דוד עציוני מתמודד על ראשות העיר חיפה – דיווח ממסיבת העיתונאים

במסיבת העיתונאים שנערכה הבוקר, 26/12/2017, נאמר דבר אחד בלבד: עציוני יהיה ראש העיר באחד לנובמבר 2018. מי יתמודד איתו? מה המצע שלו? מי יממן את הקמפיין שלו? האם בסוף יחבור לראש העיר המכהן יונה יהב או יתמודד עד הסוף? השאלות האלה נותרו ללא מענה.

אמיתי – אופרה – רחב

בתום מספר חודשים של שמועות, ציפייה ותהייה, הודיע היום עו”ד דוד עציוני, 34, כי הוא מתמודד על ראשות העיר באוקטובר 2018 ברשימה עצמאית. עציוני היה עד לפני מספר שבועות יועצו של שר האוצר משה כחלון, והוא סיים את תפקידו בגלל כוונתו להתמודד על ראשות העיר.

 

| צפו בתקציר וידאו ממסיבת העיתונאים

| רשימה עלומה:

במסיבת העיתונאים אמר עציוני כי הוא עדיין לא יכול לחשוף את מי שמתמודד יחד איתו, אבל בקרוב הוא עתיד לחשוף את הרשימה למועצת העיר. כתשובה לשאלה של אחד העיתונאים הוא ענה שברשימה יהיו גם מועמדים עם הרבה ניסיון. עיתונאי נוסף ניסה לקבל תשובה לשאלה האם עציוני באמת מתכוון לרוץ עד הסוף או שהוא יחבור לראש העיר המכהן יונה יהב לקראת בסוף. עציוני הסכים לומר רק שנכון לעכשיו הוא לא מתכוון להיות מספר 2 של יהב. מנהל הקמפיין אבנר מכטינגר שאל אותו בחיוך האם הוא יסכים לקחת את יהב כמספר 2 שלו, כשיהיה ראש העיר, אבל גם פה, עציוני לא רצה להבטיח.

 

מירית הנדסה – נותרו 2 דירות

| נוכחות מרשימה של כתבים:

למסיבת העיתונאים הגיעו כמעט כל הכתבים המסקרים את חיפה עבור גופי התקשורת המקומית והארצית, וכולם רצו לדעת למה כדאי לתושב העיר חיפה, שיגיע לקלפי באוקטובר 2018, לשלשל לתיבה פתק של עציוני, אבל עציוני לא סיפק תשובה ברורה לשאלה זו, למרות התעקשות הכתבים. דוד עציוני כן אמר שהוא מתכוון להציג בהמשך הקמפיין מצע מפורט, אבל לא היום.  בנוגע לשאלות הכתבים על המפעלים המזהמים, אמר עציוני כי הוא מתכוון קודם כל לכך שהם יעברו להשתמש בגז טבעי, וגם הם מעוניינים בכך. לאחר מכן צריך למצוא פתרון ארוך טווח, אבל לא לשכוח, שמדובר פה גם בפרנסה של אנשים, הוסיף עציוני, בנוגע למפעלים המזהמים.

כתבים במסיבת העיתונאים של דוד עציוני (צילום – מיכל ירון)

| קריית חיים:

לגבי קריית חיים ותלונות התושבים על הזנחה לעומת שכונות אחרות בעיר, אמר עציוני שמוקדם להגיד, אבל הוא מבין את התחושות של תושבי הקריה מההבדל בין מה שקורה אצלם ומה שקורה באזורים אחרים בעיר.

היו עוד כמה שאלות מסקרנות, וכולן נותרו ללא מענה, למרות התעקשות העיתונאים להעמיק במצע של המועמד העומד לפניהם.  אחד העיתונאים שאל את עציוני במי יתמוך עכשיו שר האוצר משה כחלון. עציוני אמר שב-3 השנים האחרונות הוא היה היועץ הכי קרוב אליו, אבל עדיין צריך לשאול את כחלון במי הוא תומך. “כחלון הוא המנטור שלי”, אמר עציוני, “אבל אני לא יכול לתת תשובות בשמו”.

| מי הן “המשפחות” המממנות:

שאלה מסקרנת נוספת היא מה שמניע כל דבר בעולם: מאיפה הכסף? שאלה זו הדהדה בחלל האולם במהלך הכנס, מכיוון שבחיפה נתלו שלטי ענק של עציוני, שמישהו ממן. כשנשאל האם “המשפחות שאכפת להן מהעיר”, כמו שנכתב בתחתית השלטים, הן שמימנו את השלטים וגם את האירוע לעיתונאים, השיב עציוני, שעד עכשיו הוא מימן מכיסו את מסע הבחירות. אם עציוני מימן את השלטים מכיסו, אז מדוע נכתב בהם “משפחות שאכפת להן”, תהו העיתונאים…

