23% מבעלי העסקים לא רשמו הכנסות כדין במבצע הביקורות שנערך בחיפה והסביבה

מבצע ביקורת של מס הכנסה, בניהולו של פקיד שומה חיפה, נערך בבתי עסק בחיפה, בטירת כרמל, בקריית אתא ובקריית חיים. במבצע שכלל 72 ביקורות בעסקים בתחום ההלבשה, הנעלה, מכוני יופי, מספרות, דוכנים ועוד, עולה כי ב-23% מהעסקים שנבדקו, לא נרשמו הכנסות כדין.

בעלת מכון יופי מחיפה, שלא רשמה הכנסות טענה: “שכחתי את הספרים היום בבית”. טענה זו בדיוק נשמעה גם מפיו של בעל דוכן עוגיות בקניון בחיפה. “הקושי לבצע מספר פעולות בו זמנית”, גרם לבעל דוכן לממכר אוכל בקניון בקריית אתא, לא לרשום את הכנסותיו מיום הביקורת בטענה: “אתה רואה איזה לחץ – הבן שלי הבריז היום, אני לא מספיק גם למכור וגם לרשום”.

שני בעלי דוכן פירות שלא ניהלו ספרים ולא רשמו הכנסות. האחד מקניון בחיפה, הסביר: “אני פעם ראשונה מוכר”. השני, מקניון אחר בחיפה, טען:” זה היום הראשון שלי”. בעלת עסק לממכר צעצועים בקניון בחיפה שלא רשמה הכנסות, בחרה בטענת “דחיינות”: “אני רושמת הכל אחר כך”. בדומה לה, מוכר ביצים מקריית אתא טען: “אני רושם  יחד כמה תקבולים ועדין לא הספקתי”.

יש לציין כי ביקורת זו, נערכה כחלק מפעילות נרחבת של רשות המסים כנגד מעלימי מס והון שחור. זאת, במסגרת המדיניות של הגברת פעילות האכיפה לשיפור  ושימור יכולת ההרתעה, בין היתר על ידי עריכת מבצעי שטח, שמטרתם להביא לדיווחי אמת ולגביית מס אמת ובכך להגביר את השוויון בנטל בקרב האזרחים.

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.