גולש קייטסרפינג חולץ מלב ים במפרץ חיפה, על ידי השיטור הימי ברוח מזרחית ערה

גלישת קייטסרפינג ברוח מזרחית המפרץ חיפה (ארכיון) (צילום - ארז שור)

הצלה מלב ים:

הרוח המזרחית שנשבה היום במפרץ חיפה, סחפה גולש קייטסרפינג מחופי קריית חיים והוא נזקק לחילוץ על ידי השוטרים הנהדרים של השיטור הימי, אשר הגיעו ושלפו אותו מהמים בעת מצוקה.

הגולש, תייר מרוסיה, נכנס לגלוש ברוח Off-Shore, כלומר רוח שנושבת מהחוף ללב ים. הרוח המזרחית הנושבת בחופי הקריות מתאפיינת במשבים ערים שלאחריהם נפילה של הרוח (חורים ברוח), מה שהופך את הגלישה למסוכנת ביותר באזור זה.

גיל הורביץ, מנהל המרכז הימי בקריית ים, מזהיר את הגולשים מפני לקיחת סיכונים מיותרים בימים שכאלה ואמר הערב לחי פה:

גילי הורביץ – מנהל מועדון הגלישה בקריית ים. צילום – ירון כרמי

מדובר בתייר רוסי, אשר הגיע עם חבר מהארץ, גם אנחנו וגם החבר שלו ניסינו לשכנע אותו לא להיכנס למים בתנאי הגלישה המסוכנים שהיו הבוקר. התייר התעקש ויצא בכל זאת למים, מחוף קרית ים, ניסינו בכוח למנוע ממנו להיכנס, הוא התעקש, אחרי חצי שעה של גלישה נפל לו הקייט ונגמר הסיפור, הוא היה במרחק 100 מטר מהחוף ולא 2.5 ק"מ אבל לא הצליח לחזור בשחיה לחוף, נגד הרוח המזרחית.

הוא היה קרוב לחוף כל הזמן, הוא חשב שאם הוא יהיה קרוב הוא יצליח לחזור לחוף, אבל גם אם המרחק רק 100 מטר מהחוף עדיין אי אפשר לשחות נגד הרוח.

בהתחלה הוא לא הסכים לעלות לסירת המשטרה ורק אחרי חצי שעה של ניסיון לשחות נגד הרוח, ללא הצלחה, הוא נשבר ועלה על הסירה, כל זה היה בסך הכל במרחק 100 מטר מהחוף אבל לא היה לו סיכוי לשחות נגד הרוח שהייתה באותו הזמן במפרץ חיפה.

"כשהרוח אוף שור ( מזרחית) גם אם אתה אלוף העולם בגלישה במקרה של תקלה בציוד, לא תצליח לחזור לחוף ללא סירת חילוץ…"  הוסיף הורביץ.

 

ממשטרת ישראל נמסר לחי פה:

שוטרי יחידת השיטור הימי נענו בשעות הצהריים לקריאת חילוץ שהגיעה למוקד המשטרה אודות גולש קייטסרפינג שנסחף מערבית לחופי קרית חיים ועקב המאבק ברוחות החזקות תשו כוחותיו ולא יכל לשוב על עקבותיו.

צוות שוטרי השיטור הימי איתרו את הגולש , תייר מברה"מ לשעבר באמצע שנות השלושים לחייו העלו אותו על ספינתם ושבו עמו לבסיסם בשלום.

גלשן קייטסרפינג של הגולש שחולץ במפרץ חיפה (צילום: משטרת ישראל)

לא ניתן להגיב