19 חשודים אחד מהם מחיפה נעצרו בחשד לצייד וסחר לא חוקי ואכזרי של חיות בר

צייד לא חוקי (צילום - דוברות משטרת ישראל)
תאטרון חיפה – רחב

19 חשודים ביניהם אחד תושב חיפה נעצרו לפנות בוקר (ב’) בחשד לצייד וסחר לא חוקי ואכזרי  בהיקף חסר תקדים של חיות בר במסגרת מבצע משותף של משטרת ישראל ורשות הטבע והגנים. זאת  בתום חקירה משולבת של שני הגופים במסגרתה נאספו ראיות כנגד עברייני הצייד והסחר הלא חוקי של חיות בר ברחבי הצפון. המבצע הרחב של המעצרים יצא לפועל בהשתתפות למעלה מ-200 בלשים, חוקרים, לוחמי יס”מ,לוחמי משמר הגבול,כלבנים ופקחי רשות הטבע והגנים.

צבאים, דורבנים וציפורי שיר מוגנות נפלו קורבן לצייד אכזרי

במסגרת החקירה המאומצת של המשטרה ורשות הטבע והגנים עלה חשד למעורבות של חשודים רבים בביצוע צייד לא חוקי של חיות בר בהן צבאים, דורבנים וציפורי שיר מוגנות במקביל לסחר בבשר חיות הבר בהיקף נרחב. זאת בנוסף לחשד לביצוע עבירות פליליות נוספות.  עם החלת שלב החקירה הגלויה היום בבוקר, החלו הצוותים הרבים בביצוע מעצר החשודים ביישובים: חורפייש, ירכא, גוש חלב, עכברה, ריחאנייה וחיפה.

עד כה נעצרו 19 חשודים ובמהלך החיפושים נתפסו ממצאים רבים ביניהם: תחמושת רבה הכוללת כדורי צייד, תחמושת לאקדח, מחסניות, חגורות כדורי צייד, סכינים מגואלות בדם, רוגטקות, מלכודות רגל, 6 דורבנים, 6 חוגלות, כלבי צייד, בשר חיות בר ועוד. כלל העצורים הובאו לחקירה ובהמשך לדיונים בבקשה להארכת מעצרם בבית משפט שלום נצרת. על פי הערכת המשטרה ורשות הטבע והגנים ככל שיתקדמו החקירות כך ייחשפו עוד מעורבים בעבירות ויתבצעו מעצרים נוספים.

 פקחי רשות הטבע והגנים מזועזעים מתדירות התופעה ומהשיטתיות בה נקטו החשודים

מניתוח חומרי החקירה עולה תמונה קשה מאוד ומזעזעת לפיה מתקיים בצפון הארץ צייד לא חוקי מאסיבי וסחר בבשר חיות הבר בהיקף נרחב עם מספר רב של מעורבים. פקחי רשות הטבע והגנים המורגלים בחקירות ציד לא חוקי ובמראות קשים של תוצאות הצייד, הזדעזעו אף הם מתדירות התופעה ומהשיטתיות בה נקטו החשודים שנעצרו היום.

לדברי שאול גולדשטיין, מנכ”ל רשות הטבע והגנים:

“שיתוף הפעולה של רשות הטבע והגנים עם משטרת ישראל בחקירות ובאכיפת צייד לא חוקי הוא פורה, חשוב וקריטי על מנת לתפוס את העבריינים בתחום, למצות את ההליך הפלילי מולם ולהעמידם לדין תוך השתת העונשים הקבועים בחוק. רשות הטבע והגנים משקיעה משאבים רבים באכיפת הצייד הלא חוקי, כאשר לאחרונה החלנו בהקמת יחידת מודיעין חדשה בשיתוף משטרת ישראל כדי לייעל את כל מערך האכיפה בנושא זה ובכלל. כל זאת במקביל לקידום חקיקה שתחמיר את רף הענישה לטובת יצירת הרתעה משמעותית עוד יותר בין היתר באמצעות עונשי מאסר כבדים. יש לנו מטרה חשובה לשמור על הטבע וחיות הבר ואנו נעשה הכל כדי להצליח בכך למעננו ולמען הדורות הבאים”.

קניון שער הצפון – מתחלף – רחב

 

בשר צייד לא חוקי (צילום- דוברות משטרת ישראל)
ציוד לצייד (צילום – דוברות משטרת ישראל)
ציוד לצייד (צילום – דוברות משטרת ישראל)
ציוד לצייד (צילום – דוברות משטרת ישראל)
בשר צייד לא חוקי (צילום- דוברות משטרת ישראל)

 

יד עזר לחבר – רחב
תגובות
בטעינה...