4 תושבי הצפון נעצרו בחשד לעבירות הלבנת הון, זיוף ומרמה בהיקף של עשרות מיליוני ש”ח

אילוסטרציה- צילום המשטרה

משטרת ישראל עצרה הבוקר (ב’) בתום חקירה סמויה בת שנתיים שניהלה יחד עם יחידת חקירות מכס ומע”מ-חיפה ברשות המיסים, ארבעה תושבי הצפון ועכבה לחקירה עשרה נוספים, בחשד לעבירות הלבנת הון, זיוף ומרמה בהיקף של עשרות מיליוני שקלים. זאת במסגרת מלחמתה של משטרת ישראל בפיגועים הכלכליים אשר מסבים נזק רב לכלכלת ישראל, כמו גם לקופת המדינה.

עפ”י החשד, הארבעה נהגו לאורך שנים לייבא ארצה אלכוהול ממספר מדינות באירופה בהיקף של עשרות מיליוני שקלים, תוך זיוף תעודות הרכש והמשלוח, באופן המציג לרשויות המס בארץ קבלות פיקטיביות של סכומי תשלום נמוכים מהמקור ובהתאמה –שילמו פחות מסי ייבוא, מכס ומע”מ ובשיטה זו שלשלו לכיסם במרמה מיליוני שקלים.

כאמור, הבוקר הפכה החקירה לגלויה עם מעצרם של ארבעת החשודים המרכזיים ועיכוב חשודים נוספים, ביניהם מנהלי חשבונות וכיו’ וכן ערכו בלשי ימ”ר חוף יחד עם חוקרי יחידת מכס ומע”מ חיפה ברשות המיסים, חיפוש בבתיהם ובמשרדים/בתי עסק שבבעלות החשודים, על מנת לתפוס מסמכים, מחשבים והתקני אחסון, המכילים מידע שיכול לקשור אותם לעבירות המיוחסות.

להדגיש, כי מדובר בחקירה המשותפת למשטרת ישראל ויחידת חקירות מכס ומע”מ ברשות המיסים, אשר שילבה יכולות מקצועיות במישור החקירתי והמודיעיני, לצד הפעלת סמכויות אכיפה של שני הגופים, במטרה למצות  את הדין עם המעורבים במלוא החומרה ותוך פגיעה קריטית ב”צינור החמצן הכלכלי” של המעורבים למניעת עבירות נוספות, לרבות חילוט כסף, חשבונות בנק ורכבי יוקרה שבבעלותם.

החקירה בראשיתה וצפויים מעצרים נוספים וככל שיעלה צורך חקירתי, יובאו המעורבים לדיון בבימ”ש השלום חיפה בשעות הצהרים, בבקשה להאריך את מעצרם.

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.