גיוס גדול לחיל התותחנים מתחיל מחר בחיפה

סרן דודי אלימלך בן ה-24, מפקד סוללה א' בגדוד 55 באגד 215 בחיל התותחנים, גדל והתחנך בעיר חיפה

דודי אלימלך

מחר, יום רביעי, עתידים להצטרף אל משפחת התותחנים חיילים חדשים רבים. סרן דודי אלימלך, מפקד סוללה א’ בגדוד 55 באגד 215 בחיל התותחנים מספר על הסיפור המשפחתי ועל הרצון להמשיך את השרשרת המשפחתית שנקטעה

סרן דודי אלימלך בן ה-24, מפקד סוללה א’ בגדוד 55 באגד 215 בחיל התותחנים, גדל והתחנך בעיר חיפה. דודי שירת כקצין ומפקד במספר תפקידים באגד. את מסלולו הצבאי החל באוגוסט 2013 כשהתגייס למסלול ישיר לקצונה. עד מהרה מונה למפקד פלוגה בגדוד 55 ומיד לאחר מכן אף היה מפקד צוות בבה”ד 1. במשך שמונה חודשים היה סגן מפקד סוללה ג’ ובמשך ארבעה חודשים נוספים היה בקורס מ”כים. כיום משמש כמפקד סוללה א’ בגדוד.

דודו, סמל אלי אלימלך ז״ל, שהיה לוחם בגדוד 55 באגד 215, נהרג במלחמת יום הכיפורים בקרבות בתעלת סואץ. האחיין סרן דודי אלימלך משמש כמפקד סוללה באותו הגדוד בו נפל דודו מתוך רצון להמשיך דרכו בחיל התותחנים. עם תחילת המלחמה, אלי לחם ברמת הגולן ובהמשך השתתף בקרבות גם במצרים בגבול הדרומי. בקרבות הקשים במצרים נהרג אלי כשכלי המלחמה בו שהה הופצץ. “הסיפור של דוד אלי מלווה אותי עוד מתקופת ילדותי. בעבר אבא לא הרבה לספר עליו, אולם ככל שמועד הגיוס שלי התקרב הסיפורים החלו להציף את הבית והיה לי ברור שאני חייב להמשיך את השרשרת שנקטעה״, מספר דודי.

״זה היה יום כיפור רגיל. היום התעטף באווירה של חג, בארוחה המפסקת אכלנו את התבשילים של אמא, עשרה אחים לבושים בלבן הולכים יחד לבית הכנסת… ואז, את קול התפילה הפסיק צליל חזק של אזעקה. הבנו שיש מלחמה. האזנו בקשב רב לשידורים ברדיו, ויצאנו להילחם על המדינה שלנו״ מספר יהושע אלימלך, אחיו של אלי ואביו של דודי.

במכתב שכתב אלי למשפחתו במהלך הלחימה נכתב: ״להוריי ואחי היקרים, שלום רב. אני מרגיש טוב, לא חסר לי מאומה. נמצאים קצת במתח, אבל אל דאגה, אחזור בריא ושלם. אסיים את מכתבי כי אין לנו זמן לכתוב. בנשיקות חמות, שלום ולהתראות. ממני אלי.” המכתב הגיע למשפחתו רק במהלך השבעה.

״דוד אלי ואבא שלי גדלו בתקופה שונה, הייתה להם ילדות מאתגרת. הסיפור של אלי גרם לי לרצות להוסיף חוליה נוספת לשרשרת ונותן לי כוחות בדרך להצלחה, גם בשגרה המורכבת כלוחם וכמפקד בצבא”, מספר דודי ומוסיף, ״השירות כלוחם בחיל התותחנים הוא מאתגר לא פעם, אתה יכול בתחילת השבוע למצוא את עצמך יורה בתותח בתרגיל בצפון, ובהמשך השבוע מבצע מעצרים באיו״ש. השירות הוא ללא ספק מגוון ומספק. אבי סיפר לי שאלי רצה להיות קצין, אז אני רציתי לסגור את המעגל הזה בשביל המשפחה שלי, בשביל הסיפור שגדלתי עליו ובעיקר בשבילי אלי. העשייה שלי בשירותי הצבאי משמשת עבורי דרך להנציח את הזיכרון של אלי, לו אני כל כך דומה, כפי שמספרים״.

 

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.