קמפיין חוצות דוד עציוני – המשפחות החתומות עליו נותרו עלומות

| הקבלנים מאזינים:

יש לציין כי באירוע, מלבד עיתונאים, היו גם כמה קבלנים ויזמי נדל”ן מוכרים בחיפה, אשר ישבו בפינת הכנס.  לשאלת העיתונאים “האם הקבלנים יוכלו להיות רגועים, אם הוא יהיה ראש העיר”, הוא השיב שכל תושבי העיר יוכלו להיות רגועים ולא רק הקבלנים, כשהוא יישב על כיסא ראש העיר.

| ניסיון מוניציפלי:

שאלה נוספת שחזרה על עצמה במספר גרסאות התייחסה לכך שלעציוני אין ניסיון מוניציפאלי. ראש עיריית באר שבע, רוביק דנילוביץ’, היה במשך קרוב לעשור סגן ראש עיר ומילא תפקידים נוספים עד שהפך לראש העיר. עציוני נשאל מדוע שלא יהיה קודם חבר מועצה או סגן ראש עיר ולאחר שיצבור ניסיון יתמודד על ראשות העיר. עציוני השיב ללא היסוס, שהוא חייב להתמודד עכשיו כי חייבים להחליף את יהב (על השאלה האם הוא יכול להסביר במה יהב כשל, הוא כבר לא רצה בנתיים לעשות). עציוני אוהב, כמובן, את ההשוואה לדנילוביץ’ ולכן הוא ציין שדנילוביץ’ פועל נכון ומגייס תקציבים רבים לטובת באר שבע, וזה גם מה שהוא מתכוון לעשות לטובת חיפה לאחר שיבחר. הוא הסביר עוד שבתור עוזר של שר האוצר הוא טיפל באופן אבסולוטי ברשויות המקומיות וצבר ניסיון רב. “ב-3 השנים האחרונות אני חי ערים, נושם ערים. ראש עיר טוב מביא משאבים”.

דוד עציוני במסיבת העיתונאים (צילום – מיכל ירון)

| מענה אישי לנפגעי השרפות:

לאחר השריפות בנובמבר אשתקד ברחבי העיר מינה כחלון את עציוני לטפל מטעמו בתושבי העיר שביתם נפגע. עציוני נתן לכל דורש את מספר הטלפון הנייד שלו ובמשך חודשים הוא הוצף במאות טלפונים והודעות, שלטענתו להם הוא נענה בשמחה, כיון שהוא הבין את החשיבות של המענה האישי והמהיר למי שאיבד את רכושו בשריפה.

| אצולה חיפאית:

עציוני הוא בן למשפחת אצולה חיפאית – סבא שלו, משה עציוני ז”ל, היה שופט בית המשפט העליון ולאביו יש משרד עורכי דין מוביל בעיר. דודו הוא פרופ’ עמוס עציוני, מנהל בית החולים מאייר לילדים ברמב”ם. בפתיחת דבריו הודה קודם כל עציוני לאשתו שלי, שהיא דוקטורנטית בטכניון וילידת העיר, שבלעדיה המרוץ לראשות העיר לא היה מתאפשר וגם לאביו, שלדבריו הוא האיש שהוא הכי מעריך ולמד ממנו הרבה. הוא ציין גם עד כמה חשובה לו תמיכה של אמו, שהייתה היום בחו”ל.

| עו”ד ולוחם עם רקורד מרשים, יחסית לגילו הצעיר:

עציוני הוא בעל תואר ראשון במשפטים והוא אחד ממייסדי מפלגת כולנו, לוחם ביחידת ‘עוקץ’ ובוגר בית הספר הריאלי. את דרכו בפוליטיקה התחיל עו”ד עציוני כראש המטה של המועמד לראשות עיריית חיפה, יעקב בורובסקי , בזמן הבחירות המוניציפליות בשנת 2013. בהמשך, עבר לבחירות הארציות וניהל את מטה הבחירות של מפלגת ‘כולנו’ בראשות כחלון. בעברו, הקים וניהל מספר עסקים מצליחים – חברת סטארט אפ בתחום החינוך, חברת יחסי ציבור ופרסום וניהל מאות עובדים תוך שיתוף פעולה מול חברות גדולות.

יד עזר לחבר – רחב
תגובות
בטעינה...