחנה הציוני בחיפה (צילום – מיכל ירון)

 

במי יתמוך גבאי ואיך יגבש רשימה למועצת העיר?

גבאי לא הסכים לתת תשובה לשאלה שמטרידה רבים, האם הוא יתמוך בסביון ויעמיד בראש הרשימה או יעדיף על פניו מועמד צעיר יותר. לגבי השאלה האם המחנה הציוני יציג מועמד מטעמו לראשות העיר, הוא השיב שהכול אפשרי.

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.