לכבוד חג החנוכה הגיעו חברי העמותה של דיירי מעון ״הוד״ לביקור בבסיס חיפה של חיל הים

ביום ראשון האחרון, 11 בדצמבר 2017 התארחו דיירי מעון ״הוד״, אשר המסייעת לבעלי תסמונת דאון, בפלגת הביטחון השוטף 914 בבסיס חיפה. הקשר ההדוק בין העמותה לפלוגת הבט”ש וחייליה קיים כבר מספר שנים, הלוחמים מקפידים להגיע אל העמותה ולקיים פעילויות שונות אחת לשבוע עם הדיירים.

לכבוד חג החנוכה הבא עלינו לטובה, הגיעו חברי העמותה לביקור בבסיס חיפה ובו נערך מפגש חגיגי בו ציינו ביחד את החג.

פעילות חנוכה עם פלגה 914

מפקד פלגה 914, סא״ל זהר כהן, מברך על הקשר ההדוק והחם שבין הפלגה למעון, ומספר על חשיבותו:

״בתור מפקדים ומחנכים, חשוב לקחת חלק בפרויקטים מסוג אלה, אני גאה להיות חלק מזה ובטוח שגם דיירי העמותה וגם הלוחמים זוכים לחוות דברים מעבר לשירות הצבאי

ולחיי היום – יום.״

 

אפרת מרחב רכזת חינוך של מעון הוד מוסיפה:

” למעון הוד יש כ 130 דיירים עם התפתחות שכלית התפתחותית. ב7 שנים האחרונות אנחנו עומדים בקשר חם והם מגיעים מידי שבוע להתנדבות. הפרויקט הוא אחד על אחד ולכל הדיירים מצפים להם מאוד. בפורים אנחנו מארגנים עדלאידע משותפת.

מדובר בקשר הדדי, חם וקרוב מאוד”

לפני שנתיים פנינו לאקי”ם – כדי שהיא תקבל עמותת יקיר אקים ונסענו ביחד לקבל את הפרס זה היה מעמד מאוד מרגש, זכינו לראותם מקבלים את הפרס.

בחנוכה זו לנו השנה הרביעית, אנחנו מצטרפים לשלושה מעונות נוספים. מסע שנקרא תן לתת- לכבוד חג הניסים והאור, כחלק מזה הגענו לבסיס חיפה כדי להגיד תודה למי ששומר עלינו- וזו הזדמנות של המתנדבים להתנדב בעצמם. מפקדים מביאים את החיילים שלהם. נכנסנו ושרנו שירי חג, חילקנו דברים טובים ובאנו לשמח אותם. זה התקבל באהבה והערכה גדולה מהצד השני, כלל הפלגה והקצונה הבכירה מכירים אותנו. רוח ההתנדבות חזקה מאוד הפלגה ובכלל בבסיס, רואים את קבלת השונה והכלת האחר”.

הגיבו כאן לכתבה