משפחה חיפאית: בבוקר משפחה נורמטיבית, בערב מכונת מלחמה

משפחת פרידמן

יצא לך לשמוע על משפחת הקראטה (אמא, אבא + 4 ילדים) ?

 

משפחת פרידמן

בשנים האחרונות יותר ויותר אנשים החלו להיות מודעים לאורח חיים בריא, בין אם מדובר בתזונה נכונה ובין אם מדובר בפעילות גופנית. משפחת פרידמן לקחה את זה צעד קדימה ובחרה בענף הקראטה כספורט משפחתי שהמשפחה עוסקת בו יום וליל – מתאמנים ומאמנים יחד, יוצאים לסדנאות, תחרויות ואפילו מנהלים מכון קראטה משפחתי. משפחות המבצעות פעילות ספורטיבית משותפת, מעבר ליתרונות הבריאותיים שכל אחד מבני המשפחה מפיק מכך, מסייעת לליכוד המשפחה ולחיזוק הקשרים האינטימיים בה.

משפחת פרידמן מחיפה נראית מבחוץ משפחה נורמטיבית לחלוטין: אבא עודד (58) מהנדס בחברת בחשמל, אמא עדנה (53) עוסקת בתחום הנדל"ן. לזוג ארבעה ילדים – גל (27) שסיים לא מזמן תואר שני במנהל עסקים, רותם (23) שהשתחררה לא מזמן מתפקיד קצונה בצה"ל, רועי (18) שעומד בפני גיוס ואורי (14) שנמצא כעת בחטיבת הביניים. אך כשהערב יורד, הם פושטים את מדי היום יום והופכים למכונת לחימה משומנת היטב עם קבלות: אב המשפחה, עודד, הוא אלוף הארץ לשעבר והבן הגדול, גל, הוא אלוף ישראל כבר שש שנים ברציפות. ואם כל זה לא הספיק, אז למשפחה אפילו יש סמל אישי משל עצמה בשם "נמרי הקראטה" המורכב מנמר כלוא בתוך מעגל המסמל איפוק, זריזות וכוח, מאחר ובשעת הצורך הוא פורץ וכובש את המטרה העומדת בפניו.

בשעה שמשפחות אחרות מבלות מול הטלוויזיה, משפחת פרידמן מבלה במכון הקראטה "דוג'ו" המשפחתי.

"כל הילדים גדלו על המזרנים בדוג'ו (מכון קרטה) מיום היוולדם – קיץ, חורף, סתיו ואביב. פעילות הקרטה והגנה עצמית היא מכנה משותף לכולם ומהווה דרך חיים, צורת מחשבה, הלך רוח, תפיסה, אמונה וכמובן אימונים סביב השעון"

אומר עודד ומוסיף

"במהלך השנה אנחנו מקיימים עשרות פעילויות שונות. אימוני זריחה, אמוני שקיעה, אימונים בים, אימונים בטבע ומחנות אימונים וסמינרים בחו"ל".

אחת הפעילויות שעודד פיתח במכון הקרטה שלו היא שבוע אימונים מרוכז אשר מתחיל כל בוקר ב- 5:30. עשרות מתאמנים מגיל 5 ועד 80 נפגשים במכון, מתאמנים, מזיעים, מתקלחים ומתחילים את יומם בגן, בית ספר או עבודה. בשבוע זה מי שעומד בעשרה אימונים לפחות זוכה בתואר המכובד "נמר הקנגקו".

משפחת פרידמן

כמות "הדאנים" (איכות החגורות השחורות) שיש במשפחת פרידמן לבדה כיום עומדת על עשרים ואחת. המשפחה מתגאה שזו כמות הדאנים הגבוהה ביותר בישראל למשפחה אחת וסבורים כי ייתכן והם מחזיקים בכמות הדאנים הגדולה ביותר בעולם למשפחה אחת: עודד: דאן 8 (מהבכירים בעולם), עדנה: דאן 2, גל: דאן 4, רותם: דאן 3, רועי: דאן 3, ואורי: דאן 1. למעט הבן הצעיר, כל חברי משפחת פרידמן הם בוגרי קורסי מדריכים ומאמנים בוינגייט.

כל ארבעת ילדים משפחת פרידמן עטורי מדליות וגביעים מתחרויות בארץ ובעולם: גל אלוף הארץ בקרטה, מדליית ארד באליפות העולם קרבות דרום אפריקה 2016, מדליית זהב באליפות אירופה מוסקבה 2014, מדליית ארד במכבייה 2017 ואלוף ארגון הסטודנטים הארצי. רותם אלופת הארץ מספר שנים ברציפות ומקום ראשון באליפות אירופה. רועי אלוף הארץ לנוער ומקום ראשון באליפות אירופה. אורי אלוף הארץ ואלוף אירופה, זכה במדליית ארד באליפות העולם קייפטאון דרום אפריקה 2016.

"הערכים שמובילים להצטיינות בספורט ובפרט בקארטה הם הערכים שמובלים את אותם ילדים להצטיינות בכל תחומי חייהם"

אומרת עדנה והוסיפה

"אותו מוח אשר מצטיין בספורט מוביל אותנו לניהול זמן נכון, הצטיינות, שאפתנות וערכיות".


יש לכם משפחה מיוחדת בעיר חיפה? רוצים לספר לנו עליה?

התקשרו או העבירו את הסיפור שלכם ואנחנו נספר לכולם.

נגה כרמי 052-2410689

בוואטסאפ של חי פה , בטלפון 050-8289000

או בדואר אלקטרוני: haipo.info@gmail.com

 

תגובה
  1. שלומית אמר/ה

    תותחים!

לא ניתן להגיב