הורים משביתים לימודים בחיפה בגלל אלימות וחשיפת תלמידים לתכנים פורנוגרפיים

תלמידים בחיפה - ארכיון

עדכון  לשעה 20:00 

“ההורים הודיעו כי הם משהים את העיצומים לשבועיים על מנת לאפשר למנהלת בית הספר למצוא פתרון לבעיה.”

 

בכיתה באחד מבתי הספר היסודיים בעיר לא יתקיימו מחר לימודים, כי ההורים החליטו שאחד התלמידים פוגע בילדים בכיתה ולא ניתן להמשיך את הלימודים בצורה כזו. לפני כשבועיים אותו ילד הכריח כמה ילדים לצפות בתכנים פורנוגרפיים במחשב הכיתתי. ממשרד החינוך במחוז נמסר בתגובה כי הלימודים בבית הספר יתקיימו מחר כסדרם.


ההורים באחת מהכיתות בבית ספר יסודי בחיפה (השם שמור במערכת) משביתים החל מיום ראשון את הלימודים, בטענה שבית הספר נכשל בהגנה על ילדיהם. ההורים מסרו לחי פה כי להשבתה אין כרגע תאריך סיום. לטענת הורים, אחד הילדים בכיתה מכה מדי יום ילדים בכיתה ועל אף שהנהלת בית הספר עושה כל שביכולתה על מנת למגר את התופעה, הילדים חוששים ללכת לבית הספר.

מתברר שהפיירוול (חומת האש המגינה על רשת המחשבים) של בית הספר לא מצליח לחסום תכנים פורנוגרפיים במחשבי הכיתות

לפני כשבועיים אותו ילד אילץ מספר מילדי הכיתה להיחשף לפורנוגרפיה קשה במחשב הכיתתי. הילדים חזרו מזועזעים ממה שראו בכיתה וההורים נזעקו לבית הספר ומצאו כי רשת האינטרנט בבית הספר אינה חוסמת תכנים  פורנוגרפיים.  הנהלת בית הספר הגיבה מייד וכיון שלא ניתן לחסום את המחשבים לתכנים פורנוגרפיים (אין הגדרה טובה בפיירוול של בית הספר)  מאז אותו אירוע אין אינטרנט בבית הספר.

“ממחר הילדים יישארו בבית”, אמר אחד האבות בכיתה, “ואני מאוד מקווה שנצליח בפרק זמן סביר לגרום לכל האחראים למצוא פיתרון עבור הילדים שלנו. אנחנו מאוד מצטערים עבור מי שפועל באלימות, ולרגע אנחנו חלילה לא מפנים כלפיו אצבע מאשימה. הבעיה היא שלא ניתן לקיים לימודים בכיתה והילדים שלנו לא מרגישים בטוחים, וזה מצב שלא ניתן להמשיך אותו. התרענו שוב ושוב, ואנחנו מודעים לכך שמנהלת בית הספר עושה כל מה שביכולתה על מנת לשפר את המצב, אבל המצב מאוד בעייתי”.

לטענת האב לפני כשבועיים בנו חזר מבית הספר וסיפר שילד מכיתתו הכריח אותו ועוד חברים לראות סרט פורנוגרפי במחשב הכיתה.

“התקבלה החלטה שאותו ילד לא יוכל להיות לבד אלא רק עם סייעת. למרות זאת לפני כשבועיים אחרי שיעור אותו ילד הכריח כמה ילדים, וביניהם הבן שלי, לראות תכנית עם תכנים פורנוגרפיים. הבן שלי חזר מזועזע הביתה. אני חייב להודות שלא האמנתי, כשהוא אמר לי שהוא ראה את הסרט במחשב הכיתתי, אבל אחרי בירור התברר שאם בוחרים מילות חיפוש מתאימות אפשר להגיע לסרטים שאף הורה לא היה שהילד שלו ייחשף אליהם בגיל כזה. בשלב הנוכחי בית הספר לא יודע איך לחסום את הצפייה בתכנים האלה, ולכן מאז אין אינטרנט במחשבים”.

ההורים מתנהלים כבר מעל שבוע מול הנהלת בית הספר:

לטענת ההורה, ההחלטה להשבית את הלימודים התקבלה בגלל שהילדים בכיתה מרגישים מאויימים מהאלימות המופנית כלפיהם וכלפי צוות ההוראה בבית הספר.

במכתב שכתבו ההורים למנהלת בית הספר נכתב:

“בחודשים האחרונים עמדנו איתך בקשר רציף בנוגע למצב מצער בו אחד התלמידים משליט בכיתה טרור ופחד, הן כלפי התלמידים והן כלפי המורים, באופן שהולך והופך חמור יותר עם הזמן. בין האירועים הרבים שהתרחשו- זריקת כיסאות חוזרת, אלימות פיזית ומילולית קשה ורציפה כלפי תלמידים (בנים ובנות) וכלפי מורים (קללות, צביטות, זריקה של חפצים), איומים פומביים באובדנות ולפני כשבוע אף חשיפה של חלק מהילדים לתכנים פורנוגרפיים קשים וחמורים בכיתה במחשבי בית הספר….

אנו מודעים לניסיונותיכם לפעול למען טובת הילד וטובת ילדי הכיתה בהליך פורמלי ומסודר, אך נראה כי ההגנה אותה אתם מנסים להעניק לילדינו בתקופה זו אינה עומדת במבחן המציאות. הרעיון להצמיד לו ש”ש בחלק מימות השבוע כשל, ואתמול סייעת שהוצמדה לו ספגה ממנו קללות והשפלות לאורך כל היום כאשר בסופו הוא אף פגע פיזית במורה לאנגלית בנוכחותה של אותה הסייעת”.

הנהלת בית הספר פועלת, אך צעדיה מוגבלים:

מנהלת בית הספר השיבה על המכתב ותיארה את מאמציה הרבים לסייע הן לילד והן לשאר ילדי הכיתה. היא הדגישה במכתבה כי דלתה תמיד פתוחה בפני ההורים והילדים והיא תשמח לשוחח פנים אל פנים כמו שעשתה עד למכתב עם כל אחד מהם. (המכתב שמור במערכת).

תגובת משרד החינוך לפניית חיי פה:

ממשרד החינוך במחוז נמסר כי יום הלימודים יתקיים כסדרו.

 

הגיבו כאן לכתבה