הצעתו של חבר המועצה אביהו האן למתן תו חניה חינם לבעלי עסקים נדחתה

תאטרון מוצקין – סלאח שבתי – רחב

בהמשך לכתבה שפורסמה בחי פה בה בעלי עסקים בחיפה מתלוננים על הקושי מאז הפיכת רוב החניות בשכונות מגורים בהם יש עסקים, מחניות רגילות לחניות כחול לבן ועל ההוצאות הכספיות שהם נאלצים להוציא בעקבות כך, הגיש חבר מועצת העיר אביהו האן, בישיבת המועצה שהתקיימה השבוע הצעה לסדר למתן תו חניה אחד לבעלי עסקים שנמצאים באזור מגורים צבוע כחול לבן, הצעה שנדחתה וירדה מהסדר.

בהצעתו כתב האן, בשנים האחרונות עיריית חיפה מגדילה בשיעור ניכר את חניות כחול לבן בתחומי מגורים ובשכונות רבות. רק לאחרונה ראינו את שכונת בת גלים נצבעה בכחול לבן, את רחוב סייפן ברמת אלמוגי ורחובות רבים נוספים. באזורי שכונות אלה ובאזורים רבים אחרים בעיר פועלים עסקים קטנים: משרדי עורכי דין, בתי קפה, מסעדות, מספרות, חנויות קוסמטיקה, ביגוד ועוד.

“אספקת תו חניה אחד לעסק זה המינימום הנדרש כדי לסייע לעסקים הקטנים”

עוד הוסיף, עיר צומחת על פי התפתחות העסקים הקטנים הקיימים בתוכה. האסטרטגיה של העיר צריכה להיות פיתוח העסקים הקטנים ולא צמצומם. האסטרטגיה של העיר צריכה להקל ולאפשר לעסקים לפעול בתמיכה של העירייה ולא ע”י מאבק ופגיעה של העירייה בעסק הקטן. אספקת תו חניה אחד לעסק זה המינימום הנדרש כדי לסייע לעסקים אלה. זה נכון וזה צודק. אסור שכל המכוונות של העיר תהיה במתן הקלות והתמריצים לקניונים הגדולים, ההפך, יש לעזור עד כמה שניתן לעסקים קטנים להתפתח ולהקל עליהם בכל דרך אפשרית. לאותם בעלי עסקים שבתחומם חניות הצבועות בכחול לבן אין פתרונות חניה ומן הראוי לאפשר לבעל העסק שפועל באזור חניה כחול לבן אחת ללא תשלום, לכן אני מציע לקבל במסגרת ההצעה לסדר זו החלטה של חברי מועצת העיר לספק תו חניה אחד לעסק שפועל באזור צבוע בכחול לבן, זה נכון , זה צודק וזה מוסרי.

לוריא: “תו חניה לבעל עסק פחות לקוח שיגיע”

ראש מנהל התפעול בעיריית חיפה דוד לוריא אמר בתגובה להצעה: “אם בעלי עסקים חונים ותופסים את החניה הלקוחות לא באים כי אין להם לאן להגיע. צריך להחליט מה עושים וההחלטה של העירייה היא שחניה כחול לבן היא לטובת תחלופה על מנת שיוכלו להגיע אנשים לקנות ולנסוע. והעדיפות השניה כמובן באזורי מגורים  היא התושבים שכן יש מצוקת חניה”.

מירית הנדסה – נותרו 2 דירות

 

“בקצב הזה לא יהיה עסקים אז גם לא יהיו תושבים או לקוחות שיגיעו לעסק” אומר האן ומוסיף, “העסקים האלה מבקשים תו חניה אחד לבעל העסק של משרד עורך דין או עסק של קוסמטיקאית שבקושי מתפרנסת מה היא בסך הכל מבקשת ? צריך תו חניה אחד לבעל עסק כמו שנותנים לבעל דירה”.

ההצעה נדחתה וירדה מהסדר.

יד עזר לחבר – רחב
תגובות
בטעינה...