מיקי רוזנטל לחיפאים: החליפו את ראש העיר שבוגד בכם. וידאו

בכנס בחירות שהתקיים אתמול בחיפה, בהנחיית ד”ר עינת קאליש רותם ורונית פיסו, קרא מיקי רוזנטל, מועמד מפלגת העבודה להחליף את עיריית חיפה בראשות יונה יהב.


רוזנטל התייחס לקשר בין הון ושלטון כפי שהוא מתקיים היום בין עיריית חיפה לבעלי ההון.
רוזנטל הצביע על הקשר הון – שלטון – יונה יהב – פתרון (או אי פתרון) בעיותיה של חיפה: זיהום, חומרים מסוכנים תכנון אורבני לקוי והניתוק מהים.
עוד אמר רוזנטל כי אין לחיפאים סיכוי מול האינטרסנטים החזקים שיש להם הרבה מאד חברים בשלטון, כל עוד הליכוד בממשלה וכל עוד יהב בראשות העיר.
מיקי רוזנטל: “בשביל לפתור את הבעיות של חיפה צריך לזרוק את ראש העיר”
באמירה זו מתניע רוזנטל (הנמצא המקום ריאלי לכנסת מטעם מפלגת העבודה) את שנת הבחירות לראשויות המקומיות.

מסקרן לראות כיצד תתנהל מפלגת העבודה בזירה החיפאי, היות שבקדנציה האחרונה מפלגת העבודה דווקא מזוהה עם הקואליציה העירונית: ישראל סביון, מזכיר מפלגת העבודה מחוז צפון הוא סגן ראש העיר. רק להמחיש את גודל הניתוק בין אמירותיו של רוזנטל לבין עמדת מפלגת העבודה בחיפה, אפשר להיזכר בדוגמה מייצגת בה סביון הצביע בעד הצבת מחסן מכולות על פארק הקישון.
אם כך, אולי נראה גם ניסיון לשינוי הלכי הרוח בזירה המקומית גם מכיוון מפלגת העבודה.

 

הנה וידאו של הדברים שנשא רוזנטל בכנס. לא ערוך. לא נגענו


 

עינת קאליש רותם – התנועה להחזרת העיר לתושבי חיפה

עינת קליש רותם (צילום – ירון כרמי)

עינת קאליש רותם בכנס בחירות 15/01/2013. תמונה להורדהרונית פיסו, מנכ”לית התנועה לבריאות הציבור בכנס בחירות 15/01/2013

רונית פיסו (צילום: ירון כרמי)

רונית פיסו, מנכ”לית התנועה לבריאות הציבור בכנס בחירות 15/01/2013. תמונה להורדה

5 תגובות
 1. orna53 אמר/ה

  ראש העיר הנוכחי מר יונה יהב, עושה את עבודתו נאמנה. מאז אבא חושי לא היה ראש עיר כה מוצלח כמו יהב. אז שמיקי רוזנטל יפסיק להתחסד, ויוציא את הלשון שלו מישבנה של שלי יחימוביץ וכל מפלגת העבודה כולה. כנראה שהרעיון להפוך לח"כ (דבר שיפתור אותו כלכלית לתקופה ארוכה) כל כך קוסם לו, שהוא מוכן להשמיץ בפומבי את ראש העיר שלנו . מומלץ למיקי לעשות בדק בית רציני וראות את הישגיו של יונה יהב בתחומי העיר שלנו.

 2. irir אמר/ה

  במקום להלל את ראש העיר שלך , אולי תציגי כאן את מה שאת קוראת השיגי יונה יהב, ואת כשלונותיו.

