רוכבי אופניים בחיפה מבקשים הקצאת שעות במתקן הסקייטפארק בפארק הכט

אקסטרים בשקיעה. צילום:רן ויינשטוק.

הסקייטפארק  הממוקם בטיילת הכט, נפתח ב4 ביולי 2016, ומאז הוא זוכה להצלחה אדירה. מדי ערב ניתן לראות נוכחות מוגברת של ילדים ובני נוער, המחליקים על סקייטבורדים.  המתחם, ששטחו 1600 מ"ר, כולל רמפות גבוהות, מסלולים מקצועיים, תיבות ומשטחים המדמים רחובות אמיתיים, הממצבים אותו כאחד הפארקים האטרקטיביים בעולם.

רוכבי האופניים, המעוניינים גם הם לרכב ולבצע פעלולי רכיבה במתקן זה, פנו לעיריית חיפה בבקשה להקצות להם שעות רכיבה נפרדות, כלומר לחלק את שעות הפעילות בין מחליקי הסקייטבורד לרוכבים.


טל ניסים, בן 25, סטודנט להנדסת מכונות בטכניון ופעיל בתחום פעלולי אופניים, סיפר לחי פה אודות השתלשלות האירועים שעבר מול עיריית חיפה, לאחר שפנה לגורמים הרלוונטיים מספר פעמים ורק לאחר זמן רב נענה בתשובה שלילית:

"כשהסקייט פארק נפתח לפני שנה וחצי, רכבנו בפארק לפני הפתיחה הרשמית ונהנינו מאוד מהשימוש בו. ואז, אחרי הפתיחה הרשמית, הציבה עיריית חיפה שלט שאוסר עלינו ועל קורקינטים להיכנס למתחם הפארק. כמה ימים לאחר מכן, החליפו את הגדר (שהייתה בגובה מטר, לגדר גבוהה) והציבו שומר שידאג כי לפארק ייכנסו מחליקי סקייטבורד בלבד. כך, אנחנו, רוכבי האופניים, נשארנו בחוץ, ללא מתקן המאפשר לנו רכיבת פעלולים בעיר חיפה".

טל, פנה מספר פעמים למחלקת פניות הציבור ומחלקת הספורט בעירייה, אך נענה בשלילה, תוך הסבר מפורש כי הפארק נבנה עבור מחליקי הסקייטבורד וכי אין כוונה לחלוקת שעות עם רוכבי האופניים. לחי פה נודע כי בערים אחרים בישראל (הוד השרון ומודיעין), דווקא מקצים מספר שעות לרוכבי האופניים.

רכבי האפניים בפארק לפני שנאסרה כניסתם. צילום: עדי שיפר.

 

טל הציע לעיריית חיפה מספר אפשרויות  לגבי שילוב של האופניים במתחם, אך נדחה על הסף:

 "פתרון אפשרי אחד שאנחנו מציעים, הוא הקצאת שעות נפרדות לאופניים. המודל הזה מתפקד כבר מספר שנים בסקייטפארק הוד השרון, בימים קבועים (רביעי חמישי ושבת, מ-20:00 בערב ועד סגירת הפארק) בשעות אלה הפארק פתוח לרוכבי אופניים בלבד.

פתרון אפשרי נוסף, שנפוץ בחו"ל, מאפשר לרוכבי אופניים להיכנס לפארק בהחלטת השמירה כתלות בעומס הפארק. בדרך כלל בערבים, כאשר רוב הילדים וההורים עזבו, ניתן לאפשר זאת.

עיריית חיפה הקימה בשנה שעברה את הפאמפטרק, אך הפארק הזה הוא פתרון לא מספק לסגנון הרכיבה שלנו (BMX רכיבת פעלולים,רכיבת סטריט, אופני קפיצות.)


 

| תגובת עיריית חיפה לחי פה:

" לא רק שהעירייה דואגת לרוכבי האופניים, היא גם הקימה עבורם את הפאמפטרק המציע חווית רכיבה אולטימיטיבית לכל הגילאים והרמות. הרכיבה על אופניים במסלול הסקייטפארק מסוכנת ועל כן אסורה. במרבית הסקייטפארקים לא מאפשרים רכיבה על אופניים משום הסכנה וחוסר יכולת לשלוט. עיריית חיפה היא אחת הבודדות בישראל שהקימו מתחם אקסטרים נפרד לאופניים".

 

צילום: טל ניסים.
הגיבו כאן לכתבה