 3. abmm אמר/ה

  הבדיחות הנפוצות בארץ על העיר חיפה מלבד זו המוכרת:"עיר שהולכת לישון בשעה 20.00 " ממשיכות להזכיר את המציאות העגומה שמתמצה במשפט הבא:לעיר חיפה אין עירייה אלא עירייה שיש לה עיר. גרתי בעיר 32 שנים עד שנטשתי מרוב יאוש. מסימני ההיכר של חיפה:
  1.הזנחה פושעת של שנים. תשתיות הרוסות.רחובות חפורים ללא סוף.אין זכר לניקיון שהיה גאוותה לפני שנים ומושא לטיולי בתי ספר מכל רחבי הארץ.
  2.עירייה שמתעללת באזרחיה בכל נושאי השירותים.עובדים חסרי כישורים תופסים עמדות מפתח בזכות קרבה משפחתית וקשרים.
  3.בגלל בריחת הקבלנים הגדולים ושאר בעלי המקצוע הטובים למרכז .הסיכוי ליפול על בעל מקצוע או שיפוצניק אמין שלא ירמה הוא קלוש.
  4.הועדה המחוזית החזקה והמאוד הומוגנית שכיהנה במשך כמה עשורים מנעה הקמת פרויקטים גדולים בעיר כשחבריה לוחשים באוזני היזם:"תעש לנו טובה. לך תקים זאת בתל-אביב. אנחנו רוצים לישון כאן בשקט בפנסיה" זאת סיפר לי נציג העירייה בוועדה המחוזית שנכח בישיבותיה כמה עשורים.
  5.עיר עם הגירה שלילית כחיפה היא עיר בלי עתיד.
  6.עיר שככל שתתרחק מחוף הים שלה מחיר הנדלן עולה.היכן עוד יתכן כדבר הזה?
  7.עיר עם שפע של מקומות חניה במרכז הדר באמצע היום עם תנועה דלילה.באם חנית ללא תו חניה למספר דקות.אין סיכוי שפקח לא יצוד אותך.יהב צריך ללמוד מראש עירית נתניה שמזה שנים הנהיגה חניה חופשית בכל העיר בימים:חמישי. שישי.וכמובן שבת. במטרה להגביר את פעילות המסחר המאפשרת לבעלי העסקים לשלם ארנונה גבוהה ללא טרוניות ובקלות.
  8.אף ראש עיר מזה שנים לא מצליח להעביר בנית כביש כניסה נוף לכרמל מכיוון כביש החוף ויהב הוא האחרון שיצליח במסימה הזו אם בכלל.
  ועוד הרשימה ארוכה ואין טעם להמשיך

 4. נאוה שביט אמר/ה

  צריך לשאול את יונה יהב בנושא של קריטריונים המנחים אותו.

  ואני כתושבת חיפה איני רואה קריטריון הגיוניים בהתנהלות העירייה..כי הגיוני נכון לעכשיו זה למתן במעט את הדחפורים ולעשות יותר לרווחת התושבים.

  וגם איני רואה קריטריונים תכנוניים כי אם היו כמקובל תכנונים אז לא היו בונים וחופרים..בונים וחופרים עד היום הזה.. :lol: :lol: :lol: ומפסידים כספים רבים.

  ומה עם הקריטריון של השקעה בנופיה הטבעיים והקסומים של העיר חיפה וטיפוח השכונות במבואותיה הדרומיים של העיר.

  האמת שלא ראיתי אפילו קריטריונים בונים במושג החברתי כי במקום להשקיע בתשתיות ובחינוך הילדים בשכונות , יהב מעדיף לבנות חומה ברמת הנשיא
  "חומת הבושה " יהב היונה המדבר על שלום בין יהודים ולבין הערבים,
  הוא בונה חומת הפרדה שתפריד בין התושבים היהודים בישראל…

  ומה עם קריטריון לחיסכון? זה אומר לקיים מכרזים במטרה לבחור את הצעה הטובה ביותר מבחינת אנשי המקצוע ומבחינה כספית …

  וזה ממש ממש בקצרצר… חג שמח לכולם.

  בברכה נאוה שביט כהן

 5. אנרכחיפאי אמר/ה

  עם כל הכבוד לפעילותו של רוזנטל כעיתונאי, רוזנטל הפוליטיקאי יושב במפלגת העבודה. את מפלגת העבודה אנחנו מכירים היטב בחיפה. זו המפלגה שמריצה את מר גרנד קניון, ישראל סביון, לראשות העיר. אז כאשר רוזנטל מדבר על קשרי חברות אישית בין פוליטיקאים לגורמי הון אינטרסנטים – שיקשוט את עצמו, או ליתר דיוק את ביתו הפוליטי, לפני שיקשוט אחרים.

  אכן, יש מקום להחליף את יהב, אבל בודאי לא להחליף את יהב בסביון, או במצנע (זוכרים? גם ממפלגת העבודה), ובטח לא ברמי לוי הליצן או בבורובסקי השוטר שרוצה לצלם אותנו ברחובות וליצור "אזור סחר חופשי".
  אפילו חילופי אישים לטובת מישהי שאפשר להעריך יותר, כמו ד"ר קליש רותם – ספק אם תוביל לכשעצמה לשינוי משמעותי. התושבים היום לא שולטים בעיריה, לא ישירות, לא דרך המועצה ולא דרך ראש העיר… ראוי לשנות את מבנה העיריה, את המנדט הפוליטי והכלכלי שלה ואת אופן התנהלותה.

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.